Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: lighting »

frutis13 pisze:
10 maja 2017, 21:53
Trzeba pamiętać że za chwilę do sprzedaży wejdzie Tiguan w wersji 7 miejscowej..
Wejdzie ale przy 3 rzędach siedzeń bagażnik ma wynosić 145 litrów, podczas gdy w analogicznej konfiguracji Kodiaq ma 270 litrów. Cena Tiguana pewnie tez będzie wyższa.


DO developer

Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: kamilR »

Nie pewnie- a na pewno, cena Tiguana Allspace zaczynać sie bedzie w okolicy 30tys. Euro, czyli Ok 30tys. PLN drożej bedzie. Co do trzeciego rzędu i pojemności bagażnika tylko 145l wynika to z tego ze Niemcy szybko sie uczą i w Kodiaqu ciasno jest w 3 rzędzie wiec w Tiguanie kosztem bagażnika zwiększyli ilosc przestrzeni w 3 rzędzie.

Virgo7
Posty: 17
Rejestracja: 26 kwie 2017, 15:56
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TSI DSG STYLE

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Virgo7 »

trzeci rząd siedzeń i tak jest dedykowana dzieciom więc nie musi być dużo miejsca
Co do porównywania tiguana to osobiście wole Kodiaqa
zewnętrzna stylistyka jest prosta a zarazem masywna
brakuje mi tylko chromowanych wydechów , zamówiłem czarną perłę i fajnie z wydechem by wyglądał
Ciekawe czy będzie można taki wydech zamontować nie tracąc gwarancje ?

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: lighting »

kamilR pisze:
11 maja 2017, 1:13
Nie pewnie- a na pewno, cena Tiguana Allspace zaczynać sie bedzie w okolicy 30tys. Euro, czyli Ok 30tys. PLN drożej bedzie. Co do trzeciego rzędu i pojemności bagażnika tylko 145l wynika to z tego ze Niemcy szybko sie uczą i w Kodiaqu ciasno jest w 3 rzędzie wiec w Tiguanie kosztem bagażnika zwiększyli ilosc przestrzeni w 3 rzędzie.
Patrząc ze strony ilości miejsca w 3. rzędzie pewnie masz rację.
Natomiast ja przesiadam się z mini-vana z 3. rzędami siedzeń i kluczowa jest dla mnie ilość miejsca w bagażniku przy 3 rzędach foteli rozłożonych. Co więcej, w Kodiaq, z tego co żona wsiadała, to miejsca w 3. rzędzie nie było szczególnie mniej niż w mini-vanie...
DO developer

Lucky
Posty: 63
Rejestracja: 09 kwie 2017, 14:41
Samochód: Kodiaq SportLine

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Lucky »

Mam zastanawiającą informację od kierownika jednego z salonów: "Obecnie
okres oczekiwania jest ok 4 miesięcy lecz nie wiemy jak to będzie wyglądać w
drugim półroczu, czy otrzymamy jakieś dodatkowe kwoty produkcyjne (...)
Myślę , że coś więcej będziemy wiedzieć w okolicach września - października."
Wydaje mi się, iż to stwierdzenie może sugerować, że po wykorzystaniu limitów sprzedaży fabryka może przyznać dodatkowe kwoty produkcyjne... a to może przyspieszyć odbiór!

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Dual »

A czy ten okres oczekiwania ok. 4 miesiące dotyczy wszystkich wersji czy tylko konkretnych (np. silnikowych)?
Jak dla mnie to niestety wygląda on na 11 miesięcy, z mojego konkretnego przypadku. Wg informacji od sprzedawcy niezależnie co się odejmowało z wyposażenia moja wersja 2.0 TSI Style utkneła jak zaklęta w styczniu 2018 od lutego 2017.
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

nobody
Posty: 45
Rejestracja: 17 mar 2017, 18:59
Samochód: brak

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: nobody »

