Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Dyskusje na temat Škody Kodiaq II generacji (2024-)
RobertG7
Posty: 148
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: RobertG7 »

Cahir pisze:
13 paź 2023, 11:55
Coś chyba źle mówisz
Podatek liniowy 19% + 9% składki zdrowotnej = 27%
przynajmniej jednoosobowi tak mają
JDG (jednoosobowa działaność gospodarcza) daje możliwość wyboru czy chcemy być rozliczani wg skali podatkowej czy wg podatku liniowego czy też ryczałtu.
Skala podatkowa zaczyna się od 12%, po przekroczeniu dochodu (dochodu, nie przychodu) zwiększa się do 32%.
Podatek liniowy to 19% i jest opłacalny wyłącznie jeżeli dochód w ostatnim roku był wyższy niż 120.000zł
Ja liczyłem wg skali podatkowej czyli 12% i tyle z kosztów maksymalnie można odzyskać pomniejszając kwotę podatku do zapłacenia, składka zdrowotna nie ma nic do rzeczy przy zakupie samochodu



Sponsor

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Sponsor


Marcinonline
Posty: 19
Rejestracja: 19 lip 2023, 9:01
Samochód: Kodiaq

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: Marcinonline »

Mówi o rozliczeniu na skali podatkowej to daje 12% podatku i 9% skaldki zdrowotnej razem 21. Tylko co z tego jak po wykupie 5 lat nie można sprzedać. Łącznie 8 lat jeśli weźmiemy na 3 lata leasing. Kto tak długo jeździ autem?

artly
Posty: 59
Rejestracja: 22 sie 2023, 7:31
Samochód: Czekam na Kodiaq Sportline 2.0 150Km TDI 4x4

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: artly »

Marcinonline pisze:
13 paź 2023, 15:50
Mówi o rozliczeniu na skali podatkowej to daje 12% podatku i 9% skaldki zdrowotnej razem 21. Tylko co z tego jak po wykupie 5 lat nie można sprzedać. Łącznie 8 lat jeśli weźmiemy na 3 lata leasing. Kto tak długo jeździ autem?
Ja Sorento jeździłem 9, a kupiłem 4 letnie, Poprzednia Panda miała 12 lat i gdyby mi jej ktoś nie skasował pewnie by nadal jeździła u mnie, ale w sumie jestem mu wdzięczny ponieważ 4 lata temu, dołożyłem 10000zł i wyjechałem nówką z salonu, reszta była na kredyt 0 %.

Marcinonline
Posty: 19
Rejestracja: 19 lip 2023, 9:01
Samochód: Kodiaq

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: Marcinonline »

Szacun, nigdy dłużej nie jeździłem niż 3 lata. Średnio co dwa zmieniam

artly
Posty: 59
Rejestracja: 22 sie 2023, 7:31
Samochód: Czekam na Kodiaq Sportline 2.0 150Km TDI 4x4

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: artly »

Marcinonline pisze:
13 paź 2023, 16:56
Szacun, nigdy dłużej nie jeździłem niż 3 lata. Średnio co dwa zmieniam
Auta spełniały moje oczekiwania więc po co zmieniać, ale ja małe przebiegi robię do pracy ma 12km, żona 4 min piechotą, na zakupy piechotą mam 5 sklepów w odległości 10min taniej i zdrowiej:-), i tak Panda 12lenia miała koło 60000km a Sorento 13 letnie 147000km z czego głównie nabijałem na wakacjach np w trzy tygodnie w Norwegi zrobiłem ponad 7000km. W sumie Pewnie jeszcze bym nim jeździł tylko miałem obawy, że za chwilę nie będzie sensownych aut do ciągnięcia przyczepy. Najbardziej mnie wkurza plany podatku co rocznego od pojemności lub mocy auta. Przy moich przebiegach to nawet 5.0 będzie mieć mniejsza emisję niż niektóre 0.9 pojemności jak auto stoi to przecież nie emituje spalin :-)

elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: elmiko »

artly pisze:
13 paź 2023, 17:12

[...]i tak Panda 12lenia miała koło 60000km a Sorento 13 letnie 147000km [...]
Witam w klubie - 12-letni i20 z przebiegiem 45 kkm :D, gdzie jeden sezon pojeździł po Polsce, bo 'duży' był w remoncie przez pół roku.
Duży przez 11 lat opędził 220 kkm

Cahir
Posty: 107
Rejestracja: 19 kwie 2023, 13:42
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: Cahir »

Co wy tam wiecie... 20 letnia Vectra 210k przebiegu.
Auto od nowości - jakoś żal było się rozstawać.

Awatar użytkownika
dreamy
Posty: 66
Rejestracja: 16 paź 2023, 21:57
Samochód: Błękitna strzała 2.0TSI Style

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: dreamy »

Nie licząc samochodów z czasów maturalno-studenckich to ma najnowsze jakie kupiłem miało 2 lata.
W tym momencie posiadam 8 latka kupionego jako 3 latek oraz 5 latka którego wjechał do garażu jako 2latek.
W tym tyg zamawiam Kodiaqa* którzy zastąpi moja 5 letnia (60k przebiegu) betę a 8 letni Ford (130k przebiegu) pewnie jeszcze z 2 lata zostanie w rodzinie.
Kodoqa zamierzam tez mieć pewnie z minimum 8 lat.

BMW zmieniam nie bo jest stare, jest po prostu za małe.
Gdyby nie to to jeździliby pewnie jeszcze wiele lat - jest wygodne, niezawodne, daje poczucie bezpieczeństwa itd.

Co do JDG to zapominacie o tym że duża cześć obecnych przedsiębiorców to po prostu podwykonawcy na ryczałcie 12-14% praktycznie bez kosztów (poza samochodem, paliwem telefonem i komputerem) wiec by wejście w 19% liniowke się opłacało to koszty musiałby być naprawdę wysokie.

Zakup na kredyt to tez inna wolność sprzedaży przy załamaniu budżetu domowego, wolność wyboru ubezpieczeń OC/AC itd

* Dlaczego nie czekam na nowego
Nowy wyglada ślicznie ale patrząc na to jak choroby wieku dziecięcego w tym niedostatecznie zdebugowana elektronika potrafią dać się we znaki zakup sprawdzonego modelu wydaje się rozsądniejszy
Szybkość otrzymania samochodu
Nowy bez wątpienia będzie droższy

Nic nie stoi mi na przeszkodzie zmiany planu długotrwałego posiadania na wymiany IFL na II za 2-3 lata kiedy model będzie sprawdzony.

Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: Mans »

Skoda Kodiaq Plug-in Hybrid ;)


Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: Bury_Kocur »

Marcinonline pisze:
13 paź 2023, 15:50
Łącznie 8 lat jeśli weźmiemy na 3 lata leasing. Kto tak długo jeździ autem?

Większość ludzi w naszym pięknym kraju eksploatuje samochody średnio ok. 10 lat.

Tylko nieliczni szczęśliwcy, których na to stać wymieniają samochody co - wymienione przez Ciebie - 3 lata.

No chyba, że jest to samochód flotowy - a... to ja też miałem takie okresy w życiu, ale - jakby to rzecz - nie kupowałem go a własne środki...

Pzdr
Włodek

ODPOWIEDZ