Sport Line felgi 19 czy 20"

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
dratuszny
Posty: 180
Rejestracja: 31 lip 2019, 20:21
Lokalizacja: Kontrachcice:)
Samochód: Passat B7 DSG TDI 170 KM

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: dratuszny »

TOMEQ pisze:
27 sie 2019, 15:48
Na stronie www nie ale w salonie tak ;-)
To pewnie niedługo będą dostępne I w konfiguratorze na stronie:)



Sponsor

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Sponsor


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: bubuś »

TOMEQ pisze:
27 sie 2019, 15:41
(...)
bubuś pisze:
27 sie 2019, 14:24
Te felgi nie wiedzieć po co mają tysiąc zakamarków. Jak w tym utrzymać czystość, usunąć pył z klocków. To niewykonalne.
Mnie z racji podobnych zakamarków nie podobają się nawet moje Triglavy. Nie chciałem ich (jestem wrogiem niepotrzebnych udziwnień), ale szefowa się uparła. Ona ma Triglavy, a ja doskonalę niecenzuralne słownictwo podczas mycia felg.
Dlatego dobrym rozwiązaniem są felgi antracytowe lub czarne, bo na nich niedomyty osad z klocków nie jest tak widoczny jak na całych srebrnych.
Antracytowe lub czarne powiadasz, bo brudu nie widać.
Nie dla mnie. To tak jakbym miast w białej, łaził w czarnej koszuli, bo brudu nie widać.
Czarny kolor będzie moim towarzyszem w piekle. Na ziemi, póki żyję, wolę jasne kolory i srebrne felgi. Stąd muszą być one domyte z pyłu (mimo, iż rzadko auto myję).
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: TOMEQ »

Z tym że Sportline ma ciemniejszy charakter od innych wersji i dlatego wszystkie felgi są w kolorze antracytowym, a nie srebrnym jak piszesz ;-)
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: bubuś »

TOMEQ pisze:
27 sie 2019, 16:45
Z tym że Sportline ma ciemniejszy charakter od innych wersji i dlatego wszystkie felgi są w kolorze antracytowym, a nie srebrnym jak piszesz ;-)
Pewnie jest tak, jak piszesz.
Mnie akurat odmiany wizualne auta (m.in. Sportline) do których przymocowano kilka mało praktycznych bzdurek nic nie wnoszących do jazdy nie interesują. Wolę klasykę, stąd wybrałem Style z najmocniejszym wówczas motorem, z jasną tapicerka (bo czarnej nie trawię) bardzo mocno doposażonego, czyli w to, co mi było potrzebne i praktyczne (wolałem np. gniazdko 230V by móc ładować laptopa lub akumulatorki do aparatu fotograficznego/lampy błyskowej, zamiast szklanego dachu, bo nie toleruję dziur ani szkła w dachu), ułatwiające użytkowanie auta (fotele elektrycznie sterowane, progi boczne, chlapacze, asystenta parkowania, itp.).
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: TOMEQ »

To już kwesia gustu.
Wracając do poruszonego przez Ciebie utrzymania czystość felg i trudności z usuwaniem z nich pyłu z klocków z trudno dostępnych miejsc, to może warto byłoby pomyśleć o zaimpregnowaniu felg dzięki któremu podobno wystarczy myjka ciśnieniowa i wszystko odbywa się bez użycia niecenzuralnych słów ;-)
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: pstad »

TOMEQ pisze:
27 sie 2019, 21:13
To już kwesia gustu.
Wracając do poruszonego przez Ciebie utrzymania czystość felg i trudności z usuwaniem z nich pyłu z klocków z trudno dostępnych miejsc, to może warto byłoby pomyśleć o zaimpregnowaniu felg dzięki któremu podobno wystarczy myjka ciśnieniowa i wszystko odbywa się bez użycia niecenzuralnych słów ;-)
Ja robie sposobem domowym.Wosk w plynie :lol: i schodzi jak nie od myjki to od deszczu po drodze,ale z trwaloscia tez jest problem.Przed planowana dluzsza trasa robie tak i po powrocie tylko myjka i jest bajka.

selk
Posty: 27
Rejestracja: 10 maja 2020, 0:19
Lokalizacja: Łodź
Samochód: Kodiaq 2.0 FSI 132kW / 2017

