Czym myjecie samochód w środku?

Czyli jak dbać o nasze samochody
mieszko
Posty: 35
Rejestracja: 12 sty 2018, 10:13
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TDi 150KM 4x4 Manual

Czym myjecie samochód w środku?

Post autor: mieszko »

Czego używacie do utrzymania czystości we wnętrzu samochodu? Jakie preparaty? Co na deskę rozdzielczą? Jakieś szmatki, czyściki specjalne? Co stosujecie na ekran dotykowy? Czym czyścicie plastiki i gumy przy progach drzwi? 8-)



Sponsor

Czym myjecie samochód w środku?

Sponsor


WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Czym myjecie samochód w środku?

Post autor: WuWu »

Odkurzacz, płyn w spray do plastików i drugi do LCD-kow, i zwykle miękkie szmatki. Wszystko takie same jak do porządków sprzętu w domu. Kupowałem kiedyś jakieś preparaty typu do kokpitu do tego, do tamtego a efekt był podobny więc po co 😂. Częstotliwość sprzątania, tak jak mycie auta - jak się wybrudzi tak że już przeszkadza haha.

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Czym myjecie samochód w środku?

Post autor: Malenstwo8 »

Do ekranu najlepsza szmatka do okularów.
Środek woda z mydłen lub chudteczki autolab z BP. Do tapicerki spray z Lidla. No i odkurzacz. Misiek jest bardzo wszięcznu w sprzątaniu. Dużo miejsca, duże powierzchnie. Zdecyfowanie najlepsze auto jakie miałem do sprzątania.

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Czym myjecie samochód w środku?

Post autor: TOMEQ »

Nie wiem czemu dostałem powiadomienie o nowym poście w tym temacie jak ostatni post jest sprzed półtora roku. Ale jak już tu jestem to napiszę, że do czyszczenia kokpitu i innych elementów z tworzyw sztucznych chyba najlepsze są najzwyklejsze chusteczki nawilżające dla dzieci np. dada z biedronki gdzie za 60-70 sztuk płacimy 3-4zł a czasami nawet mniej. Chyba żaden sprey i szmatka nie czyszczą skuteczniej niż te chusteczki. Na ekran dotykowy polecam założyć tzw. hartowane szkło ochronne, u mnie one palcuje się o wiele mniej niż sam ekran, a poza tym można go czyścić byle czym bez obawy o porysowanie samego ekranu ;-)
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Czym myjecie samochód w środku?

Post autor: stingerA6 »

Post którego nie widziałeś był spamem.
Ja polecam produkt od Soft 99 Wash Mist. Szokujący produkt, do wszystkiego w środku auta. Czyści od desek po tapicerkę i szyby. Drogi, ale wyjątkowy.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Czym myjecie samochód w środku?

Post autor: michalmiko »

Tomeq, a po czyszczeniu deski tymi chusteczkami nie przylepia Ci się do niej kurz? One mają w składzie różne olejki i substancje nawilżające, więc obawiam się, że deska będzie przyciągać brud.
Moim zdaniem obecnie najlepszymi mikrofibrami, które stosuję, są te żółte od Tenzi. Są niedrogie i dobrze wchłaniają. Zabrudzenia (np. pedały) czyszczę ADBL interior cleaner + pędzelek, a do ścierania kurzu ADBL interior qd unlimited (oczywiście aplikowany na fibrę ;)).
Jak mi się gdzieś nawinie ten produkt od Soft99, to go wypróbuję, bo jak na razie to miałem od nich tylko wosk :)

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Czym myjecie samochód w środku?

Post autor: MałGorzata »

michalmiko pisze:
17 lut 2020, 13:20
Tomeq, a po czyszczeniu deski tymi chusteczkami nie przylepia Ci się do niej kurz? One mają w składzie różne olejki i substancje nawilżające, więc obawiam się, że deska będzie przyciągać brud.
Też używam takich chusteczek. Nic się nie przykleja a samochód lśni :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Geegs
Posty: 82
Rejestracja: 30 kwie 2018, 10:41
Samochód: Kodiaq 2.0tsi

Re: Czym myjecie samochód w środku?

Post autor: Geegs »

Do czyszczenia wnętrza używam adbl bonnet, cleantech interior cleanera i rozcieńczonego apc. Jeżeli chodzi o dressingi to do Skody jeszcze nie znalazłem takiego który by mi odpowiadał, adbl interior wow zostawiał białe plamy (na plastikach Audi działał magicznie), a funky witch madmoiselle jakoś mi nie leży, czegoś mu brakuje i szybko schodzi. Dobre opinie słyszałem Meguaire's ultimate protectant, natomiast sam go nie stosowałem jeszcze. W planach mam testy Nielsena Choice i Koch Chemie które ma świetny produkt do plastików zewnętrznych. Soft99 też rozważę w takim razie. Co do chusteczek, to też wożę ze sobą, jako rozwiązanie awaryjne.

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Czym myjecie samochód w środku?

Post autor: pstad »

Ja na ten sezon zdecydowanie w SOFT99 wosk, plastiki wew i rozmyslam dodatkowo "niewidzialna" wycieraczke.Takze rok 2020 u mnie okrzyknieto rokiem z SOFT99

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


seba
Posty: 94
Rejestracja: 24 gru 2019, 22:23
Lokalizacja: Olkusz
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI, 4x4 DSG

Re: Czym myjecie samochód w środku?

Post autor: seba »

Co Wy wiecie o myciu auta :)



Przepraszam. Nie mogłem się powstrzymać :P

ODPOWIEDZ