JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
czekus
Posty: 78
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:37
Samochód: Kodiaq 1.5TSI 4x2 manual - in progress ;)

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: czekus »

No wiec tak:
- rzeczywiscie jakis tam urok jest ;) chociaz na zywo chyba lepiej niz na foto i takiej tragedii nie ma, tym bardziej ze bede kola 'ratowal' kolpakami (jak wymienilem to zona powiedziala ze mam wyjsc i je zmienic z powrotem i ze nie zartuje!)
- ekonomicznie uzasanione w cholere...kupuje komplet praktycznie w cenie jednego kola 19"....
- sama opona i balon siedzi elegancko, jest znacznie bardziej komfortowo choc przepascia bym tego nie nazwal, prowadzi sie niezle w porownaniu do 19", jednak tylko do 140km/h potem jednak brakuje stabilnosci. Zamienny rozmiar moglby jednak byc szerszy niz 215 bo przy srednicy calego kola jest dosc waski.
- opona cicha i jak wyzej zauwazono lepsza na mokrym niz na sniegu. Mialem wczesniej conti i swietnie hamowala wlasnie na mokrym. Z racji tego ze w gory i tak ida lancuchy a w moim regionie (poznan i przyleglosci) zimy bardziej mokre niz sniezne zatem celowo je kupilem
Reasumujac: wyglada gorzej, funkcjonalnie mi wystarcza, kilka tys w kieszeni ;)
Ps. Wizualnie to prawdziwy dramat rozgrywa sie u mojego sasiada...Q7 na 16"....



Sponsor

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Sponsor


endriu
Posty: 34
Rejestracja: 27 maja 2019, 14:04
Samochód: Skoda Kodiaq 4x4 2.0 TSI

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: endriu »

Ja właśnie, u lokalnego dilera, zamówiłem koła zimowe Trinity 18', czarne metallic szczotkowane z oponą Bridgestone Blizzak LM-005 :D

Przekonał mnie bardzo fajny rabat z 1700 na 1500 /szt. i opona, która jako chyba jedyna z oferowanych przez Skodę (w postaci całych kół) ma gwarantowany rocznik 2019 z racji tego, że Blizzak LM-005 jest nowością od Bridgestone'a na ten rok. B/A na etykiecie.

Co ciekawe, dla pozostałych pełnych kół nie ma możliwości sprawdzenia ani zagwarantowania, że kupujemy gumę z 2019, co więcej, w większości przypadków są to podobno 2018.

Pytanie z ciekawości odnośnie łańcuchów, bo nigdy nie potrzebowałem i raczej nie przewiduję ale wiem, że dedykowane są tylko do 17'. Czy są w ogóle na rynku łańcuchy które można założyć na te 18tki?

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Vibor »

endriu pisze:
08 lis 2019, 13:16
Blizzak LM-005 jest nowością od Bridgestone'a na ten rok. B/A na etykiecie.
18" mają CA i 72dB ;)

blazej
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2019, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TSI

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: blazej »

endriu pisze:
08 lis 2019, 13:16


Pytanie z ciekawości odnośnie łańcuchów, bo nigdy nie potrzebowałem i raczej nie przewiduję ale wiem, że dedykowane są tylko do 17'. Czy są w ogóle na rynku łańcuchy które można założyć na te 18tki?
na każdy rozmiar opony kupisz łańcuchy

endriu
Posty: 34
Rejestracja: 27 maja 2019, 14:04
Samochód: Skoda Kodiaq 4x4 2.0 TSI

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: endriu »

Vibor pisze:
08 lis 2019, 14:48
endriu pisze:
08 lis 2019, 13:16
Blizzak LM-005 jest nowością od Bridgestone'a na ten rok. B/A na etykiecie.
18" mają CA i 72dB ;)
No jednak BA ;)
Obrazek

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: pstad »

Ja takze zakupile owe Blizaki LM005.Dlugo sie na nie decydowalem pomiedzy innymi.
Co do etykiety to dziwna sprawa bo tez widzialem B/A a u innych sprzedawcow C/A tylko ze ja zakupilem 19ki
Jeszcze swoich opon nie widzial4m bo na wyjezdzie jestem ale moze najlepiej ktos ma fotke etykiety z opony?

19ki napewno maja C/A a 17ki B/A ale jakie sa 18ki nie wiem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


W kwesti łancuchow sie nie wypowiem ,ale dla bezpieczenstwa zakupilem opaski w stylu trytytek na wszystkie 4 kola i chyba 25zl za 8 sztuk ( po 4 na jedno kolo )Caly zestaw jest jednorazowy.Na alle mozna to nabyc pasuje na wiele rozmiarow no i zawsze mam jednorazowe kolce awaryjnie a cena smieszna w porownaniu z tym jak moga sie przydac.

Shazan
Posty: 153
Rejestracja: 20 cze 2019, 19:53
Samochód: Kodiaq RS RM2020 raceblue :)

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Shazan »

Blizzaki fajne opony Ale z mojego doświadczenia dość szybko się zużywają. Mam teraz założone na samochodzie. I dość głośne jak porównuje z Michelinem ( 72 ha 69 dB)

Bartosz
Posty: 118
Rejestracja: 24 sie 2018, 12:22
Samochód: Sportline 2.0TSI 190KM 2020

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Bartosz »

Właśnie zastanawiam się nad zimówkami Michelin 235/50 R19. Mam zagwostkę i nie wiem, które z poniższych lepiej się sprawdzą na Miśku. A może nie będzie zbyt wielkiej różnicy? Proszę o pomoc.
Chodzi o te 3 pozycje:
  • Pilot Alpin 5 SUV 103V E/B/68dB
  • Pilot Alpin 5 103H XL C/B/68dB
  • Alpin 5 103H C/B/68dB

W indeksach prawie nie ma różnic. Indeks nośności identyczny. Pod względem indeksu prędkości Pilot Alpin SUV najlepiej plasuje (210km/h zamiast 240km/h), jednak to niewielka różnica. Z kolei ta sama opona ma najniższy indeks ekonomiczności (E w stosunku do C w pozostałych). Cenowo bardzo podobnie, więc tego nie biorę pod uwagę.
Ktoś ma jakiś pomysł?

Shazan
Posty: 153
Rejestracja: 20 cze 2019, 19:53
Samochód: Kodiaq RS RM2020 raceblue :)

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Shazan »

Pilot Alpin 5 SUV - Kupiłem na miśka Ale założę w grudniu. Znajomi na nich jeżdżą i chwalą bardzo. A jeżdżą często w góry i mówią ze świetnie współpracują z 4x4.
Obrazek

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: pstad »

No i zakupione i zalozone.
Blizzaki LM005
Jak widac indeksy C A

P.S Misiek jutro na myjnie jedzie i woskowanie powloka hydrofobowa na zime

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