Wrażenia Kodiaq 2.0 TDI 150 KM DSG

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Wrażenia Kodiaq 2.0 TDI 150 KM DSG

Post autor: WuWu »

mmatus69 pisze:
22 paź 2017, 20:01
.... Najbardziej chodzi mi o kwestię np. sprowadzenia auta z innego salonu do tego, w którym zamówiłem auto indywidualnie i kwestia zaliczki, która już jest wpłacona.Czy któs robił coś takiego, jak się na to zapatrywał sprzedawca?

Jak jest wyprzedaż rocznika i zostają ostatnie sztuki to ściągają ale może aby się pozbyć starego rocznika. Pytanie czy wszyscy tak robią i czy tak samo będą chętni w takim przypadku.



Sponsor

Re: Wrażenia Kodiaq 2.0 TDI 150 KM DSG

Sponsor


Staszek1
Posty: 136
Rejestracja: 27 kwie 2017, 23:00
Samochód: superb , kodiaq . lancer evo :)

Re: Wrażenia Kodiaq 2.0 TDI 150 KM DSG

Post autor: Staszek1 »

190 tdi dsg , mocy nie jest za dużo . Dynamika powyżej takich 140 km/h dupy nie urywa :( , 200 ledwo idzie wydusić i mierzy się to już kalendarzem :) . Ale to nie są wady dla każdego , mi to po prostu przeszkadza bo zawsze miałem mocne auta . Istotna wada to hałas powyżej tych 140-150 km/h , szumi niemiłosiernie . Praca skrzyni w trybie D też jest lekko słabawa , ale to związane jest z tym że dziś wszystko jest eco , wege i bez glutenu :) , w trybie ręcznym już można fajnie płynnie jechać . Łopatki przy kierownicy mogłyby być większe . Zawieszenie ( mam akurat aktywne ) się tłucze , ale niestety to nie jest bmw tylko skoda więc nie można mieć pretensji . Przy większych prędkościach po zakrętach nie czuć pewności prowadzenia . ( dotyczy kierowcy który lubi szybciej jeździć mojej żonie to nie przeszkadza bo jeździ wolno :) . Fotele skórzane fajne , środek praktyczny . Po ledach oczekiwałem jakiegoś większego szału . Spalanie koło 8-9 litrów , 80% miasto krótkie trasy . Szyberdach fajna sprawa , bardzo przyjemny gadżet .

Niedźwiadeq
Posty: 68
Rejestracja: 29 maja 2017, 21:49
Lokalizacja: Wlkp
Samochód: kodiaq 2.0 Tdi DSG style + dodatki

Re: Wrażenia Kodiaq 2.0 TDI 150 KM DSG

Post autor: Niedźwiadeq »

Przy większych prędkościach po zakrętach nie czuć pewności prowadzenia . ( dotyczy kierowcy który lubi szybciej jeździć mojej żonie to nie przeszkadza bo jeździ wolno :)
[/quote]

Mam takie samo wrazenie.Wczesniej przerobilem kilka octavii i superba i tego efektu nie bylo. Fizyki sie nie oszuka ale myslalem ze Misiek bedzie sie lepiej prowadzil przy duzych prędkościach.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Wrażenia Kodiaq 2.0 TDI 150 KM DSG

Post autor: MałGorzata »

Niedźwiadeq pisze:
24 paź 2017, 21:43
Mam takie samo wrazenie.Wczesniej przerobilem kilka octavii i superba i tego efektu nie bylo. Fizyki sie nie oszuka ale myslalem ze Misiek bedzie sie lepiej prowadzil przy duzych prędkościach.
Kwestia środka ciężkości - jak mieliśmy v70 boczny wiatr nie robił różnicy...


