Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: mpirek »

tomnowy pisze:
22 cze 2022, 11:21
mpirek to jest akirat plus tego rozwiazania, jak masz cos dlizeszgo do przewiezienia wystalacego za bahaznik, to klapa zatrzyma sie w pozycji jakiej chcesz a nie na sile sie bedzie chciala zamknac.
tomnowy, to wystarczy zrobić tak, żeby przyciskiem zatrzymać klapę w takiej pozycji jaka nam pasuje po prostu naciskając jeszcze raz (stop) a trzymanie cały czas to lekka przesada. Jak tylko się da to zmienić to zmienię, może na serwisie się da w kompie?



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: chris24 »

Malenstwo08: jestem zaskoczony tym że wybrałbyć jeszcze raz Kodiaqa a nie XC60 ale dlatego że nie napisałeś dlaczego ?

mpirek: flokowane kieszenie są spoko ale na schowki już poskąpili kasy, a ciągle są flokowane w Superbie albo np mojej 14 letniej Octavii ..
W sumie to ciekawe bo niewiele aut nawet premium dużo droższych ma flokowane kieszenie .XC 60 myślałem że nie ma ale jednak ma ... tylko ta ścianka od strony wewnętrznej kieszeni więc nie widać tego.

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Malenstwo8 »

chris24 pisze:
22 cze 2022, 23:04
Malenstwo08: jestem zaskoczony tym że wybrałbyć jeszcze raz Kodiaqa a nie XC60 ale dlatego że nie napisałeś dlaczego ?

mpirek: flokowane kieszenie są spoko ale na schowki już poskąpili kasy, a ciągle są flokowane w Superbie albo np mojej 14 letniej Octavii ..
W sumie to ciekawe bo niewiele aut nawet premium dużo droższych ma flokowane kieszenie .XC 60 myślałem że nie ma ale jednak ma ... tylko ta ścianka od strony wewnętrznej kieszeni więc nie widać tego.
Kodiaq jest przede wszystkim nieawaryjny. Dobrze wygląda i fajnie jeździ. W tych pieniądzach jest świetnym autem. Volvo jest kapryśne i awaryjne. Moim XC90 jeździ się dobrze, ale skrzynia poszarpuje i brakuje mi miękkości DSG.

Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Xeor^ »

mpirek pisze:
22 cze 2022, 19:37
tomnowy pisze:
22 cze 2022, 11:21
mpirek to jest akirat plus tego rozwiazania, jak masz cos dlizeszgo do przewiezienia wystalacego za bahaznik, to klapa zatrzyma sie w pozycji jakiej chcesz a nie na sile sie bedzie chciala zamknac.
tomnowy, to wystarczy zrobić tak, żeby przyciskiem zatrzymać klapę w takiej pozycji jaka nam pasuje po prostu naciskając jeszcze raz (stop) a trzymanie cały czas to lekka przesada. Jak tylko się da to zmienić to zmienię, może na serwisie się da w kompie?
No dokładnie to tak działa, jedyny sposób jak klapa nie chce się zamknąć przez jedno naciśnięcie to jak wykryje kluczyki w bagażniku albo coś ją zablokuje przy zamykaniu. Ja naciskam przycisk i bagażnik się normalnie zawsze zamyka, z drzwi kierowcy z tego co pamiętam to trzeba przytrzymać żeby zamknąć.

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: mpirek »

Xeor^ pisze:
23 cze 2022, 14:41
mpirek pisze:
22 cze 2022, 19:37
tomnowy pisze:
22 cze 2022, 11:21
mpirek to jest akirat plus tego rozwiazania, jak masz cos dlizeszgo do przewiezienia wystalacego za bahaznik, to klapa zatrzyma sie w pozycji jakiej chcesz a nie na sile sie bedzie chciala zamknac.
tomnowy, to wystarczy zrobić tak, żeby przyciskiem zatrzymać klapę w takiej pozycji jaka nam pasuje po prostu naciskając jeszcze raz (stop) a trzymanie cały czas to lekka przesada. Jak tylko się da to zmienić to zmienię, może na serwisie się da w kompie?
No dokładnie to tak działa, jedyny sposób jak klapa nie chce się zamknąć przez jedno naciśnięcie to jak wykryje kluczyki w bagażniku albo coś ją zablokuje przy zamykaniu. Ja naciskam przycisk i bagażnik się normalnie zawsze zamyka, z drzwi kierowcy z tego co pamiętam to trzeba przytrzymać żeby zamknąć.
Cały czas piszę o drzwiach kierowcy (dobrze działa otwieranie, zamykanie jest porażką), pozostałe możliwości czyli przycisk w klapie (zamykanie) i machnięcie nogą (otwieranie, zamykanie) działają dobrze. Dla mnie źle działa przycisk w drzwiach i tyle. Jak tylko się dowiem czy się do to zmienić to zmienię.

kerajnt
Posty: 38
Rejestracja: 21 sty 2022, 16:16
Lokalizacja: wlkp
Samochód: Kodiaq L&K 2022 tdi 200KM

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: kerajnt »

Cześc z rana mail od handlowca data odbioru auta pierwsza połowa września w nawiasie nie potwierdzona wyposażenie bez zmian l&k 200km tdi plus fotele ergo , dach szklany , alcantara

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: chris24 »

Malenstwo8 pisze:
23 cze 2022, 6:47
chris24 pisze:
22 cze 2022, 23:04
Malenstwo08: jestem zaskoczony tym że wybrałbyć jeszcze raz Kodiaqa a nie XC60 ale dlatego że nie napisałeś dlaczego ?

mpirek: flokowane kieszenie są spoko ale na schowki już poskąpili kasy, a ciągle są flokowane w Superbie albo np mojej 14 letniej Octavii ..
W sumie to ciekawe bo niewiele aut nawet premium dużo droższych ma flokowane kieszenie .XC 60 myślałem że nie ma ale jednak ma ... tylko ta ścianka od strony wewnętrznej kieszeni więc nie widać tego.
Kodiaq jest przede wszystkim nieawaryjny. Dobrze wygląda i fajnie jeździ. W tych pieniądzach jest świetnym autem. Volvo jest kapryśne i awaryjne. Moim XC90 jeździ się dobrze, ale skrzynia poszarpuje i brakuje mi miękkości DSG.
Faktycznie też słyszałem dużo opinii akurat o XC60 kupowanych przez floty że ciągle stoją w serwisach.
To jest dobry argument za Kodiaq.
Ze skrzynią biegów w XC60 mnie się akurat fajnie jechało.

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: chris24 »

kerajnt pisze:
23 cze 2022, 21:33
Cześc z rana mail od handlowca data odbioru auta pierwsza połowa września w nawiasie nie potwierdzona wyposażenie bez zmian l&k 200km tdi plus fotele ergo , dach szklany , alcantara
Kiedy zamawiany ?
W L&K może być alcantara ?

PS
Może wzorem forum Superba by zrobić listę oczekujących z podstawowymi danymi tzn silnik, wersja wyposażenia, data zamówienia, czy jest termin produkcji ?

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: mpirek »

Alcantara może być ale z oknem dachowym

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: chris24 »

mpirek pisze:
23 cze 2022, 23:35
Alcantara może być ale z oknem dachowym
Ale jak wyglądaja wtedy fotele ? Tak jak w sportline ?

ODPOWIEDZ