Hak do Kodiaqa

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
violino
Posty: 10
Rejestracja: 27 wrz 2019, 9:32
Samochód: Honda Civic 1.8

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: violino »

foratus pisze:
03 maja 2019, 9:01
Mam do Was krótkie pytanie- nie wykluczam montażu haka w przyszłości w zamawianym Kodiaqu. Co daje "przygotowanie pod hak"? Czy bez tego przygotowania dużo drozsze/bardziej skomplikowane będzie zamontowanie haka? Czy opłacalne jest wydanie 800zl na ten dodatek? Inaczej- czy montaż haka w przyszłości z tym przygotowaniem będzie przynajmniej 800zl tańsze?
Czy będzie 800zł tańsze to już kwestia Twoich negocjacji z montującym hak.

Na pewno montaż będzie prostszy bo nie będzie wymagał ciągnięcia wiązki na przód samochodu.

Ja swoją wiedzę w tym temacie wydedukowałem z dwóch instrukcji dla wiązek dedykowaych (markia Jaeger oraz marki BRINK).

Opis montażu dla samochodów z przygotowaniem do haka - "For vehicles with trailer preparation (PR CODE 1M5)" - pokazuje że podłączenie elektryczne dotyczy tylko wpięcia w okolicy tylnego nadkola - nie trzeba już demontować osłon progów i ciągnąć przewodów do komory silnika..

Link do instrukcji montażu wiązki BRINK:
https://www.ehaki.pl/media/produkty/pdf ... kodiaq.pdf

Link do instrukcji montażu wiązki JAEGER:
https://www.kupplung.de/out/media/14148 ... les-v2.pdf



Sponsor

Re: Hak do Kodiaqa

Sponsor


LutekTom
Posty: 32
Rejestracja: 10 lip 2019, 16:48
Samochód: Seat Ateca 2.0 TDI

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: LutekTom »

Panowie, już to gdzieś opisywałem ale powtórzę. Jak ktoś się zastanawia czy opcja auta z "przygotowaniem" jest tańsza to odpowiadam że moim zdaniem nie. Ja kupiłem hak wypinamy vertical z autohak.pl za ok. 1500 i zamontowali mi go w ASO za 650 z kodowaniem. Wszystko działa jak nalezy. W dodatku taki hak ma 140 kg dop. nacisku przy ok. chyba 70 kg haka fabrycznego. Platforma z 4 rowerami to ok. 70 kg właśnie, więc ledwo ledwo. Za fabrycznym przemawia tylko wygoda, a za przygotowaniem nic.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: JED »

Przygotowanie, to najgorsza opcja.
MOIM zdaniem, jedynie fabryczny.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

violino
Posty: 10
Rejestracja: 27 wrz 2019, 9:32
Samochód: Honda Civic 1.8

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: violino »

LutekTom pisze:
03 paź 2019, 17:36
Panowie, już to gdzieś opisywałem ale powtórzę. Jak ktoś się zastanawia czy opcja auta z "przygotowaniem" jest tańsza to odpowiadam że moim zdaniem nie. Ja kupiłem hak wypinamy vertical z autohak.pl za ok. 1500 i zamontowali mi go w ASO za 650 z kodowaniem. Wszystko działa jak nalezy. W dodatku taki hak ma 140 kg dop. nacisku przy ok. chyba 70 kg haka fabrycznego. Platforma z 4 rowerami to ok. 70 kg właśnie, więc ledwo ledwo. Za fabrycznym przemawia tylko wygoda, a za przygotowaniem nic.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
Cześć,
Czy mógłbyś napisać w którym ASO montowałeś hak?
Czy korzystałeś z wiązki dedykowanej Jaeger? Czy jakiejś innej?

LutekTom
Posty: 32
Rejestracja: 10 lip 2019, 16:48
Samochód: Seat Ateca 2.0 TDI

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: LutekTom »

Skoda Bączek w Tarnowie.
Hak i wiązka dedykowana podłączona do przodu z jednego sklepu. Nie wiem jakiej firmy jest wiązka.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


LutekTom
Posty: 32
Rejestracja: 10 lip 2019, 16:48
Samochód: Seat Ateca 2.0 TDI

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: LutekTom »

Z tym, że ja mam Atece. Ale to bez różnicy.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


Asasan
Posty: 22
Rejestracja: 22 paź 2019, 13:15
Samochód: Kodiaq 2,0 TDI Style 4x4

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: Asasan »

Czy ktoś się może spotkał z czymś takim? Mam przyczepę i po podłączeniu nie działają w niej światła. Na innym aucie jest ok. Podłączyłem do skodziny bagażnik rowerowy i ten działa dobrze. Co to może być? Hak jest fabryczny.

kedzier
Posty: 190
Rejestracja: 13 paź 2017, 12:42
Samochód: Skoda

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: kedzier »

Przy gnieździe 13 pin aby samochód wykrył, że ma podłączona przyczepę we wtyczce powinny być zwarte piny 3 i 12. Wtedy moduł haka uaktywni oświetlenie. W mało inteligentnych modułach haka / wpięciu się pod lampy nie ma detekcji przyczepy, stąd w innych samochodach działa.
Poszukaj rozpiski gniazda/wtyczki a wszystko się wyjaśni.

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: michalmiko »

Asasan pisze:
10 lis 2019, 18:23
Czy ktoś się może spotkał z czymś takim? Mam przyczepę i po podłączeniu nie działają w niej światła. Na innym aucie jest ok. Podłączyłem do skodziny bagażnik rowerowy i ten działa dobrze. Co to może być? Hak jest fabryczny.
Czy przyczepie masz wtyk 7 pinowy? Jeżeli tak, to może adapter 7-13 pin jest uszkodzony?

Asasan
Posty: 22
Rejestracja: 22 paź 2019, 13:15
Samochód: Kodiaq 2,0 TDI Style 4x4

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: Asasan »

Raczej jest sprawny. Inaczej światła bagażnika na hak też by nie działały.

ODPOWIEDZ