Niesmutny kolor dla Kodiaq

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Nie smutny kolor dla Kodiaq

Post autor: klimas7 »

Niepotrzebnie podałem link bezpośrednio do zdjęć, trzeba być członkiem. Najpierw trzeba dołączyć do grupy: https://www.facebook.com/groups/kodiaqpolska/, potem wejść w zdjęcia: https://www.facebook.com/groups/kodiaqp ... dia/photos.

Też myślałem nad czarnym, ale niestety mieszkam pod miastem i auto sporo brudzi się od pylących roślin oraz kurzu (ostatnie 50m to tylko utwardzona droga). Gdybym mieszkał w mieście lub robił 900km przebiegu ( ;) ), to pewnie wziąłbym czarny.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2020, 19:52 przez klimas7, łącznie zmieniany 1 raz.



Sponsor

Re: Nie smutny kolor dla Kodiaq

Sponsor


Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Nie smutny kolor dla Kodiaq

Post autor: stingerA6 »

Ja jestem maniak czarnego.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

yogitubadzin
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2020, 21:23
Samochód: Kodiaq 1.5

Re: Nie smutny kolor dla Kodiaq

Post autor: yogitubadzin »

Mam rodzinę i możliwe że będę jeździł tym autem może nawet i 10 lat lub więcej. Trochę się dowiedziałem. Paleta kolorow słaba teraz. Nawet zielonego nie ma. Auto już się procesuje a kolor mogę jeszcze zmienić. Biały - po 10 lat może być dużo much na zderzaku. Czarny - ciągle się brudzi. Szary business - na żywo jak zobaczyłem to wyglądał jak stare auto, żona aż kichnęła. Czerwony, niebieski race - wyglądają pstrokato trochę choć ten race sam nie wiem. Szary Steel - żona ma obawy jak będzie wyglądał po 10 latach. Lava race - to kolor zagadka, chętnie bym uslyszal coś od kogoś kto ma. To samo brąz i quartz, podzielcie się jakimis linkami, zdjęciami, częstością mycia. Ja wiem ze kolor to pierdola ale można popełnić błąd. Konfigurację wybierałem 2 miesiące i tam w necie w miarę można było poogarniac ale tu jest taka bieda z tymi kolorami. Jakby był to leasing z oddaniem to by mi to wisiało.

yogitubadzin
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2020, 21:23
Samochód: Kodiaq 1.5

Re: Nie smutny kolor dla Kodiaq

Post autor: yogitubadzin »

Koła będą trinity

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Nie smutny kolor dla Kodiaq

Post autor: klimas7 »

A byłeś na grupie, którą zalinkowałem? Nawet dzisiaj ktoś wrzucił pięknego Quartza. Masz też wyszukiwarkę, jak wpiszesz nazwę to znajdziesz dużo wyników, porównasz zdjęcia w różnych wersjach, w różnym oświetleniu i tak dalej.

Jak to będzie po 10 latach wyglądać? Tego nikt Ci nie powie.

Unikaj też zdjęć świeżo po ceramice, tak każdy pięknie się świeci. :)

yogitubadzin
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2020, 21:23
Samochód: Kodiaq 1.5

Re: Nie smutny kolor dla Kodiaq

Post autor: yogitubadzin »

Klimas7 jestem w grupie ale dalej coś link nie działa, mimo wszystko pooglądam grupę, dzięki!

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Nie smutny kolor dla Kodiaq

Post autor: klimas7 »

To wejdź "ręcznie" w Multuimedia. Obok masz lupkę do wyszukiwania.
Obrazek

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Niesmutny kolor dla Kodiaq

Post autor: polrob »

Kolego widzę że bierzesz z kołąmi Trinity to chyba będzie wersja Ambition. Ona nie ma srebrnych dodatków także albo cały czarny albo coś z jasnych odcieni bo z pozostałymi może wyglądać słabo bez chromu.
Jeśli chodzi o czarny to mam, fajnie wygląda jak czysty ale jest ciężki w utrzymaniu. Nie miałem zbytnio wyboru bo auto gotowe nie pod produkcję. Wcześniej miałem Superba III właśnie szary business i bardzo dobrze wspominam ten kolor. W mojej ocenie wyglądał świetnie a jeśli chodzi o jakieś ryski czy utrzymanie to rewelacja. No i w przypadku braku chromu to się na tym kolorze nie rzuca w oczy.
Ale to twój wybór i sam musisz podjąć decyzję.
Przejrzyj też katalog nasze auta tam jest sporo zdjęć aut klubowiczów.

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Niesmutny kolor dla Kodiaq

Post autor: WuWu »

Jako najbardziej praktyczny wybrałbym Srebrny Brilliant lub Szary Business. Biały brudzi się równomiernie ale jak się przejedzie palcem to już widać że auto do mycia. Czarnym nie trzeba nawet nigdzie jechać żeby się wybrudził ;).
Miałem na srebrnym trynity i było ok. Teraz mam grafitowe ponieważ kupiłem szersze felgi a tamte poszły do czarnego auta. Generalnie srebrne felgi pasują do każdego koloru.
Ciekawe że tak samo wyglądające felgi w superbie nazywają się zenith ;)

kedzier
Posty: 190
Rejestracja: 13 paź 2017, 12:42
Samochód: Skoda

Re: Nie smutny kolor dla Kodiaq

Post autor: kedzier »

yogitubadzin pisze:
27 wrz 2020, 20:05
Nawet zielonego nie ma.
Oczywiście, że jest ale w Skodzie nazywa się Lava Blue.
Poprzedni samochód miałem zielony kameleon. Kupiłem lave z myślą,że jest niebieski. Ale po 2,5 roku mam wrażenie, że przez 9 miesięcy w roku jest zielony 😜 - zależy od słońca.

ODPOWIEDZ