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: selk »

cześć takie pytanie do osób znajacych temat

mam do wyboru felgi 19 cali z przeznaczeniem do kodiaq (uznajmy ze w prezencie wiec nie piszcie lepiej kupic inne bo inne same z nieba nie spadną)

które z tych 2 beda lepiej dopasowane od strony technicznej i przepisów drogowych do kodiaq?
(i prosze nie zasmiecajcie watku wpisami o homologacji i ubezpieczycielach w razie wypadku bo to "duby smalone" )

Interesuje mnie aspekt techniczny : czy wejdzie , czy nie bedzie haczyc o błotnik czy nadkole, czy nie bedzie wystawac poza obrys auta
itp itd - porady od praktyków mile widziane
8Jx19 ET30 5x112
lub
8Jx19 ET45 5x112
opony standardowe 235/50R19.

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: polrob »

Jeśli chodzi o te felgi to
8Jx19 ET30 5x112 wewnątrz będą schowane tak samo jak oryginalne 19" a wyjdą na zewnątrz o 26 mm. Czyli prawie tyle ile są na zewnątrz wysunięte oryginalne felgi Ignite 20" (24mm). Wygląd na duży plus, ą że oryginalne 20 też tak są wysunięte to nie powinno nic obcierać i powinny mieścić się w nadkolach zgodnie z przepisami (nie powinny wyjść poza obrys auta).
8Jx19 ET45 5x112 wewnątrz będą wchodziły o 15mm w stosunku do oryginalnych 19 a wyjdą na zewnątrz o 11 mm. Oryginalne felgi Ignite 20" dodatkowo szersze są o 14mm w głąb budy, i też nic to nie przeszkadza, także nie powinno być żadnych problemów eksploatacyjnych. Tak naprawdę są podobne wymiarowo do oryginalnych Vega, które mają parametry 8Jx20 ET41.
Także w mojej ocenie można założyć i jedne i drugie bez problemów, te pierwsze będą poszerzały znacznie miśka, ale na drugich też będzie lepiej niż na fabrycznych 19.

selk
Posty: 27
Rejestracja: 10 maja 2020, 0:19
Lokalizacja: Łodź
Samochód: Kodiaq 2.0 FSI 132kW / 2017

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: selk »

polrob pisze:
20 maja 2020, 19:15
Jeśli chodzi o te felgi to
8Jx19 ET30 5x112 wewnątrz będą schowane tak samo jak oryginalne 19" a wyjdą na zewnątrz o 26 mm. Czyli prawie tyle ile są na zewnątrz wysunięte oryginalne felgi Ignite 20" (24mm). Wygląd na duży plus, ą że oryginalne 20 też tak są wysunięte to nie powinno nic obcierać i powinny mieścić się w nadkolach zgodnie z przepisami (nie powinny wyjść poza obrys auta).
8Jx19 ET45 5x112 wewnątrz będą wchodziły o 15mm w stosunku do oryginalnych 19 a wyjdą na zewnątrz o 11 mm. Oryginalne felgi Ignite 20" dodatkowo szersze są o 14mm w głąb budy, i też nic to nie przeszkadza, także nie powinno być żadnych problemów eksploatacyjnych. Tak naprawdę są podobne wymiarowo do oryginalnych Vega, które mają parametry 8Jx20 ET41.
Także w mojej ocenie można założyć i jedne i drugie bez problemów, te pierwsze będą poszerzały znacznie miśka, ale na drugich też będzie lepiej niż na fabrycznych 19.
mówisz o felgach 8,5J x 20, ET 38 Ignite od kodiaq RS ?
czy wtedy koło (opona +felga) ma standardową wysokośc w RS'ie taki jak w normalnym STYLE ?
i ciekawe czy taki RS nie ma innych nadkoli ?

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: polrob »

Tak o Skodowskich 20". Jeśli chodzi o średnicę koła to na Ignite 255/40/20 koło ma średnicę 712mm, a na oryginałach 19" 235/50 średnica wynosi 717,6mm. Także wysokość różni się o niecałe 6mm.
Jeśli chodzi o nadkola to raczej to samo, zmiany są pewnie w zawieszeniu ale czy powodują różnicę w prześwicie auta, wydaje mi się że nie.

ODPOWIEDZ