Niesmutny kolor dla Kodiaq

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Geegs
Posty: 82
Rejestracja: 30 kwie 2018, 10:41
Samochód: Kodiaq 2.0tsi

Re: Nie smutny kolor dla Kodiaq

Post autor: Geegs »

kedzier pisze:
27 wrz 2020, 23:13
yogitubadzin pisze:
27 wrz 2020, 20:05
Nawet zielonego nie ma.
Oczywiście, że jest ale w Skodzie nazywa się Lava Blue.
Poprzedni samochód miałem zielony kameleon. Kupiłem lave z myślą,że jest niebieski. Ale po 2,5 roku mam wrażenie, że przez 9 miesięcy w roku jest zielony 😜 - zależy od słońca.
Dla mnie lava blue to jednak niebieski. W zależności od światła niebieski morski przechodzący w granat i nawet lekką czerń. Gdy jest czysty i nawoskowany kolor jest pięknie podbity i mocno metaliczny. Rys za bardzo nie widać na nim. Brudzi się jak każde ciemne auto, nie jak czarny ale też nie ujdzie na sucho nie mycie go wcale jak szarego/srebrnego/beżowego, gubi wtedy głębie koloru. Gdybym miał zmienić kolor to albo szary - ten co wygląda jakby zostawili auto tylko w podkładzie 😂, albo race blue. Osobiście też uwielbiam czarne auta.



Sponsor

Re: Nie smutny kolor dla Kodiaq

Sponsor


yogitubadzin
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2020, 21:23
Samochód: Kodiaq 1.5

Re: Niesmutny kolor dla Kodiaq

Post autor: yogitubadzin »

Na polu bitwy pozostal szary business i Lava Blue. Wzialem biede na zewnatrz, wersja ambition a w srodku i inne asysteny wyszlo mnie prawie 30tys. Takze zastanawiam sie co z tym fantem zrobic. Bylem w sobote w salonie i lalo, szary business stal na dworze i jakos tak nie do konca do mnie przemowil a wydaje mi sie ze z powodu deszczu, butelkowa pogoda byla. W salonie byla lava blue, ale salon byl ciemny i wiadomo, w srodku ladnie wyglada. Caly pic polega na tym ze lava blue wydaje mi sie nowoczesniejszym kolorem ale ma podejrzane odcenie, trzeba go myc czesciej i za 10 lat nie wiem jak to bedzie wyglac. Jak ktos napisal ze po 3 latach wydaje sie zielony, a ja bym wolal zeby jednak byl niebieski. Z drugiej strony jest business gray, wydaje mi sie ze bedzie wygladal mniej wiecej jak ten: https://archiwum.allegro.pl/oferta/skod ... 77552.html bardzo mi sie podoba na zdjeciach, aczkolwiek moze mi sie w weekend cos pokickalo i widzialem nie business grey a jakis pokrewny kolor. Przemawia za mna to ze business grey bedzie mniej sie brudzil, docelowo +- auto musi wytrzymac 10 lat. Aczkolwiek to wersja ambition wiec moze to olac i bez roznicy bedzie.

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Niesmutny kolor dla Kodiaq

Post autor: biokd »

yogitubadzin pisze:
28 wrz 2020, 12:34
Na polu bitwy pozostal szary business i Lava Blue. Wzialem biede na zewnatrz, wersja ambition a w srodku i inne asysteny wyszlo mnie prawie 30tys. Takze zastanawiam sie co z tym fantem zrobic. Bylem w sobote w salonie i lalo, szary business stal na dworze i jakos tak nie do konca do mnie przemowil a wydaje mi sie ze z powodu deszczu, butelkowa pogoda byla. W salonie byla lava blue, ale salon byl ciemny i wiadomo, w srodku ladnie wyglada. Caly pic polega na tym ze lava blue wydaje mi sie nowoczesniejszym kolorem ale ma podejrzane odcenie, trzeba go myc czesciej i za 10 lat nie wiem jak to bedzie wyglac. Jak ktos napisal ze po 3 latach wydaje sie zielony, a ja bym wolal zeby jednak byl niebieski. Z drugiej strony jest business gray, wydaje mi sie ze bedzie wygladal mniej wiecej jak ten: https://archiwum.allegro.pl/oferta/skod ... 77552.html bardzo mi sie podoba na zdjeciach, aczkolwiek moze mi sie w weekend cos pokickalo i widzialem nie business grey a jakis pokrewny kolor. Przemawia za mna to ze business grey bedzie mniej sie brudzil, docelowo +- auto musi wytrzymac 10 lat. Aczkolwiek to wersja ambition wiec moze to olac i bez roznicy bedzie.
Ten z linku do Allegro bardziej mi wygląda na Srebrny Brilliant niz na Szary Business. Ja wlasnie o tym Brilliancie myślę w wersji LK:)

yogitubadzin
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2020, 21:23
Samochód: Kodiaq 1.5

