Kodiaq w PB czy ON?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Mirao
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2020, 17:13
Samochód: vw

Kodiaq w PB czy ON?

Post autor: Mirao »

Witam wszystkich serdecznie. Planuję zakup Kodiaqa, ale mam wątpliwsci co do silników, a mianowicie.
Dotychczas jeździłem dieslem Mam go od nowości i przez 11 lat zrobiłem 230000 km.
Cena kodiaqa z 1.5 TSI 150KM zaczyna się od 108000
Diesel 2.0 TDI 150KM
Jedna i druga skrzynia manualna.
Rożnica w cenie 27000. Zakładając spalanie przy PB 10/100 a ON 8/100 te 27000 zwraca się po 340 000 km, czyli jak dla mnie nigdy :) Szybciej zmienię auto.

Pytanie do was jak sprawują się silniki benzynowe, ile palą faktycznie bo dane w internetach są bardzo różne. Jak wyglądają koszty utrzymania czy napraw :)
A może jednak warto dopłacić do diesla?

Będę wdzięczny za wszelki informacje - sprzedawcy w salonach mają swoje opinie i nie zawsze mówią prawdę :)



Sponsor

Kodiaq w PB czy ON?

Sponsor


seba
Posty: 94
Rejestracja: 24 gru 2019, 22:23
Lokalizacja: Olkusz
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI, 4x4 DSG

Re: Kodiaq w PB czy ON?

Post autor: seba »

A jakiej się spodziewasz odpowiedzi? Ci co maja Diesla będą zachwalać diesla. Ci co maja benzynę - benzynę. W końcu każda pliszka swój ogonek chwali.

Ja zacznę więc - po latach jeżdżenia dieslami przeszedłem na benzynę. Jestem mega zadowolony. Co do spalania - na razie średnią z 1100 km mam 8,7 l/100 km (przy 2.0 TSI 190 kM i automacie).

Dlaczego benzyna? Obecne diesle są strasznie (wg. mnie) delikatne jeżeli chodzi o jakość paliwa i zimowe temperatury. Zdarzyło mi się poprzednim autem nie ruszyć spod domu bo przymarzło paliwo. Dlatego u mnie diesel długo nie zagości :) Oczywiście to nie jest jedyny powód, ale jeden z głównych.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2020, 17:54 przez seba, łącznie zmieniany 1 raz.

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Kodiaq w PB czy ON?

Post autor: bubuś »

To zależy do czego Ci furmanka jest potrzebna (np. długie trasy, pętanie się po mieście, szpanowanie przed sąsiadami, włóczęga po lasach i łąkach).
Ja np. nabyłem sadzomiota, ale tylko dlatego, ze ciągam ciężką przyczepę kempingową. Gdyby nie ta przyczepa, to na pewno Kodiaqa bym nie kupił. Nabyłbym coś napędzanego wachą, np. Dustera (by pokonywać krawężniki na osiedlu, a i w trasy też się nada) albo Kadjara lub Koleosa. W każdym bądź razie tylko w automacie, bo nie wyobrażam sobie żonglerki nogami i rękoma.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

seba
Posty: 94
Rejestracja: 24 gru 2019, 22:23
Lokalizacja: Olkusz
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI, 4x4 DSG

Re: Kodiaq w PB czy ON?

Post autor: seba »

bubuś pisze:
15 lut 2020, 17:54
Ja np. nabyłem sadzomiota, ale tylko dlatego, ze ciągam ciężką przyczepę kempingową.
A ja z tego samego powodu kupiłem benzyniaka :lol:

PS. Dustera też mam i to jeszcze zasilanego "Podtlenkiem Biedy" czyli LPG. Przyczepę też da się nim ciągnąć, ale ręka boli od wachlowania biegami :P

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Kodiaq w PB czy ON?

Post autor: Malenstwo8 »

Od 20 lat benzyna. Kupiłem diesela. Jestem zadowolony 🙂

tomek000
Posty: 97
Rejestracja: 15 sty 2020, 7:36
Samochód: Kodiaq 1.5tsi DSG Style

Re: Kodiaq w PB czy ON?

Post autor: tomek000 »

Mirao pisze:
15 lut 2020, 17:25
Witam wszystkich serdecznie. Planuję zakup Kodiaqa, ale mam wątpliwsci co do silników, a mianowicie.
Dotychczas jeździłem dieslem Mam go od nowości i przez 11 lat zrobiłem 230000 km.
Cena kodiaqa z 1.5 TSI 150KM zaczyna się od 108000
Diesel 2.0 TDI 150KM
Jedna i druga skrzynia manualna.
Rożnica w cenie 27000. Zakładając spalanie przy PB 10/100 a ON 8/100 te 27000 zwraca się po 340 000 km, czyli jak dla mnie nigdy :) Szybciej zmienię auto.

Pytanie do was jak sprawują się silniki benzynowe, ile palą faktycznie bo dane w internetach są bardzo różne. Jak wyglądają koszty utrzymania czy napraw :)
A może jednak warto dopłacić do diesla?

Będę wdzięczny za wszelki informacje - sprzedawcy w salonach mają swoje opinie i nie zawsze mówią prawdę :)
Ten 2.0 tdi do 4x4, więc w jeździe mieszanej różnica w spalaniu vs 1.5tsi manual zamknie się w 1L, jeszcze zależnie gdzie jeździsz i to wg mnie powinno mieć decydujący wpływ na wybór jednostki napędowej. W aucie typu kodiaq diesel w dalszym ciągu ma sens, to kawał ciężkiego kloca jednak, ja wybrałem tsi bo mało jeżdże i lubię ciszę tsi.

Z ciekawości, co doradzają sprzedawcy?

Mirao
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2020, 17:13
Samochód: vw

Re: Kodiaq w PB czy ON?

Post autor: Mirao »

No właśnie nie wiem jakiej się spodziewam odpowiedzi, ale wasze nie są najgorsze :)
Mało precyzyjnie się wyraziłem - chodziło mi o kulturę pracy, niezawodność, awaryjność, wytrzymałość itp.
Auto zwykle do jazdy wokół komina. Dzieciaki do szkoły, zakupy kilka razy w roku na wyjazdy po Polsce a raz w roku kilka tysięcy km na wakacjach.
Duster, Kadjar, Koleos za małe, a Koleos dodatkowo ma problemy z emisją spalin :)

Aktualnie mam diesla. Spalanie 6,5-7 w trasie 5 osób + trumna na dachu.
A co ze spalaniem benzyniaków?

Doradcy pytają co jak wolę :)

seba
Posty: 94
Rejestracja: 24 gru 2019, 22:23
Lokalizacja: Olkusz
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI, 4x4 DSG

Re: Kodiaq w PB czy ON?

Post autor: seba »

Mirao pisze:
15 lut 2020, 20:24
Auto zwykle do jazdy wokół komina. Dzieciaki do szkoły, zakupy kilka razy w roku na wyjazdy po Polsce a raz w roku kilka tysięcy km na wakacjach.
Wokół komina to kluczowe według mnie zdanie. Tylko benzyna. Niestety ja sobie sam w dieslu załatwiłem jazdą wokół komina akumulator. Diesel potrzebuje jazdy.

Mirao
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2020, 17:13
Samochód: vw

Re: Kodiaq w PB czy ON?

Post autor: Mirao »

A 1,5 TSI ( 150KM - to dobra jednostka :) ?

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Kodiaq w PB czy ON?

Post autor: stingerA6 »

Moim zdaniem dobra.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

ODPOWIEDZ