Skoda Kodiaq vRS

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
blackgron
Posty: 28
Rejestracja: 19 mar 2019, 10:06
Samochód: Superb III 2.0 TDI 190 KM

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: blackgron »

Mój zamawiany w drugiej połowie marca właśnie zmierza świeżo wyprodukowany do salonu skody. Jest spora szansa że do końca tygodnia go odbiorę :twisted:



Sponsor

Re: Skoda Kodiaq vRS

Sponsor


Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: TOMEQ »

To wejś pod uwagę to o czym pisał stinger A6 w tym poście
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

lycone
Posty: 124
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:36
Samochód: Superb L&K 2.0 TDI 190KM 4x4

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: lycone »

Parę dni temu byłem w Lellek Gliwice pojeździć Kodiaqiem i Superbem i akurat wyjeżdżał ich demo niebieski RS. Podobno gość przyjechał z Poznania do Gliwic po ten samochód.

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: TOMEQ »

Jak go tam zobaczyłem półtorej miesiąca temu to aż się zdziwiłem że mają takie cacko jako demówkę, nie wiem od kiedy rzeczywiście go tam mieli ale to i tak długo się uchował ;-)

@lycone widzę że jesteś z mojej okolicy, masz już obrany salon w którym masz zamiar dokonać zamówienia? Jeśli nie, to polecam salon auto śliwka w Zabrzu i pana Jacka, który zna się na rzeczy i posiada 14-letnie doświadczenie, zdecydowałem się na zamówienie/zakup u niego pomimo, że jest to salon oddalony ode mnie o niecałe 50km, a w pobliżu miałem kilka bliższych salonów w których wydawało by się że dają najniższą cenę, ale dokonując tam zakupu i tak ostatecznie chyba wyjdzie najkorzystniejsza oferta, bo jednak doświadczenie robi swoje ;-)
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

lycone
Posty: 124
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:36
Samochód: Superb L&K 2.0 TDI 190KM 4x4

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: lycone »

@up

Mam do Śliwki 5 min drogi, ale raczej nie zajrzę. Jechałem Kodiaqiem i to jednak nie to. Nawet Superb z DCC mnie nie kupił. Wszystko zależy czym się jeździło wcześniej. Jadąc Kodiaqiem miałem wrażenie, że się zaraz przewróci na zakręcie :/ Celuję raczej w Audi A6 2018 r.

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: swider »

Słuchajcie czy ktoś ma wiedzę - Ale taka potwierdzona nie domysły jaka skrzynię biegów ma kodiaq rs, nie chodzi mi że automat itd bo wiem że dsg 7 biegowa tylko jaka odmiana dq 381, dq 500? Bo Odbieram w październiku kodiaczka i po "ułożenia silnika" chce zmienić mapę,a nie chce przesadzić z momentem obrotowym. Jak by ktoś jakiegoś linka podrzucił z informacji, bo pisałem meila do skody to odpisali mi ze "proszę skontaktować się z dealerem". Dziękuję.

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: JED »

Skontaktuj się z tunerem - dobry tuner wie takie rzeczy.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: swider »

Już wiem - skrzynia dq500 i do 600nm można bezpiecznie moment podnieść. Dzisiaj odebrałem rs,a:). Trasa gdansk bialystok, 80 % trasy prędkość 140-150, i z 20% 160 -180. Spalanie na komp pokładowym 9.5, w tygodniu będę tankować myślę że koło 10 wyjdzie. Moim zdaniem dobry wynik.

Shazan
Posty: 153
Rejestracja: 20 cze 2019, 19:53
Samochód: Kodiaq RS RM2020 raceblue :)

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: Shazan »

I jak wrażenia z jazdy??

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: bubuś »

swider pisze:
26 paź 2019, 0:13
Już wiem - skrzynia dq500 i do 600nm można bezpiecznie moment podnieść. Dzisiaj odebrałem rs,a:). Trasa gdansk bialystok, 80 % trasy prędkość 140-150, i z 20% 160 -180. Spalanie na komp pokładowym 9.5, w tygodniu będę tankować myślę że koło 10 wyjdzie. Moim zdaniem dobry wynik.
Czytałem ten post z niedowierzaniem, które przerodziło się w dezaprobatę.
Z Gdańska do Białegostoku, najoptymalniejsza trasa do bezproblemowej jazdy, to S7 (Gdańsk-Nidzica), trochę krajówki i dalej do celu S8 (Ostrów Mazowiecka-Białystok). Zatem nieźle łamałeś przepisy drogowe smarując (pomijam już fakt, że nowym prosto z salonu niedotartym autem - to mnie akurat nie boli, bo to Twoje auto) drogami o najwyższej dopuszczalnej 120 km/h z prędkościami, które przytoczyłeś.
Później się ludzie dziwią skąd są wypadki oraz NIEOPOSZANOWANIE prawa. Urzędnik/polityk coś przeskrobie, to podnosi się niesamowite larum i psioczenie na nieprzestrzeganie standardów. A często psioczą Ci, którzy codziennie łamią bezczelnie obowiązujące różne przepisy i zasady.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

ODPOWIEDZ