Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: michalmiko »

Albo jeszcze lepiej - złapać relingu i wejść na tylne koło :)



Sponsor

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Sponsor


WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: WuWu »

Stawać na koło, to chyba żeby wejść do boxa 😁. Jakoś nie widzę aby z tamtego miejsca dostać do przedniej części boxa, a stając na progu przednich lub tylnich drzwi dostajemy się praktycznie w każdy rejon wnętrza.

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: michalmiko »

WuWu pisze:
26 sty 2020, 19:31
Stawać na koło, to chyba żeby wejść do boxa 😁. Jakoś nie widzę aby z tamtego miejsca dostać do przedniej części boxa, a stając na progu przednich lub tylnich drzwi dostajemy się praktycznie w każdy rejon wnętrza.
Ja tam nie wiem jakie pomysły Ci w głowie siedzą :D Często korzystam z tego rozwiązania jak np. wycieram dach i jestem w stanie prawie cały dach osuszyć z tego miejsca, także jest na pewno wyżej niż na progu :) Z boxem nie jeździłem Kodiaqiem, ale wydaje mi się, że pomysł nie jest zły, zważając na to, że nie niszczą się progi od stawania ;)

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: WuWu »

michalmiko pisze:
27 sty 2020, 13:56
WuWu pisze:
26 sty 2020, 19:31
Stawać na koło, to chyba żeby wejść do boxa 😁. Jakoś nie widzę aby z tamtego miejsca dostać do przedniej części boxa, a stając na progu przednich lub tylnich drzwi dostajemy się praktycznie w każdy rejon wnętrza.
Ja tam nie wiem jakie pomysły Ci w głowie siedzą :D Często korzystam z tego rozwiązania jak np. wycieram dach i jestem w stanie prawie cały dach osuszyć z tego miejsca, także jest na pewno wyżej niż na progu :) Z boxem nie jeździłem Kodiaqiem, ale wydaje mi się, że pomysł nie jest zły, zważając na to, że nie niszczą się progi od stawania ;)
Muszę przetestować Twoje rozwiązanie, może być ciekawie, a na progach przeważnie staje jedną nogą bez buta ;) więc jest spoko.

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: michalmiko »

WuWu pisze:
27 sty 2020, 22:45
Muszę przetestować Twoje rozwiązanie, może być ciekawie, a na progach przeważnie staje jedną nogą bez buta ;) więc jest spoko.
Wszystko kwestia upodobania i wygody ;)

danielzal
Posty: 48
Rejestracja: 20 gru 2019, 10:23
Lokalizacja: Legionowski
Samochód: Kodiak L&K 2.0 190KMDSG

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: danielzal »

michalmiko pisze:
WuWu pisze:
27 sty 2020, 22:45
Muszę przetestować Twoje rozwiązanie, może być ciekawie, a na progach przeważnie staje jedną nogą bez buta ;) więc jest spoko.
Wszystko kwestia upodobania i wygody ;)
Pany a nie prościej dokupić składany na płasko stołeczek i wrzucić na wierzch do boxa. Ma to conajmniej 2 zalety. Po łatwym jego sięgnięcia i użyciu nie niszczymy progów, żeby zagrzebac w boxie, a po drugie, jak zdejmujemy/ zakładamy np. buty narciarskie to mamy na czym przysiąść :-)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: borek »

danielzal pisze:
michalmiko pisze:
WuWu pisze:
27 sty 2020, 22:45
Muszę przetestować Twoje rozwiązanie, może być ciekawie, a na progach przeważnie staje jedną nogą bez buta ;) więc jest spoko.
Wszystko kwestia upodobania i wygody ;)
Pany a nie prościej dokupić składany na płasko stołeczek i wrzucić na wierzch do boxa. Ma to conajmniej 2 zalety. Po łatwym jego sięgnięcia i użyciu nie niszczymy progów, żeby zagrzebac w boxie, a po drugie, jak zdejmujemy/ zakładamy np. buty narciarskie to mamy na czym przysiąść :-)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie, posiadam schodki po których wchodzę do przyczepy kempingowej i one się przydają żeby zapakować rzeczy do boxa. Generalnie jest dość wysoko, mam 190 cm wzrostu a i tak potrzebne są właśnie schodki lub stołek żeby wejść i przypiąć wszystko pasami (zawsze przepinam zawartość w boxie pasami)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

thortorun
Posty: 74
Rejestracja: 13 lut 2019, 22:09
Samochód: Škoda

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: thortorun »

Zawsze można też skorzystać z chińskich pomysłów :)

#Aliexpress 22,55 zł 25%OFF | Składany samochód składane drabiny krokowe podnóżki łatwy dostęp do dachu samochodu z młotek bezpieczeństwa dla samochodu
https://a.aliexpress.com/_UljVC

#Aliexpress 24,93 zł 25%OFF | 2 w 1 składany samochód składane drabiny krokowe podnóżki łatwy dostęp do dachu samochodu z młotek bezpieczeństwa na samochód terenowy SUV
https://a.aliexpress.com/_Uejwa
Krzyżak z Torunia

danielzal
Posty: 48
Rejestracja: 20 gru 2019, 10:23
Lokalizacja: Legionowski
Samochód: Kodiak L&K 2.0 190KMDSG

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: danielzal »

Ciekawe czy nie uszkadza lakieru. Profil w tym miejscu twardy ale lakier już nie. Mi chodziło np. https://www.google.com/search?q=sk%C5%8 ... Wbk1a9M%3A
Używałem i jest naprawdę ok.
Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka



bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: bubuś »

A ja (przy wzroście 181 cm) bardzo chwalę sobie praktyczność podestów bocznych:
-pasażerowie nie depczą mi po progu/uszczelkach w progach,
-boki auta nie są upaćkane od piachu/błotka wyrzucanego spod przedniego koła,
-wspaniale się z podestów myje/woskuje/poleruje dach,
-jeszcze wygodniej wkładam na dach rowery i zapinam wyjęte przednie koła rowerowe (a ich zapięcie w widelcu jest ok. 0,5 m ponad dachem auta).

Obrazek
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

ODPOWIEDZ