Klapa bagażnika

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: Klapa bagażnika

Post autor: BigDaddy »

Rocznik i MR 2022.
Chwilowo wyłączyłem wszystkie możliwości otwierania bagażnika poza klamką.
A jak to się robi?



Sponsor

Re: Klapa bagażnika

Sponsor


elmiko
Posty: 408
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Klapa bagażnika

Post autor: elmiko »

BigDaddy pisze:
21 wrz 2022, 18:03
Rocznik i MR 2022.
Chwilowo wyłączyłem wszystkie możliwości otwierania bagażnika poza klamką.
A jak to się robi?

VCDS. Może z OBD11 też się da.

Mam już Easy Entry, teardrop wiping, wyłączone dzienne przy wyłączonym silniku i zaciągniętym ręcznym, menu offroad w kafelku/aplikacji samochód w navi (chociaż nie pamiętam, może to już tam było), wizualizacja/animacja przeciążenia na VC, ilość paliwa do zatankowania.
Może coś jeszcze, już nie pamiętam dokładnie. Dopasowuję auto do swoich potrzeb/przyzwyczajeń.

Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Xeor^ »

Klapy nie da się zamknąć z pilota jak nie stoisz za samochodem, da się tylko otworzyć na odległość.

elmiko
Posty: 408
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Klapa bagażnika

Post autor: elmiko »

Xeor^ pisze:
23 wrz 2022, 10:55
Klapy nie da się zamknąć z pilota jak nie stoisz za samochodem, da się tylko otworzyć na odległość.
U mnie już nie ;) Tylko klamka.

malypikus
Posty: 31
Rejestracja: 18 cze 2021, 8:56
Samochód: Ford s-max 2.0 tdci

Re: Klapa bagażnika

Post autor: malypikus »

U mnie powtórzyło się to samo w tym tygodniu... Po cholerę człowiek dopłacał do tej opcji, teraz tylko się wkurza 🤨

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Klapa bagażnika

Post autor: mpirek »

malypikus pisze:
24 wrz 2022, 8:57
U mnie powtórzyło się to samo w tym tygodniu... Po cholerę człowiek dopłacał do tej opcji, teraz tylko się wkurza 🤨
Dziwne, że nie dzieje się tak w każdym.
Coś musi to powodować. Wyprodukowali z tą opcją pewnie kilkadziesiąt tysięcy sztuk. Gdyby każdemu tak się działo to mieliby armagedon.
To wygląda np na zakłócenie sygnału sterownika (lub zwarcie na połączeniu kabli) co powoduje takie zachowanie klapy bagażnika. Gdyby im się chciało to powinni taki model gruntownie przebadać.

elmiko
Posty: 408
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Klapa bagażnika

Post autor: elmiko »

malypikus pisze:
24 wrz 2022, 8:57
U mnie powtórzyło się to samo w tym tygodniu... Po cholerę człowiek dopłacał do tej opcji, teraz tylko się wkurza 🤨
Z tego co czytałem w internetach to ludzie narzekali na bardzo czuły przycisk na pilocie. Może to to?

BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: Klapa bagażnika

Post autor: BigDaddy »

elmiko pisze:
19 wrz 2022, 15:57
dzwoni sąsiad, że mam bagażnik otwarty.
Kessy było deaktywowane.
Jak próbowałem przez okno zamknąć klapę z pilota to tylko kierunki migały.
No i mnie się to przytrafiło ale u mnie na 99% jest winowajca. Wieczorem zaparkowałem pod domem, wyciągnąłem zakupy z bagażnika, kliknąłem przycisk na klapie a później pykłem klamkę a kluczyk schowałem do kieszeni w krótkich bojówkach. Kieszeń dolna, koło kolana, miałem tam też nieduży portfel z dokumentami. Siadłem na kanapie i przysnąłem, spodenki się napięły i jak budziłem się kilka razy :D to czułem ciasno w kieszeni i chyba nawet przez sen poprawiałem. W sumie 3 godziny później wyszedłem przed dom i oczom nie wierzę, klapa w górze. Zacząłem wątpić czy zamykałem klapę ale sprawdziłem na kamerze i tak, zamykałem a otworzyła się godzinę później, kiedy drzemałem. Dwa błyśnięcia i klapa w górze.
Spróbowałem pilotem zamknąć ale też tylko kierunki błyskały ale pamiętam też, że jak klapa była otwarta to oświetlenie bagażnika było zgaszone, widocznie coś odcina prąd do lampek kiedy długo jest klapa otwarta i coś pewnie "wygasza" też możliwość zamykania klapy pilotem.

Jak pisałem, u mnie praktycznie na 100% podczas snu kant portfela wcisnął przycisk w pilocie a że między pilotem a autem było ze 6 metrów w linii prostej to i klapa się otworzyła. A sprawdziłem oczywiście, że przy zamkniętym samochodzie można pilotem klapę otworzyć, o czym wcześniej nie wiedziałem.
Ale niepokój pozostał czy to jednak nie jakiś bug :D
Dzisiaj zerkałem na allegro za jakimś zamykanym etui (bo i tak w ogóle nie używam przycisków pilota) ale nie ma, wszystko z przyciskami.

Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Xeor^ »

BigDaddy klapy bagażnika NIE DA się zamknąć pilotem jeżeli nie stoisz za samochodem (tutaj nie chodzi o żadne wygaszanie po czasie, spróbuj otworzyć i zamknąć z kluczyka z daleka). Ja kluczyk noszę w plecaku luzem i nigdy mi się nic nie otworzyło. :D

BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: Klapa bagażnika

Post autor: BigDaddy »

Zgadza się, nie da się zamknąć z odległości ale otworzyć już się da. Właśnie sprawdzałem z innego balkonu, z 10 metrów w linii prostej otwieram bagażnik w zamkniętym samochodzie.
Więc chyba tajemnica otwartych bagażników rozwiązana - nieświadome przytrzymanie przycisku.

ODPOWIEDZ