Rok modelowy 2020?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Rok modelowy 2020?

Post autor: TOMEQ »

Wcześniej było to chromowane i wydaje mi się że do Spotline lepiej pasuje te lakierowane czarne, chociaż nie wiem czy przez brak tych wszystkich chromów we wnętrzu nie zrobiło się tam za ponuro


KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Sponsor

Re: Rok modelowy 2020?

Sponsor


Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Rok modelowy 2020?

Post autor: stingerA6 »

Kolejna nowość:
Od 48 tygodnia produkcji 2019 lusterka boczne w wersjach Ambition, Style oraz Scout nie posiadają oświetlenia przestrzeni wokół drzwi.
Oświetlenie przestrzeni będzie dla tych wersji nadal dostępne po domówieniu elektrycznie sterowanego fotela kierowcy lub kierowcy i pasażera.
Zmiana nie dotyczy wersji L&K, SportLine i RS, w których lusterka z oświetleniem przestrzeni są wyposażeniem standardowym.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Rok modelowy 2020?

Post autor: MałGorzata »

Czyli Skoda zaczyma oszczędzać na żarówkach :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

darekgd
Posty: 82
Rejestracja: 06 lis 2018, 12:45
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Skoda fabia1, w drodze Kodiaq 2.0tsi

Re: Rok modelowy 2020?

Post autor: darekgd »

Totalna glupota, ten samochod i firma schodza na psy
Kodiaq 2.0 tsi Laurin&Klement is coming

Kordi
Posty: 135
Rejestracja: 15 gru 2019, 0:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI DSG

Re: Rok modelowy 2020?

Post autor: Kordi »

Z tego co się zaczynam orientować , i co mi mówił kolega sprzedawca w Skodzie , to RM2020, "tego " nie ma , "tego" nie ma , "tego" nie ma ....
To co ? , nowszy a biedniejszy ? jak to jest?
Mi jeszcze przypadł KODIAQ 2019 , I przede wszystkim , podoba mi się że nie ma dużego napisu SKODA w centrum tylnej klapy tylko emblemat logo.
KODIAQ STYLE 1,5 TSI DSG 2019r. ,4x2, 5os., biel moon metalizowany , Amundsen , trzydziesty tydzień 19r.

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Rok modelowy 2020?

Post autor: polrob »

Jeśli chodzi o RM 2020 to nie ma już zabezpieczenia drzwi, a te rzeczy które tutaj koledzy opisują, to dopiero wypadły od 48 tygodnia produkcji. Ja mam RM2020 i ma oświetlenie w lusterkach, oświetlenie nóg (też już podobno nie jest std), lampki w drzwiach, dwa parasole itd.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Rok modelowy 2020?

Post autor: MałGorzata »

Albo coś wypada albo auto drożeje. A o cenie decyduje rynek...

Na początek Kodiaq był napompowany ficzerami ale czas pokazał, że już się tak nie sprzedaje...
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Rok modelowy 2020?

Post autor: TOMEQ »

Pewne rozwiązania z pewnością są wdrażane aby uniknąć podwyższania cen ze względu na rosnące koszty spowodowane inflacją itp. Tym sposobem Skoda, aby nie podwyższać ceny podstawowej wersji danego modelu, co jest w pewnym sensie chwytem marketingowym w którym wykorzystuje się hasła reklamowe Kodiaq już od 100 000zł, co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, bo większość klientów chcąc mieć pewne dodatkowe opcje wyposażenia będzie musiało dobrać inne pozycje wyposażenia dodatkowego i tym sposobem od klienta wyciąga się znacznie więcej kasy niż głoszą to hasła reklamowe. Przykładem też może być skrzynia DSG w KODIAQu, która wymaga dopłaty około 13000zł, a ta sama skrzynia w innych modelach wiąże się z dopłatą rzędu tylko 7-8000zł. Pytanie dlaczego tak jest? Bo większość sprzedawanych KODIAQów jest właśnie ze skrzynią DSG, więc i tak mało kto kupi KODIAQa bez DSG więc mogą ustalić cenę podstawowego modelu, niewiele powyżej opłacalności bo i tak mało takich egzemplarzy się sprzeda, a dzięki niskiej cenie wyjściowej przyciągnie się klientów, którzy wstępnie już ukierunkowana i tak kupią samochód po znacznie wyższej kwocie niż cena wyjściowa.
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

daniel_gw
Posty: 99
Rejestracja: 23 paź 2019, 7:07
Samochód: Kodiaq 2.0TDI 110kW

Re: Rok modelowy 2020?

Post autor: daniel_gw »

Lampki w drzwiach można dołożyć wpinając się w kostkę drzwi- znajduje się pod boczkiem drzwi. Oraz jak pamiętam trzeba zakodować jakiś bit przez vcds
Na you tube są filmiki jak to robią w Octavii.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Rok modelowy 2020?

Post autor: WuWu »

To chyba żadna nowa polityka. Już parę lat temu jak kolega kupił później ode mnie taka sama wersję octavi to miał np twarde plastiki w tylnych drzwiach gdzie ja miałem jeszcze wszystkie miękkie i musiał dopłacać do różnych drobnostek takich jak doświetlanie zakrętów itp.

ODPOWIEDZ