[SPRZEDAM] Elektryczny hak kompletny

Forum ogłoszeń sprzedaży części i samochodów
Regulamin forum
  1. Wyłączną odpowiedzialność za treść ogłoszeń ponoszą ich autorzy.
  2. Ogłoszenia umieszczane w tym dziale muszą zawierać:
    • cenę,
    • dane kontaktowe,
    • zdjęcie/a.
Posty niespełniające tych wymagań będą usuwane.
Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: [SPRZEDAM] Elektryczny hak kompletny

Post autor: borek »

Mam tak samo, elektryczny hak a kratkę z mniejszym wlotem. Może z większym jest do TDI?

Mi sprzedawca w salonie mówił ze jest wydajniejszy układ chłodzenia w aucie z hakiem.

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Sponsor

Re: [SPRZEDAM] Elektryczny hak kompletny

Sponsor


Marcin
Posty: 150
Rejestracja: 19 maja 2017, 23:52
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04'; Corolla TS 02', Scala 19'

Re: [SPRZEDAM] Elektryczny hak kompletny

Post autor: Marcin »

kedzier pisze:
08 wrz 2020, 20:55
My2018 z fabrycznym hakiem ma kratę z mniejszym przeplywem. Ta z 1 zdjęcia. Więc chyba nie do końca się zgadza ta powyższa teoria 😉
To nie jest teoria, tylko oficjalne zalecenie producenta. MY2018 w zależności od silnika mógł wymagać "większej" kraty jak np. w 1.5TSI wymaga. Jeśli ktoś zamontuje bez tego, to producent może odbić gwarancję w razie problemów z chłodzeniem.
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: [SPRZEDAM] Elektryczny hak kompletny

Post autor: bubuś »

borek pisze:
08 wrz 2020, 23:13
Mam tak samo, elektryczny hak a kratkę z mniejszym wlotem. Może z większym jest do TDI?
Mi sprzedawca w salonie mówił ze jest wydajniejszy układ chłodzenia w aucie z hakiem.
(...)
Mam sadzomiota z hakiem i kratka jest standardowej wielkości (i tak wydaje mi się, że jest zbyt duży wlot).
To fakt, że układ chłodzenia jest wydajniejszy (jechałem autostradą z przyczepą w 30 stopniowy upał i temp. płynu była trzymana w ryzach). Ale nie tylko on. Także alternator ma więcej mocy, by zasilić przyczepę oraz przetwornicę napięcia 230V, którą także domówiłem.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: [SPRZEDAM] Elektryczny hak kompletny

Post autor: borek »

bubuś pisze:
borek pisze:
08 wrz 2020, 23:13
Mam tak samo, elektryczny hak a kratkę z mniejszym wlotem. Może z większym jest do TDI?
Mi sprzedawca w salonie mówił ze jest wydajniejszy układ chłodzenia w aucie z hakiem.
(...)
Mam sadzomiota z hakiem i kratka jest standardowej wielkości (i tak wydaje mi się, że jest zbyt duży wlot).
To fakt, że układ chłodzenia jest wydajniejszy (jechałem autostradą z przyczepą w 30 stopniowy upał i temp. płynu była trzymana w ryzach). Ale nie tylko on. Także alternator ma więcej mocy, by zasilić przyczepę oraz przetwornicę napięcia 230V, którą także domówiłem.
U mnie podobnie, na chorwackich wzniesieniach temp trzyma równo, przetwornice również posiadam Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Marcin
Posty: 150
Rejestracja: 19 maja 2017, 23:52
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04'; Corolla TS 02', Scala 19'

Re: [SPRZEDAM] Elektryczny hak kompletny

Post autor: Marcin »

Again - nie jest powiedziane że każdy ma większą kratkę, na pewno do 1.5TSI ładowali większą :P 2.0TDI może mieć normalną.
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

Awatar użytkownika
przemol1974
Posty: 68
Rejestracja: 11 lip 2020, 16:13
Lokalizacja: Międzygórze
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: [SPRZEDAM] Elektryczny hak kompletny

Post autor: przemol1974 »

Obrazek

Obrazek

Panowie nie wiem czy to tak jest jak piszecie bo mój 2.0 TDI + DSG i maskownica ma spory przepływ powietrza. Nie posiadam haka, choć w przyszłości będę dokładał.

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: [SPRZEDAM] Elektryczny hak kompletny

Post autor: golob »

przemol1974 pisze:
08 paź 2020, 12:54


Obrazek

Panowie nie wiem czy to tak jest jak piszecie bo mój 2.0 TDI + DSG i maskownica ma spory przepływ powietrza. Nie posiadam haka, choć w przyszłości będę dokładał.
W 1.5 TSI DSG z hakiem, mam taką atrapę jak pokazujesz u siebie - czyli z największa ilością otwartych oczek w atrapie.

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: [SPRZEDAM] Elektryczny hak kompletny

Post autor: golob »

bubuś pisze:
02 paź 2020, 19:21

Mam sadzomiota z hakiem i kratka jest standardowej wielkości (i tak wydaje mi się, że jest zbyt duży wlot).
To fakt, że układ chłodzenia jest wydajniejszy (jechałem autostradą z przyczepą w 30 stopniowy upał i temp. płynu była trzymana w ryzach). Ale nie tylko on. Także alternator ma więcej mocy, by zasilić przyczepę oraz przetwornicę napięcia 230V, którą także domówiłem.
Wiesz może dokładnie jaki? Bo występowały w TDI190KM 110A, 140A i 180A.

30st to jeszcze nie upał ;) Ale u siebie tez nie widzę najmniejszych problemów z temperaturą po górach i z przyczepą.

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: [SPRZEDAM] Elektryczny hak kompletny

Post autor: bubuś »

golob pisze:
08 paź 2020, 15:07
bubuś pisze:
02 paź 2020, 19:21

Mam sadzomiota z hakiem i kratka jest standardowej wielkości (i tak wydaje mi się, że jest zbyt duży wlot).
To fakt, że układ chłodzenia jest wydajniejszy (jechałem autostradą z przyczepą w 30 stopniowy upał i temp. płynu była trzymana w ryzach). Ale nie tylko on. Także alternator ma więcej mocy, by zasilić przyczepę oraz przetwornicę napięcia 230V, którą także domówiłem.
Wiesz może dokładnie jaki? Bo występowały w TDI190KM 110A, 140A i 180A.

30st to jeszcze nie upał ;) Ale u siebie tez nie widzę najmniejszych problemów z temperaturą po górach i z przyczepą.
Nie dysponuję udokumentowaną wiedzą o mocy alternatora. Jak odbierałem auto, to dowiedziałem się, że wtyczka do podpięcia przyczepy może podawać zasilanie o wartości do 350W, zaś przetwornica z 12V na 230V może być obciążana odbiornikiem o poborze do max 150W.
Na tej podstawie mogę jedynie mniemać, że może to być najmocniejszy alternator, skoro dopuszcza się obciążanie taką konsumpcją prądu.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

KULPAS
Posty: 33
Rejestracja: 04 maja 2021, 8:29
Samochód: Skoda Kodiaq 1.4TSI ACT 150KM

Re: [SPRZEDAM] Elektryczny hak kompletny

Post autor: KULPAS »

Witam. Czy jest jeszcze aktualna oferta montażu oryginalnego haka do Skody Kodiaq 1.4TSI ACT 150KM 4x4 z manualną skrzynią biegów?

ODPOWIEDZ