:)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

nasty
Posty: 137
Rejestracja: 29 maja 2017, 9:21
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: Wrażenia Kodiaq 2.0 TDI 150 KM DSG

Post autor: nasty »

Staszek1 pisze:
24 paź 2017, 19:00
190 tdi dsg , mocy nie jest za dużo . Dynamika powyżej takich 140 km/h dupy nie urywa :( , 200 ledwo idzie wydusić
To jest temat na tyle subiektywny, że każdemu raczej poleciłbym się przejechać tym konkretnym autem z tym konkretnym silnikiem, niż opierać się na opinni innych :) Bo wiadomo, gdzie 2 polaków tam 3 partie polityczne.

Wypowiem się więc nie na temat (bo też mam 190km, a nie 150)

Dla mnie na przykład 2.0 tdi 190km to rakieta :) Ale ja się przesiadłem z 1.6 tdi 105km/250nm, gdzie 200 rozwinąć się nie dało. Jechał max 185. Dla mnie dynamika jest bardzo spoko nawet przy tych 140. Dwustu nie jechałem, bo nie mam potrzeby tak szybko jeździć. Wyprzedzam teraz zupełnie bez stresu, jaki miałem czasem przy tym manewrze w poprzednim aucie.

Odnośnie szumu powyżej 140 - jest mocno słyszalny, ale jeszcze da się spokojnie rozmawiać bez podnoszenia głosu. Powiedziałbym, że jest na akceptowalnym poziomie, choć jeździłem autami gdzie było znacznie lepiej.

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Wrażenia Kodiaq 2.0 TDI 150 KM DSG

Post autor: Malenstwo8 »

Mam wrażenie, że aut z tym silnikiem jest stosunkowo mało. Albo 2.0 TDI 190, albo 1.4 TSI to chyba najpopularniejsze silniki.
Ja zawsze jeździłem benzyną, ale teraz postawiłem na diesela z racji przebiegów, ale czy słusznie?
Jeżdzę obecnie najnowszym Mondeo 1.5 T benzyna i silnik jest naprawdę bardzo dobry pod względem zarówno dynamiki jak i spalania. Na jazdach próbnych jeździłem 3 razy ale za każdym razem wersją TDI 190 km, więc decyzja o zakupie TDI 150 km jest trochę loterią. Spodziewam sie ekonomi i w miarę dynamiki - czy słusznie?

Staszek1
Posty: 136
Rejestracja: 27 kwie 2017, 23:00
Samochód: superb , kodiaq . lancer evo :)

Re: Wrażenia Kodiaq 2.0 TDI 150 KM DSG

Post autor: Staszek1 »

Bierz mocniejszego bo spali mniej niż ten słabszy . Ja na początku zamówiłem 2.0 tfsi , ale po testowych jazdach i średniej spalania nie jak nie zbliżonej do deklaracji dilera dopłaciłem do diesla choć nie jestem jego miłośnikiem .

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Wrażenia Kodiaq 2.0 TDI 150 KM DSG

Post autor: lighting »

Staszek1 pisze:
25 paź 2017, 22:32
Ja na początku zamówiłem 2.0 tfsi
TFSI ? Założyli Ci silnik z audi ? :D
DO developer

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Wrażenia Kodiaq 2.0 TDI 150 KM DSG

Post autor: MałGorzata »

Staszek1 pisze:
25 paź 2017, 22:32
Bierz mocniejszego bo spali mniej niż ten słabszy . Ja na początku zamówiłem 2.0 tfsi , ale po testowych jazdach i średniej spalania nie jak nie zbliżonej do deklaracji dilera dopłaciłem do diesla choć nie jestem jego miłośnikiem .
Deklaracje deklaracjami. Samochód pali tyle na ile mu pozwala kierowca.

Mój 2.0TSI ma long-term porównywalny do 2.0TDI
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Wrażenia Kodiaq 2.0 TDI 150 KM DSG

Post autor: Malenstwo8 »

Ja już głupi jestem.
2.0 TSI spali tyle co TDI?
2.0 TDI 190 km spali mniej niż 150 km?

ODPOWIEDZ