Telefon "po kablu" i zwiecha radia

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Erlenn
Posty: 37
Rejestracja: 05 sie 2018, 3:22
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TDI 190 KM 4x4 DSG

Telefon "po kablu" i zwiecha radia

Post autor: Erlenn »

Dzień dobry. Od dłuższego czasu mam taki problem - jak mam podpięty telefon przez USB (używam tego do nawigacji, słuchania Spotify itp), dość często zdarza się tak, że mi się restartuje całe radio. Przestaje działać, wyłącza się - Nie reaguje na nic co kilka minut, po czym następuje restart. Jak rozmawiam przez telefon kiedy jest podłączony do kabla, po kilku minutach rozmowy zaczyna buczeć w głośnikach, albo zapada cisza całkowita i nie słyszę rozmówcy (on mnie słyszy). Muszę się rozłączyć i od nowa zadzwonić. Czasem przy tej okazji również zawiesi się całe radio, kilka razy wywaliło mi przy okazji błąd SOS. Myślałam, że to wina telefonu, ale telefon zmieniony a problem nadal jest. Raz mi się zdarzyło przy tej okazji przejechać zjazd z autostrady i nadrobić 40 km.

Ktoś ma pomysł?

Zgłaszałam do ASO - nie ustalili usterki. A przy okazji dopytam Was - czy można dołożyć ładowarkę indukcyjną do auta pierwotnie bez ładowarki? Pytałam w salonie i przedstawiciel handlowy (nie mechanik), powiedział, ze nie ma takiej opcji. Ale wiedząc jak taka ładowarka działa - to jest to dość banalna sprawa i trudno mi uwierzyć w to, by się nie dało.

Dzięki za jakieś pomysły.



Sponsor

Telefon "po kablu" i zwiecha radia

Sponsor


D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Telefon "po kablu" i zwiecha radia

Post autor: D10ni »

O ile dobrze pamiętam nie mieliśmy takiego przypadku na forum.
Czy między telefonami jest zdecydowana różnica? Nie jest to ta sama wersja systemu, producent? Skąd masz soft na telefon? Android Auto?
Kabel też zmieniałeś? "Firmowy"? Jakie radio? Bolero?
Czy serwis aktualizował Ci soft w infotainmencie?
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Telefon "po kablu" i zwiecha radia

Post autor: TOMEQ »

Erlenn pisze:
25 mar 2020, 17:53
czy można dołożyć ładowarkę indukcyjną do auta pierwotnie bez ładowarki? Pytałam w salonie i przedstawiciel handlowy (nie mechanik), powiedział, ze nie ma takiej opcji. Ale wiedząc jak taka ładowarka działa - to jest to dość banalna sprawa i trudno mi uwierzyć w to, by się nie dało.

Dzięki za jakieś pomysły.
Na aliexpress natrafiłem na coś takiego

#Aliexpress US $46.44 46%OFF | 10W bezprzewodowa ładowarka qi szybka ładowarka bezprzewodowa uchwyt samochodowy bezprzewodowa ładowarka do Skoda Kodiaq 2017-2020 do ładowarka do iphone'a
https://a.aliexpress.com/_BPZMCZ
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Telefon "po kablu" i zwiecha radia

Post autor: michalmiko »

Telefon masz na androidzie czy ios? Mi iPhone robił różne numery, potrafił tak zawiesić radio, że albo nie miałem możliwości regulacji siły głosu, pomagało dopiero restartowanie radia. Na androidzie wszystko działa tak jak ma działać.

MILeq
Posty: 69
Rejestracja: 07 kwie 2019, 21:46
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI DSG Style 4x4

Re: Telefon "po kablu" i zwiecha radia

Post autor: MILeq »

Nasze radio potrafi się "zgubić" telefon, a konkretnie przy nawigowaniu z google maps z telefonem podłączonym przez kabel i rozmawianiem przez ten sam telefon podłączony przez bluetooth, raz na jakiś czas (losowo) telefon przestaje być widziany (nie działają żadne aplikacje).
Wyłączenie telefonu z kabla i podłączenie ponowne nie pomaga. Trzeba wyłączyć samochód na kilka minut i wszystko wraca do normy.

Serwis mówi, że jest najnowszy soft wgrany i TTTM.
Sprawdzane na kilku iPhone'ach i jakimś Samsungu.

Według mnie, coś jest w sofcie nie ten teges.

MILeq
Posty: 69
Rejestracja: 07 kwie 2019, 21:46
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI DSG Style 4x4

Re: Telefon "po kablu" i zwiecha radia

Post autor: MILeq »

Podbiję własny temat, bo widzę, że nie ma odzewu.
Aktualnie radio przy podłączonym kablu rozłącza rozmowy po kilku minutach. Całkowicie losowy czas rozłączenia. Z reguły rozmówca mnie dalej słyszy, a ja go nie w pewnym momencie. Czasem przy rozłączeniu słychać metaliczny pogłos, jakby z R2D2 gadać w jego języku, tylko bardziej metalicznie brzęczy.
Dzieje się tak niezależnie, czy się nawiguje z telefonu, czy nie, lub słucha muzy ze Spotify - efekt jest taki sam, zawsze przy podłączonym kablu.

Sprawdziliśmy kilka iPhonów XS i 11 oraz Androida. 3 różne kable, zarówno oryginał, jak i dobry zamiennik. Softy wszędzie aktualne.
Te same telefony w Superbie działają bez zarzutu.

Szykuję się na serwis przy 45kkm i chyba ich tam zagryzę :mrgreen:
Chyba, że ma ktoś jakiś pomysł?

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Telefon "po kablu" i zwiecha radia

Post autor: D10ni »

Masz trzy klocki. Dwa sprawdziłeś i wykluczyłeś (telefony i kable). Nad trzecim kontrolę ma tylko serwis, więc chyba pozostaje zgłosić problem przy serwisie.
BTW, resetowałeś infotainment?
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

mike1986
Posty: 79
Rejestracja: 19 wrz 2020, 18:24
Samochód: Ford Focus ST170

Re: Telefon "po kablu" i zwiecha radia

Post autor: mike1986 »

Obstawiam złącze albo kontroler USB w samochodzie.

djpool
Posty: 19
Rejestracja: 09 lip 2017, 15:22
Samochód: Kodiaq 2.0TDI 4x4 190KM

Re: Telefon "po kablu" i zwiecha radia

Post autor: djpool »

No to ja się podepnę pod temat mam taki sam problem columbus nowy soft dzieje się identycznie do tego padła ładowarka indukcyjne i rozdzielacz usb wszytko wymienione na gwarancji problem jest ale tylko po podłączeniu tel kablem tel to iPhone 11 Promax. Dla mnie to ewidentną wina columbus to zawieszanie i będę zgłaszał na gwarancji bo za 20 tys km kończy mi się gwarancja ale robię tak że nagrywam każda taka zwieche. Serwis potrafi powiedzieć u nas działa Super nie widzimy problemu już tak miałem.
Będę reklamował i dam znać.

Shazan
Posty: 153
Rejestracja: 20 cze 2019, 19:53
Samochód: Kodiaq RS RM2020 raceblue :)

Re: Telefon "po kablu" i zwiecha radia

Post autor: Shazan »

Mam te same problemy co wy albo bardzo podobne o czym pisałem niedawno w innym temacie. Czekam do końca października, kiedy to obiecany jest nowy soft który ma pomoc. To się okaże...

ODPOWIEDZ