Hak do Kodiaqa

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: Rafał »

ja zaraz po zakupie auta (w sumie już zamówiłem w salonie) zakładam oryginalne chlapacze. nawet przez myśl mi nie przechodzi, że mogę z tego tytułu stracić gwarancję.



Sponsor

Re: Hak do Kodiaqa

Sponsor


Awatar użytkownika
BikeBert
Posty: 213
Rejestracja: 15 sty 2017, 14:53
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: BikeBert »

Miałem "odpinany" hak z firmy AUTO HAK ze Słupska w poprzednim aucie i spisywał się wzorowo. Jego "wpięcie" trwało dosłownie 5 sekund, a po wypięciu wkładało się w jego miejsce plastikową zaślepkę. Wszystko bardzo dobrze wykonane.

Jeśli chodzi o montaż, to faktycznie sam hak nie stanowi problemu, instrukcja jest jasna i przejrzysta. Spawa jednak się komplikuje z wiązką elektryczną, tu potrzeba już wiedzieć gdzie, co i jak podpiąć. Z tego właśnie względu powierzyłem to fachowcom, a mianowicie dealerowi tej firmy w Słupsku, mimo że auto było długo po gwarancji. Dodam tylko, że w moim przypadku nie było konieczne piłowanie zderzaka, itp.
Rafał pisze:
15 maja 2017, 15:08
ja bym się tym nie przejmował, robią hak, mają na niego homologację. montujesz w miejsca przewidziane przez producenta i tyle. to tak jakbyś się zastanawiał czy możesz założyć inne dywaniki niż te które skoda sprzedaje
Nie porównywałbym wymiany dywanika do ingerencji w wiązkę elektryczną we własnym zakresie lub nawet przez jakiegoś elektryka samochodowego. To tak, jakby wymienić lub naprawić silnik w nieautoryzowanym serwisie wciąż licząc na zachowanie gwarancji. Jak wspomniał "krzysiek" Polska to kraj, w którym omijanie ASO kończy się omijaniem klienta w razie problemów gwarancyjnych. ;)
Kodiaq => Ateca
My other car is a Mountain Bike

kkriss
Posty: 70
Rejestracja: 15 mar 2017, 7:52
Samochód: Kodiaq 2.o tsi

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: kkriss »

Wydaje mi się, że sprawa jest dużo bardziej skomplikowana. O ile gdy zamówisz od razu tzw "przygotowanie pod hak holowniczy" sprawa jest dużo prostsza o tyle gdy tego nie ma to już jest dużo gorzej i drożej. Przy montażu wiązki elektrycznej jest ingerencja w elektronikę samochodu więc utrata gwarancji. Nie mówiąc o tym, że gdy samochód leasingujemy potrzebna jest zgoda leasingu.

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: Rafał »

w moim poprzednim aucie (outlander '14) sam montowałem hak. kupiłem do niego dedykowaną wiązkę, którą wystarczyło wpiąć w instalację. jak pytałem w aso jakie haki montują, to powiedzieli że pierwsze z brzegu i do tego moduł, który nie wprowadza błędów do komputera - nie mieli bladego pojęcia, że auto fabrycznie ma przygotowaną instalację pod hak. podsumowując, nawet w aso możesz trafić na rzeźnika, który zamontuje hak tak jak umie. zagadką jest co pod hasłem "przygotowanie pod hak holowniczy" skoda ma na myśli ?

benek123
Posty: 24
Rejestracja: 07 kwie 2017, 15:49
Samochód: Kodiaq 2.0 tsi ambition

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: benek123 »

Przygotowanie pod zaczep to wydajniejsza chłodnica wiązka i pewnie coś zmienione jeśli chodzi o budowę ( pod zamontowanie haka i tego urządzenia które jest fabrycznie do składania i rozkładania )

Awatar użytkownika
D@ro
Posty: 35
Rejestracja: 02 maja 2017, 12:41
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 150 KM

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: D@ro »

Znalazłem coś takiego ale jak kolega wcześniej pisał ingerencja w auto i pewnie utrata gwarancji bo ten oryginalny, drogi dlaczego nie ma alternatywy na hak odpinany ręcznie.
http://allegro.pl/hak-wypinany-pionowo- ... 09447.html
http://www.gerlach.auto.pl/autohak/instrukcje/H28V.pdf

krzysiek
Posty: 179
Rejestracja: 08 mar 2017, 8:39
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI Style 190 KM + troche bajerów

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: krzysiek »

Wlasnie tak to jest z gwarancja w PL jak w Kia sportage zakladalem ogrzewanie silnika to odrazu dostalem info ze juz nie bede mial gwarancji na silnik :o bo to jest ingerencja w uklad chlodzenia, cóż z tego ze w zimie odpalam ogrzany silnik itp. Ingerencja byla wiec po gwarancji. I na tym skonczylo sie serwisowanie w ASO zdazylem jedynie po ok 3000 wymienic olej bo tak chcialem a pozniej niezalezne warsztaty lub sam.

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: Rafał »

benek123 pisze:
15 maja 2017, 19:34
Przygotowanie pod zaczep to wydajniejsza chłodnica wiązka i pewnie coś zmienione jeśli chodzi o budowę ( pod zamontowanie haka i tego urządzenia które jest fabrycznie do składania i rozkładania )
chłodnica?? zgadujesz czy wiesz? - dla mnie to niedorzeczne

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: Everred »

Wiem, że to nie jest główny powód dla którego warto mieć hak, ale mój ojciec w passacie ma, nie znam się ale wygląda na solidnego skurczybyka, gruby i mocno wystający, utrudnia lub ułatwia parkowanie - zależy jakie kto ma zdolności :), chyba nie demontowalny. Już dwa razy został najechany w korku, w obydwu przypadkach hak zaorał zderzak i chłodnice winowajcy, a na tylnym zderzaku passata ciężko znaleźć choćby zadrapanie.

benek123
Posty: 24
Rejestracja: 07 kwie 2017, 15:49
Samochód: Kodiaq 2.0 tsi ambition

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: benek123 »

Rafał pisze:
15 maja 2017, 19:52
benek123 pisze:
15 maja 2017, 19:34
Przygotowanie pod zaczep to wydajniejsza chłodnica wiązka i pewnie coś zmienione jeśli chodzi o budowę ( pod zamontowanie haka i tego urządzenia które jest fabrycznie do składania i rozkładania )
chłodnica?? zgadujesz czy wiesz? - dla mnie to niedorzeczne
Tak chłodnica, przynajmniej tak mówił dealer. Prawdopodobnie z powodu tego, że maksymalna masa przyczepy to ok. 2 tony.

ODPOWIEDZ