Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
danakasqn
Posty: 15
Rejestracja: 18 kwie 2023, 11:43
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TSI 180kW 245KM 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: danakasqn »

Ja czekam na RS i tez czuje, ze są ostatnie w kolejce. Zamówienie z listopada, a wy?



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


Wiktoriusz
Posty: 16
Rejestracja: 06 lip 2023, 15:39
Samochód: Kodiaq RS Steelgrey - wkrótce

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Wiktoriusz »

danakasqn pisze:
11 lip 2023, 19:46
Ja czekam na RS i tez czuje, ze są ostatnie w kolejce. Zamówienie z listopada, a wy?
Pocieszę (?) Was - dziś rozmawiałem z kierownikiem sprzedaży w Skodzie - RS zamawiany w czerwcu (01.06) - planowana produkcja na październik (ale jeszcze nie ma konkretnego terminu).

Fonix
Posty: 108
Rejestracja: 21 mar 2023, 8:16
Samochód: Style 1.5tsi

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Fonix »

Jak nie ma konkretnego terminu, to wstrzymałbym się że sprzątaniem garażu na jej powitanie ;)

Wiktoriusz
Posty: 16
Rejestracja: 06 lip 2023, 15:39
Samochód: Kodiaq RS Steelgrey - wkrótce

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Wiktoriusz »

Fonix pisze:
11 lip 2023, 23:17
Jak nie ma konkretnego terminu, to wstrzymałbym się że sprzątaniem garażu na jej powitanie ;)
Zgadzam się ;)

Fakt też, że nie spieszy mi się z nowym autem o czym mowilem sprzedawcy.

Zamówiłem bo Audi czy Skoda w Niemczech blokowała już zamówienia na 2023 - a zależy mi na zdążeniu przed koniecznością kupna 2. generacji Kodiaqa ;)

Pietia_GD
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2023, 14:20
Samochód: Astra

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Pietia_GD »

danakasqn pisze:
11 lip 2023, 19:46
Ja czekam na RS i tez czuje, ze są ostatnie w kolejce. Zamówienie z listopada, a wy?
Ja od końca marca obgryzam paznokcie i czekam na kontakt w sprawie produkcji:)

Ale mam podobne przeczucie, że będziemy na końcu kolejki.

mariu_sz
Posty: 25
Rejestracja: 19 lip 2022, 12:12
Samochód: Octavia 2FL Combi 1.8TSI Elegance

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: mariu_sz »

Pietia_GD pisze:
12 lip 2023, 7:35
danakasqn pisze:
11 lip 2023, 19:46
Ja czekam na RS i tez czuje, ze są ostatnie w kolejce. Zamówienie z listopada, a wy?
Ja od końca marca obgryzam paznokcie i czekam na kontakt w sprawie produkcji:)

Ale mam podobne przeczucie, że będziemy na końcu kolejki.
Na spokojnie, na końcu kolejki pewnie ja będę ze swoim 2.0TSI L&K z dodatkami zamawianym 04 listopada 2022. Już zaczynam się zastanawiać nad rezygnacją bo miał być do 6miesięcy, a tu cisza, nawet nie ma daty produkcji. W poniedziałek jeździłem nowym Rangerem i gdyby nie różnica w cenie około 40 tysi (wildtrak + dodatkowe wyposażenie). To już bym zmienił zamówienie na Forda, a tak cały czas się biję z myślami. Wiem, że to zupełnie inny rodzaj auta, ale Ranger dał mi znacznie więcej frajdy na jeździe próbnej niż Kodiaq.

Cahir
Posty: 107
Rejestracja: 19 kwie 2023, 13:42
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Cahir »

Czytam, że już pojawiają się daty produkcji na auta zamawiane w Marcu, więc może niedługo na mój kwietniowy coś się znajdzie.
Optymalnie byłoby koniec września - początek piździernika. Akurat nowy garaż się wybuduje do tego czasu :D

taki mały offtopic co do garażu.
Planuję na razie 3,5x6m z dachem w stanie surowym - wiadomo co by ciąć koszty, tynki i ocieplenie mogę w przyszłym roku zrobić. Jeden fachowiec zamarzył sobie 10k pln za samą robociznę. Tez spotkaliście się z taką fantazją? btw. czas pracy 2 tyg i dobytek firmy mieści się w 2 reklamówkach :lol: :lol: :lol:

lk7
Posty: 108
Rejestracja: 23 paź 2022, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: lk7 »

Cahir pisze:
12 lip 2023, 10:08
Czytam, że już pojawiają się daty produkcji na auta zamawiane w Marcu, więc może niedługo na mój kwietniowy coś się znajdzie.
To tak nie działa, tam nie ma żadnej logiki, że skodo na produkcję coś wchodzi z miesiąc x to zaraz będzie z x+1. Ludzie wciąż czekają na daty produkcji dla zamówień z 2022 roku.

A co do offtop to lepiej kontynuować w osobnym wątku: viewtopic.php?p=48626#p48626

Novus
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2023, 19:28
Samochód: Kodiaq RS

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Novus »

RSy odbierzemy w święta Bożego Narodzenia :D

Novus
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2023, 19:28
Samochód: Kodiaq RS

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Novus »

danakasqn pisze:
11 lip 2023, 19:46
Ja czekam na RS i tez czuje, ze są ostatnie w kolejce. Zamówienie z listopada, a wy?
Zamówienie z Marca 2023 ale komisja podmieniona z Grudnia więc nie wiem która data ma znaczenie.

ODPOWIEDZ