Dual pisze:
11 maja 2017, 13:49
A czy ten okres oczekiwania ok. 4 miesiące dotyczy wszystkich wersji czy tylko konkretnych (np. silnikowych)?
Sprzedawca mi powiedział, że silnik nie powinien mieć znaczenia bo już mieli 2.0 TSI wyprodukowane po około 2-3 miesiącach jak i 1.4 TSI. To co podobno ma znaczenie, to ile się rzeczy dodaje ponad poziom wyposażenia. Czyli jeżeli się zamawia np. Style i nic albo niewiele dokłada to powinno być wyprodukowane w niecałe 3 miesiące.
Moja teoria jest taka, że jeżeli się bieże "gołą" (nie mylić z "tanią") wersję, obojętnie czy Ambition czy Style to się nie konkuruje z innymi rynkami bo zapewne niemcy, UK, itp. biorą bardziej wypasione wersje. Dopiero jak się upasie misia to wtedy trzeba konkurować z podobnymi wersjami ale z niemiec, które to prawdopodobnie mają priorytet.
To by wyjaśniało dlaczego nie ma jakiegoś jednego dodatku, który trzyma tylko raczej chodzi o ograniczoną podaż dodatków ponad wersję Style (z Fresh zepewne). Im więcej ich jest, tym większa szansa, że termin będzie dłuższy.
Ale to tylko moja teoria

tydy
Posty: 59
Rejestracja: 05 kwie 2017, 11:26
Samochód: Kodiaq TSI 2.0

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: tydy »

Ciekawa rzecz. Podpytałem się ponownie u mojego dealera o czas produkcji, bo czytając ten wątek zaczynałem mieć wątpliwości. Przekazał mi już wcześniej, że będzie pod koniec lipca, a teraz napisał mi, że przesunęli o dwa tygodnie dalej, ale po jego interwencji znów znalazł się na produkcji pod koniec lipca.

Neron7
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2017, 10:39
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style DSG

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Neron7 »

Informacja z ostatniej chwili:
Zamówienie z 23 marca. Produkcja: 25 tydzień. Odbiór 27/28 tydzień.

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Everred »

Nie wiem skąd takie teorie o wyposażeniu i golasach ale moja jest taka, że niektóre Salony mają po prostu lepsze terminy ze względu na pewne priorytety sprzedaży w danych regionach czy wśród danych grup społecznych w oparciu o jakieś statystyki komu najczęściej sprzedaje salon itp. Przekonam się i na pewno napiszę tutaj jak się to potwierdzi w moim przypadku, ale mnie z Krakowskiego salonu na Kocmyrzowskiej poinformowano mnie że termin to około 4-6 miesięcy po czym po zamówieniu jakoś z 2 tygodnie, termin zmieniał się na wcześniejszy i to znacznie. Bo z planowanego Sierpnia/Września wpadł na początek Lipca. Jak do tej pory absolutnie nic się nie zmienia w terminie i liczę że tak pozostanie, a konfigurację mam Style z wieloma dodatkami.

Dowiedziałem się od sprzedawcy też kilku rzeczy odnośnie terminów:
- każda zmiana po tym jak oni wyślą zamówienie oznacza wydłużenie terminów, więc zdecydowanie odradzane, tutaj widzę że piszą niektórzy że dopiero jak tam coś ruszy produkcja to nie można zmieniać, ufam w tej kwestii sprzedawcy, nic nie zmieniałem, termin się trzyma.
- silnik ma znaczenie, sprzedawca mówił, że z racji dużej ilości zamówionych 2.0 TDI 190 hp czeka się na nie trochę dłużej niż na TSI.
- skórzana tapicerka nie/i wentylowana może wydłużyć termin bo też nie zakładano takiego popytu a jest

Moim zdaniem to nie jest tak, że Polska jest olewana jak piszecie, tylko konkretne salony są mniej lub bardziej priorytetowo traktowane. Przecież na prawdę nie jest trudno sporządzić raport sprzedaży dla każdego salonu/regionu, zawierający informacje o zamówionych, zwróconych, naliczonych rabatach, wersjach wyposażeniowych, czy na firmy czy nie, itp itd i na tej podstawie zapewne dość złożony algorytm i na podstawie przyjętych założeń ocenia pochodzenie zamówienia i kieruje do produkcji przed lub po innych. Stąd zapewne czasem pozornie chaotyczne zmiany w terminach bo wpada coś poza kolejką, niekoniecznie z zagranicy.

ODPOWIEDZ