Re: Nie smutny kolor dla Kodiaq

Post autor: yogitubadzin »

kedzier pisze:
27 wrz 2020, 23:13
yogitubadzin pisze:
27 wrz 2020, 20:05
Nawet zielonego nie ma.
Oczywiście, że jest ale w Skodzie nazywa się Lava Blue.
Poprzedni samochód miałem zielony kameleon. Kupiłem lave z myślą,że jest niebieski. Ale po 2,5 roku mam wrażenie, że przez 9 miesięcy w roku jest zielony 😜 - zależy od słońca.
I co, teraz bys wybral inny?

yogitubadzin
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2020, 21:23
Samochód: Kodiaq 1.5

Re: Niesmutny kolor dla Kodiaq

Post autor: yogitubadzin »

WuWu pisze:
27 wrz 2020, 22:32
Jako najbardziej praktyczny wybrałbym Srebrny Brilliant lub Szary Business. Biały brudzi się równomiernie ale jak się przejedzie palcem to już widać że auto do mycia. Czarnym nie trzeba nawet nigdzie jechać żeby się wybrudził ;).
Miałem na srebrnym trynity i było ok. Teraz mam grafitowe ponieważ kupiłem szersze felgi a tamte poszły do czarnego auta. Generalnie srebrne felgi pasują do każdego koloru.
Ciekawe że tak samo wyglądające felgi w superbie nazywają się zenith ;)
Miales srebnego kodiaqa z trinity? masz jakies zdjecia?

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Niesmutny kolor dla Kodiaq

Post autor: herman00 »

Do Czech trzeba się wybrać po kolory, pełna gama - chcesz różowy - też masz :-)
Obrazek

yogitubadzin
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2020, 21:23
Samochód: Kodiaq 1.5

Re: Niesmutny kolor dla Kodiaq

Post autor: yogitubadzin »

No wlasnie to lekko wkurzajace, malo tych kolorow :( Do tej pory jezdze superbem cappuccino i wszyscy twiedza ze super auto mimo ze stare

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Niesmutny kolor dla Kodiaq

Post autor: polrob »

biokd pisze:
28 wrz 2020, 12:47
yogitubadzin pisze:
28 wrz 2020, 12:34
Na polu bitwy pozostal szary business i Lava Blue. Wzialem biede na zewnatrz, wersja ambition a w srodku i inne asysteny wyszlo mnie prawie 30tys. Takze zastanawiam sie co z tym fantem zrobic. Bylem w sobote w salonie i lalo, szary business stal na dworze i jakos tak nie do konca do mnie przemowil a wydaje mi sie ze z powodu deszczu, butelkowa pogoda byla. W salonie byla lava blue, ale salon byl ciemny i wiadomo, w srodku ladnie wyglada. Caly pic polega na tym ze lava blue wydaje mi sie nowoczesniejszym kolorem ale ma podejrzane odcenie, trzeba go myc czesciej i za 10 lat nie wiem jak to bedzie wyglac. Jak ktos napisal ze po 3 latach wydaje sie zielony, a ja bym wolal zeby jednak byl niebieski. Z drugiej strony jest business gray, wydaje mi sie ze bedzie wygladal mniej wiecej jak ten: https://archiwum.allegro.pl/oferta/skod ... 77552.html bardzo mi sie podoba na zdjeciach, aczkolwiek moze mi sie w weekend cos pokickalo i widzialem nie business grey a jakis pokrewny kolor. Przemawia za mna to ze business grey bedzie mniej sie brudzil, docelowo +- auto musi wytrzymac 10 lat. Aczkolwiek to wersja ambition wiec moze to olac i bez roznicy bedzie.
Ten z linku do Allegro bardziej mi wygląda na Srebrny Brilliant niz na Szary Business. Ja wlasnie o tym Brilliancie myślę w wersji LK:)
Ten z linku to szary business, nawet w opisie jest ta informacja

JACEK484
Posty: 63
Rejestracja: 04 cze 2020, 13:00
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TSI Sportline

Re: Niesmutny kolor dla Kodiaq

Post autor: JACEK484 »

A może założyć wątek pokaż swój blask i tam wrzucać swoje pojazdy?
Łatwiej będzie ocenić jaki kolor odpowiada do jakiej wersji Kodiaqa.

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Niesmutny kolor dla Kodiaq

Post autor: biokd »

polrob pisze:
28 wrz 2020, 16:06
Ten z linku to szary business, nawet w opisie jest ta informacja
A to ja wiem, ze jest w opisie:) widziałem opis. Po prostu ten kolor jest tak jasny na zdjęciach, że bliżej mu do Brillant niż do Business:)

ODPOWIEDZ