Sport Line felgi 19 czy 20"

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Bartosz
Posty: 118
Rejestracja: 24 sie 2018, 12:22
Samochód: Sportline 2.0TSI 190KM 2020

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: Bartosz »

Różnica jest wyczuwalna, raczej wszyscy się zgodzą. Na 19" jest lepszy komfort. Na 20" jednak nie ma totalnej tragedii. Reszta już zależy od subiektywnych preferencji oraz od tego, po jakich drogach najczęściej się jeździ. Trzeba się przejechać i przetestować. Ja wybrałem 19" i DCC. Jeśli zaś chodzi o wygląd, to te dwie felgi są przecież naprawdę bardzo do siebie podobne.



Sponsor

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Sponsor


dratuszny
Posty: 180
Rejestracja: 31 lip 2019, 20:21
Lokalizacja: Kontrachcice:)
Samochód: Passat B7 DSG TDI 170 KM

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: dratuszny »

Dzieki Panowie za wszelkie opinie, musze przyznać że jestem jednak bliżej wyboru 20:)

Pzd

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: TOMEQ »

Osobiście miałem ten sam dylemat i przyznam się, że początkowo nie dostrzegałem różnicy we wzorze Triglav antracyt 19" i Vega antracyt 20" z Kodiaqa, do tego stopnia, że oglądając zdjęcia Kodiaqów od użytkowników forum zadawałem pytania, które to są felgi? Teraz sam się z tego śmieje, bo różnica jest zauważalna na pierwszy rzut oka! Jest to kwestią gustu, ale mi osobiście bardziej podoba się wzór Vega (ale tylko i wyłącznie ten 20" felg z Kodiaqa o czym napiszę później) i głównie z tego powodu zastanawiałem się nad wyborem tych felg, rozmiar był kwestią drugorzędną, a nawet przemawiającą na niekorzyść tych felg, bo większość opini użytkowników forum na temat komfortu jazdy na felgach 19" vs. 20" skłaniała jednak do wyboru felg 19". W związku z tym pomyślałem o felgach Vega 19". Szukając, znalazłem takie, bo takie są w Superbie, Karoqu a nawet w Scali ale... no właśnie te ale, zarówno w Superbie jak i Karoqu są to felgi szersze niż w Kodiaqu, które są niezgodne z jego homologacją, a mało tego po bliższym przyjrzeniu się im okazało się, że pomimo tej samej nazwy nie jest to dokładnie ten sam wzór, a nie mówiąc już o tych ze Scali które wyglądają jak śmigła. Przy poszukiwaniu felg Vega 19" natrafiłem na felgi Braga
Obrazek które są dostępne do Kodiaqa w rozmiarze 19" i bardzo mi się one spodobały i stwierdziłem że zamiast dopłacać do kół z felgami Vega 20" i kupować droższe opony zimowe 20", bo nie po to wybiera się koła 20" żeby później przez prawie pół roku jeździć na mniejszych zimówkach, a co gorsza mniejszych niż standardowe 19" które to wręcz oszpecają to auto, postanowiłem całą tą różnicę przeznaczyć na zakup kompletu wspomnianych wyżej felg Braga, na które mam zamiar wrzucić opony letnie, a na Triglavy zimówki.
dratuszny pisze:
24 sie 2019, 22:52
Dzieki Panowie za wszelkie opinie, musze przyznać że jestem jednak bliżej wyboru 20:)
Dla pogłębienia twojego dylematu masz na myśli felgi Vega czy Ignite, które dostępne są od RM2020? ;-)

Obrazek
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Online
Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: stingerA6 »

U mnie VEGI wygrały, choć me czarne Triglavy też chwalę.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Bartosz
Posty: 118
Rejestracja: 24 sie 2018, 12:22
Samochód: Sportline 2.0TSI 190KM 2020

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: Bartosz »

