Kodiaq czy Santa Fe?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Kodiaq czy Santa Fe?

Post autor: klimas7 »

Ceny to jedno, interesuje mnie jaka będzie jednostka napędowa, obecnie w Sorento nie ma szału. To czym Kodiaq mnie przekonuje to 7,5s do setki (190km tsi), podczas kiedy inne suvy które brałem pod uwagę mają ponad 10s. Wiem, że taki samochód nie służy do wyścigów, ale zależy mi na dynamicznym przyśpieszaniu.

No i z nowym modelem ciężko będzie nawet szacować wartość rezydualną, nigdzie nie znalazłem danych nawet dla obecnego modelu Sorento.



Sponsor

Re: Kodiaq czy Santa Fe?

Sponsor


Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Kodiaq czy Santa Fe?

Post autor: Mans »

Nowa Kia Sorento premierę będzie miała za chwilę w Genevie to fakt
ale w Polsce do salonów trafi pewnie najwcześniej końcem roku :?
Tak szczerze to moim zdaniem Hyundai Santa Fe o niebo ladniejszy bo ta nowa Kia jakaś dziwna im wyszla :shock:

https://www.netcarshow.com/kia/2021-sorento/#2

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 lut 2020, 17:14 przez Mans, łącznie zmieniany 2 razy.

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Kodiaq czy Santa Fe?

Post autor: Mans »

klimas7 pisze:
17 lut 2020, 9:21
To czym Kodiaq mnie przekonuje to 7,5s do setki (190km tsi), podczas kiedy inne suvy które brałem pod uwagę mają ponad 10s. Wiem, że taki samochód nie służy do wyścigów, ale zależy mi na dynamicznym przyśpieszaniu.
Największym problemem Sorento i Santa Fe jest to ,że występują one w Polsce tylko z silnikami Diesla
i nawet ten 2.2 CRDI 200KM demonem prędkości jednak nie jest :?
Jeżeli zależy Ci na dynamice to 2.0 TSI w Kodiaqu będzie zdecydowanie lepszym wyborem
no ale jak Twoja Żona się uparła na Hyundaia to raczej czarno to widzę :)
Przy okazji taka mała ciekawostka ;)
Na rynku czeskim nowy Hyundai Santa Fe dostępny jest z benzynowym silnikiem 2.4 GDI o mocy 185 KM z 6 biegowym automatem ;)
Spalanie ten silnik jednak ma kosmiczne a osiągi słabiutkie :(

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 lut 2020, 22:44 przez Mans, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Kodiaq czy Santa Fe?

Post autor: TOMEQ »

klimas7 pisze:
16 lut 2020, 12:21
stingerA6, dzięki za odpowiedź, niestety konflikt to nie tylko mózg vs serce, ale również mózg vs żona.
U mnie było podobnie, czego by oglądane auto nie miało, niewiadomo jakie miało wyposażenie i wykończenie, uparła się na jeden model i odpowiedź zawsze była jedna... KODIAQ :-D
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Kodiaq czy Santa Fe?

Post autor: michalmiko »

U mnie to w sumie było odwrotnie. Żona do salonu KIA nawet nie chciała wejść by obejrzeć Sorento - mimo, że ten salon był obok :D Z perspektywy czasu to uważam, że miała rację ;)

Kordi
Posty: 135
Rejestracja: 15 gru 2019, 0:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI DSG

Re: Kodiaq czy Santa Fe?

Post autor: Kordi »

te nowe Sorento jakoś mi się kojarzy , źle kojarzy , z Ssangyongiem Korando , zwłaszcza z przodu , co nie przemawia u mnie na korzyść , choć jak tak porównuje te wozy , to SORENTO tylne lampy masakra , chinol i to perfidny
KODIAQ STYLE 1,5 TSI DSG 2019r. ,4x2, 5os., biel moon metalizowany , Amundsen , trzydziesty tydzień 19r.

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Kodiaq czy Santa Fe?

Post autor: Tomala72 »

Kupując Kodiaqa też miałem dylemat. Może jednak Kia Sorento? Optycznie i w rzeczywistych wymiarach jednak większe auto. Ostatecznie wygrał rozsądek z racji dużo większych możliwości konfiguracji np. DCC i Webasto w Skodzie. Obecnie przejechałem ponad 80 000 km w prawie pełnej satysfakcji. Uważajcie na jakość chromów przy szybach (myślę że poprawili technologię wykonania). W moim porażka nie uznana gwarancyjnie. Na zachętę spalanie średnie ON 7,5 l.

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Kodiaq czy Santa Fe?

Post autor: michalmiko »

Tomala72 pisze:
19 lut 2020, 23:43
Uważajcie na jakość chromów przy szybach (myślę że poprawili technologię wykonania).
Co masz nie tak z chromami przy szybach? U mnie na drzwiach wyszły takie jakby zacieki, których nie mogę spolerować - ponoć to wina zlej chemii do mycia - tak twierdzą specjaliści, w ASO jeszcze nie reklamowałem.
Chromy przy szybkach bocznych bagażnika są ok.

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Kodiaq czy Santa Fe?

Post autor: TOMEQ »

Kordi pisze:
19 lut 2020, 22:00
te nowe Sorento jakoś mi się kojarzy , źle kojarzy , z Ssangyongiem Korando
To samo pomyślałem oglądając te zdjęcia ;-)
Tomala72 pisze:
19 lut 2020, 23:43
Kupując Kodiaqa też miałem dylemat. Może jednak Kia Sorento? Optycznie i w rzeczywistych wymiarach jednak większe auto. Ostatecznie wygrał rozsądek z racji dużo większych możliwości konfiguracji np. DCC i Webasto w Skodzie.
U mnie było podobnie Kodiaq pod względem wyposażenia ma przewagę nad innymi, bo mało kto ma webasto itp. podobnie pod tym względem wychodził jeszcze ford gdzie w przypadku Kugi za Webasto było chyba niecałe 3000zl
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Kodiaq czy Santa Fe?

Post autor: root »

Macie tu o Sorento:
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

ODPOWIEDZ