Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
XYS
Posty: 11
Rejestracja: 14 gru 2019, 20:09
Samochód: Renault Megane 3

Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: XYS »

Witam wszystkich,

To mój drugi post na forum i 2 podejście do zakupu nowego auta. Obecnie użytkuję prywatnie i firmowo Megane 3(1.2 TCe 115 KM). W 2020 powiększa mi się rodzina "do modelu" 2 + 3(2 dorosłych, 10 lat, 7 lat i 0 lat). Rocznie robię max. 10k km.

Szukam auta, które po rabatach będzie kosztować maksymalnie 125000 brutto(maks. 2-3 tys. więcej ale to na prawdę dobrze uargumentowany wydatek).

Moje wymagania:
- 1.5 TSI(pojedzie to jakoś? wiadomo, że sam będę jeździł próbnie ale pytam czy ktoś ma i da się tym jeździć)
- DSG
- wersja Style
- pakiet komfort
- Lava Blue
Dodatkowe:
- podgrzewane stołki, kierownica, szyba
- ambient podświetlenie + zasłonecznik
- elektryczna klapa bagażnika
- 2-strefowa klimatyzacja
- pakiet pogwarancyjny 2 lata do 60kkm
- coś jeszcze warto?

Da się to zrobić?

Pozdrawiam



Sponsor

Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Sponsor


Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: stingerA6 »

Szukaj z wyprzedaży rocznika, bo ze standardowych 144 tys. ciężko może być o rabat 20 tysięcy, a ptaszki ćwierkają o podwyżce w 2020 roku.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

XYS
Posty: 11
Rejestracja: 14 gru 2019, 20:09
Samochód: Renault Megane 3

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: XYS »

Niestety teraz nie ma szans, w przyszłym roku kończy mi się leasing bardziej chce się zorientować czy to auto jest w ogóle dla nas. W tym momencie kwestie finansowe są na drugim planie.

Drugą opcją jest Skoda Superb kombi.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: stingerA6 »

Zarówno w Superbie jak i w Kodiaqu będzie w sam raz dla takiej rodziny
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: golob »

1.5 z DSG da spokojnie rade, nie ma sie co obawiać, również w trasie i załadowany po dach. Co do wyposażenia to ciężko doradzić, każdy potrzebuje czegoś innego, dla mnie podgrzewana kierownica i szyba przednia jest w ogóle bezużyteczna, a dla innych to niezbędna rzecz. Z drobiazgów (bodajże 700zł) polecam pionową siatkę oddzielającą bagażnik, zwłaszcza przy wożeniu wózka dziecięcego i ładowaniu po dach bardzo się przydaje (a później nie da się jej dokupić bo wersje bez siatki nie mają fabrycznych mocowań). Roletki w tylnych drzwiach również bardzo uzyteczne przy dzieciach (nawet dodatkowe przyciemnienie szyb nie daje tyle co roletka).

Miałem Superba, teraz Kodiaqa, oba duże i dadzą radę, kwestia gustu i jeszcze jakichś indywidualnych preferencji.

Captainslow
Posty: 54
Rejestracja: 29 wrz 2019, 19:39
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: Captainslow »

Mam 3jke dzieci w fotelikach, z tego powodu kupilem superba 3ciej generacji, kombi w tdi 190 kucykow, skrzynie mialem manualna. Auto bajka jesli chodzi o uzytecznosc. Zaden passat, e klasa, czy inne mondeo itd nie umywa sie do superba jesli chodzi o ilosc miejsca w drugim rzedzie, szerokosc siedzen, czy wielkosc bagaznika. Bylem z niego naprawde zadowolony i przeprowadzajac sie do Polski z nieukrywanym zalem go sprzedawalem.
2 foteliki i poddupnik miescily sie bez zadnego problemu i miejsca bylo tyle, ze na spokojnie dalo sie wszystkie pasy odpinac i zapinac. Teraz nadal mam 3jke dzieci, ale czekajac na kodiaqa jezdzimy golfem i na tylnej kanapie jest masakra. Kolanem dopycham, zeby dalo sie zmiescic zabezpieczenia dla dzieci.
Mam nadzieje we wtorek juz ten odebrac wyczekiwanego kodiaqa, a moje dziieci odliczaja dni tygodnia i zamawiaja miejsca ( 7 miejsc bedzie) .
Moim zdaniem kodiaq jest najlepszym wyborem, ale ja akurat z racji troszke wyzszego budzetu moglem wybrac mocniejszy silnik. Widze po twoim poscie, ze silnik jest dla ciebie w miare istotna sprawa, wiec jesli nie zalezy ci na 7 miejscach to smialo bierz superba 190konnego w kombi.
Miejsca w nim tyle, ze jadac do polski na urlop 3 tygodnie w 5 osob zmiescilem jeszcze 60 litrowa lodowke turystyczna.

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: Mans »

XYS pisze:
14 gru 2019, 20:42
- 1.5 TSI pojedzie to jakoś?
Pojedzie i to całkiem niezle ;)

XYS
Posty: 11
Rejestracja: 14 gru 2019, 20:09
Samochód: Renault Megane 3

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: XYS »

Na jaki rabat można liczyć w Skodzie? Parę miesięcy temu podczas luźnej rozmowy i kalkulacji Karoq w pewnym salonie na Śląsku wyszło mi ze dostaliśmy 6%. Na forum czytałem, ze da się nawet 8-9% to prawda?

Póki co z konfiguratora wyskoczył mi fajny Sportline za około 150k brutto. To już takie auto, które ma chyba wszystko co nam potrzeba.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: stingerA6 »

Jak będzie finansowany?
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

XYS
Posty: 11
Rejestracja: 14 gru 2019, 20:09
Samochód: Renault Megane 3

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: XYS »

Leasing 48-60 miesięcy wpłata własna 35-40%

ODPOWIEDZ