Można spokojnie je rozróżniać na pierwszy rzut oka, ale to nie zmienia faktu, że są do siebie bardzo, bardzo podobne. Większa różnica jest w komforcie, niż w wyglądzie. Dla mnie, zamiast szukać Vega w 19", łatwiej było po prostu wziąć Triglavy. ;)

To kwestia gustu i priorytetów. Im więcej się człowiek zastanowia, tym większy mętlik w głowie, dlatego można uprościć to tak:

Ważniejszy wygląd -> Vega.
Ważniejszy komfort -> Triglav.

mrash
Posty: 62
Rejestracja: 24 lip 2019, 17:22
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: mrash »

TOMEQ pisze:
26 sie 2019, 22:12
Osobiście miałem ten sam dylemat i przyznam się, że początkowo nie dostrzegałem różnicy we wzorze Triglav antracyt 19" i Vega antracyt 20" z Kodiaqa, do tego stopnia, że oglądając zdjęcia Kodiaqów od użytkowników forum zadawałem pytania, które to są felgi? Teraz sam się z tego śmieje, bo różnica jest zauważalna na pierwszy rzut oka! Jest to kwestią gustu, ale mi osobiście bardziej podoba się wzór Vega (ale tylko i wyłącznie ten 20" felg z Kodiaqa o czym napiszę później) i głównie z tego powodu zastanawiałem się nad wyborem tych felg, rozmiar był kwestią drugorzędną, a nawet przemawiającą na niekorzyść tych felg, bo większość opini użytkowników forum na temat komfortu jazdy na felgach 19" vs. 20" skłaniała jednak do wyboru felg 19". W związku z tym pomyślałem o felgach Vega 19". Szukając, znalazłem takie, bo takie są w Superbie, Karoqu a nawet w Scali ale... no właśnie te ale, zarówno w Superbie jak i Karoqu są to felgi szersze niż w Kodiaqu, które są niezgodne z jego homologacją, a mało tego po bliższym przyjrzeniu się im okazało się, że pomimo tej samej nazwy nie jest to dokładnie ten sam wzór, a nie mówiąc już o tych ze Scali które wyglądają jak śmigła. Przy poszukiwaniu felg Vega 19" natrafiłem na felgi Braga
Obrazek które są dostępne do Kodiaqa w rozmiarze 19" i bardzo mi się one spodobały i stwierdziłem że zamiast dopłacać do kół z felgami Vega 20" i kupować droższe opony zimowe 20", bo nie po to wybiera się koła 20" żeby później przez prawie pół roku jeździć na mniejszych zimówkach, a co gorsza mniejszych niż standardowe 19" które to wręcz oszpecają to auto, postanowiłem całą tą różnicę przeznaczyć na zakup kompletu wspomnianych wyżej felg Braga, na które mam zamiar wrzucić opony letnie, a na Triglavy zimówki.
dratuszny pisze:
24 sie 2019, 22:52
Dzieki Panowie za wszelkie opinie, musze przyznać że jestem jednak bliżej wyboru 20:)
Dla pogłębienia twojego dylematu masz na myśli felgi Vega czy Ignite, które dostępne są od RM2020? ;-)

Obrazek
Tylko nigdzie nie ma tych felg w polskich cennikach. Czy oficjalnie są już w sprzedaży w PL ?

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: bubuś »

Te felgi nie wiedzieć po co mają tysiąc zakamarków. Jak w tym utrzymać czystość, usunąć pył z klocków. To niewykonalne.
Mnie z racji podobnych zakamarków nie podobają się nawet moje Triglavy. Nie chciałem ich (jestem wrogiem niepotrzebnych udziwnień), ale szefowa się uparła. Ona ma Triglavy, a ja doskonalę niecenzuralne słownictwo podczas mycia felg.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: TOMEQ »

mrash pisze:
27 sie 2019, 13:39
TOMEQ pisze:
26 sie 2019, 22:12
Obrazek
Tylko nigdzie nie ma tych felg w polskich cennikach. Czy oficjalnie są już w sprzedaży w PL ?
Pomimo że nie ma ich w cennikach, są już w sprzedaży za dopłatą 2800zł i są dostępne w salonowych konfiguratorach i można złożyć zamówienia na Kodiaqa z tymi felgami.

bubuś pisze:
27 sie 2019, 14:24
Te felgi nie wiedzieć po co mają tysiąc zakamarków. Jak w tym utrzymać czystość, usunąć pył z klocków. To niewykonalne.
Mnie z racji podobnych zakamarków nie podobają się nawet moje Triglavy. Nie chciałem ich (jestem wrogiem niepotrzebnych udziwnień), ale szefowa się uparła. Ona ma Triglavy, a ja doskonalę niecenzuralne słownictwo podczas mycia felg.
Dlatego dobrym rozwiązaniem są felgi antracytowe lub czarne, bo na nich niedomyty osad z klocków nie jest tak widoczny jak na całych srebrnych.
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

dratuszny
Posty: 180
Rejestracja: 31 lip 2019, 20:21
Lokalizacja: Kontrachcice:)
Samochód: Passat B7 DSG TDI 170 KM

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: dratuszny »

mrash pisze:
27 sie 2019, 13:39
TOMEQ pisze:
26 sie 2019, 22:12
Osobiście miałem ten sam dylemat i przyznam się, że początkowo nie dostrzegałem różnicy we wzorze Triglav antracyt 19" i Vega antracyt 20" z Kodiaqa, do tego stopnia, że oglądając zdjęcia Kodiaqów od użytkowników forum zadawałem pytania, które to są felgi? Teraz sam się z tego śmieje, bo różnica jest zauważalna na pierwszy rzut oka! Jest to kwestią gustu, ale mi osobiście bardziej podoba się wzór Vega (ale tylko i wyłącznie ten 20" felg z Kodiaqa o czym napiszę później) i głównie z tego powodu zastanawiałem się nad wyborem tych felg, rozmiar był kwestią drugorzędną, a nawet przemawiającą na niekorzyść tych felg, bo większość opini użytkowników forum na temat komfortu jazdy na felgach 19" vs. 20" skłaniała jednak do wyboru felg 19". W związku z tym pomyślałem o felgach Vega 19". Szukając, znalazłem takie, bo takie są w Superbie, Karoqu a nawet w Scali ale... no właśnie te ale, zarówno w Superbie jak i Karoqu są to felgi szersze niż w Kodiaqu, które są niezgodne z jego homologacją, a mało tego po bliższym przyjrzeniu się im okazało się, że pomimo tej samej nazwy nie jest to dokładnie ten sam wzór, a nie mówiąc już o tych ze Scali które wyglądają jak śmigła. Przy poszukiwaniu felg Vega 19" natrafiłem na felgi Braga
Obrazek które są dostępne do Kodiaqa w rozmiarze 19" i bardzo mi się one spodobały i stwierdziłem że zamiast dopłacać do kół z felgami Vega 20" i kupować droższe opony zimowe 20", bo nie po to wybiera się koła 20" żeby później przez prawie pół roku jeździć na mniejszych zimówkach, a co gorsza mniejszych niż standardowe 19" które to wręcz oszpecają to auto, postanowiłem całą tą różnicę przeznaczyć na zakup kompletu wspomnianych wyżej felg Braga, na które mam zamiar wrzucić opony letnie, a na Triglavy zimówki.
dratuszny pisze:
24 sie 2019, 22:52
Dzieki Panowie za wszelkie opinie, musze przyznać że jestem jednak bliżej wyboru 20:)
Dla pogłębienia twojego dylematu masz na myśli felgi Vega czy Ignite, które dostępne są od RM2020? ;-)



Obrazek
Tylko nigdzie nie ma tych felg w polskich cennikach. Czy oficjalnie są już w sprzedaży w PL ?
W konfiguratorze wersja Sportline rok modelowy 2020, nie ma takich felg póki co:)

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: TOMEQ »

Na stronie www nie ale w salonie tak ;-)
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

ODPOWIEDZ