JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: JED »

Napisałem.
Na innych rynkach.


Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Sponsor

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Sponsor


Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: borek »

Pytałem u swojego dealera, nie ma żadnych informacji żeby coś miało się zmienić w pomiarze ciśnienia kół, czyli zostaje po staremu.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: bubuś »

borek pisze:
07 sie 2019, 17:16
JED pisze:W polskim ASO nikt, nigdy nie słyszał o czujnikach :)
No przecież napisałeś że czujniki zastępują czujnik z ABS. Więc jak rozwiązać pomiar ciśnienia w drugim komplecie kół?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Skoro tak koniecznie potrzebujesz czujników ciśnienia, to na znanym portalu aukcyjnym kup sobie zestaw czujników z wyświetlaczem (działają bezprzewodowo).
Czujniki nakręcane są na wentyl i prócz ciśnienia mierzą także temperaturę powietrza w oponie.
Zapłacisz w zależności od portfela 300-500 zł, czyli taniej niż za komplet czujników montowanych na feldze. Jedyny szkopuł, to po nakręceniu czujników na wentyl trzeba koła wyważać, bo czujniki ważą kilka gramów.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: JED »

Tylko po co takie kombinacje, jak nasze auta potrafią obsłużyć taki system fabryczny?
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: borek »

JED pisze:Tylko po co takie kombinacje, jak nasze auta potrafią obsłużyć taki system fabryczny?
Dokładnie, właśnie dzięki temu że czujnik ABS to mierzy to zakupujac drugi komplet felg nie muszę się martwić o czujniki. Czyli mogę sobie pozwolić na zakup felg używanych w odpowiednim pasujacym wymiarze, pod odpowiednie opony, i nie muszą to być oryginalne Skody.

Jednak będę też sprawdzal ofertę dealera na felgi z oponami, zobaczymy co i w jakiej cenie mi zaproponują.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


LutekTom
Posty: 32
Rejestracja: 10 lip 2019, 16:48
Samochód: Seat Ateca 2.0 TDI

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: LutekTom »

Wie ktoś jak ta oferta się ma oferty jakiegoś dealera?

https://sklep.skoda.pl/pl/sklep/b/394/kodiaq.html


Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: bubuś »

JED pisze:
23 sie 2019, 8:19
Tylko po co takie kombinacje, jak nasze auta potrafią obsłużyć taki system fabryczny?
Pytasz po co. Nie wiem po co. Może komuś, kto chce mieć dokładne, co do dziesiątej części bara, wskazania ciśnienia w gumach, które się zmienia (w chłodny dzień, po trasie, itp.).

Nie wiem jakie macie cudowne systemy pomiaru ciśnienia w swoich wozidłach, czujniki ciśnienia na felgach.
W moim jest prymitywny TPMS, czyli system pośredniego pomiaru, oparty o obroty koła, odczytywane przez czujnik ABS. Można sobie wpisać do komputera jakieś dowolne wartości ciśnienia (nawet i 10 atm.) i system to łyknie, zareaguje dopiero gdy ciśnienie spadnie o ok. 0,5 atm., czyli by wyraźnie zmniejszył się obwód koła i mógł być odczytany przez ABS i wszczęty alarm o uszkodzeniu. Zmusza to do częstego i dokładnego mierzenia stanu ciśnienia. Powszechnie stosowane (czytaj tanie mierniki podają wartości jakie im się podobają). Ja by mieć pewność, że mierzę i uzyskuję wiarygodne dane kupiłem profesjonalny miernik firmy OXFORD (vide fotka), który jest naprawdę OK.

System o którym napisałem, jest bardzo dokładny, do dziesiątej części, wskazuje na bieżąco wartpści ciśnienia (często jest stosowany w karawaningu w przyczepach kempingowych, by mieć wiedzę o bieżącym stanie ciśnienia (gdyż koła z auta nie widać, a i ubytku powietrza w kole ani się nie poczuje, anie nie dostrzeże i będzie jechało na feldze, niszcząc do cna oponę).


Obrazek
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: D10ni »

bubuś pisze:
23 sie 2019, 20:03
Pytasz po co. Nie wiem po co. Może komuś, kto chce mieć dokładne, co do dziesiątej części bara, wskazania ciśnienia w gumach, które się zmienia (w chłodny dzień, po trasie, itp.).
Pompujesz koła azotem? GDzieś słyszałem że azot lepiej znosi zmiany temperatury itd.
Obrazek
No temu do profesjonalnego brakuje, to produkt firmy od tanich akcesoriów motocyklowych. Tak samo dobry jak manometry przy kompresorach na stacji benzynowej.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: bubuś »

D10ni pisze:
23 sie 2019, 20:21
bubuś pisze:
23 sie 2019, 20:03
Pytasz po co. Nie wiem po co. Może komuś, kto chce mieć dokładne, co do dziesiątej części bara, wskazania ciśnienia w gumach, które się zmienia (w chłodny dzień, po trasie, itp.).
Pompujesz koła azotem? GDzieś słyszałem że azot lepiej znosi zmiany temperatury itd.


No temu do profesjonalnego brakuje, to produkt firmy od tanich akcesoriów motocyklowych. Tak samo dobry jak manometry przy kompresorach na stacji benzynowej.
Nie pompuję azotem, bo to ściema. Wystarczy mi, że w składzie powietrza atmosferycznego jest azotu wystarczająco dużo, bo objętościowo ok. 78%.

Co do jakości mierników ciśnienia na stacjach benzynowych to opinia jest powszechnie znana. Ja się do niej przychylam i na stacjach nie pompuję, mam swoją pompkę.

Jeśli dla Ciebie kolego miernik za ponad 100 zł jest cienizną i tandetą, to nie będę z takim poglądem polemizował, pozostaje mi tylko Twoją opinię przyjąć do wiadomości.
Ja wiem, że OXFORD, podobnie jak i inni producenci oferuje i tanie wyroby ale i także o wysokiej jakości.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: D10ni »

bubuś pisze:
24 sie 2019, 7:35
Nie pompuję azotem, bo to ściema. Wystarczy mi, że w składzie powietrza atmosferycznego jest azotu wystarczająco dużo, bo objętościowo ok. 78%.
Nie chodzi tylko o to, żeby mieć dużo azotu tylko żeby nie mieć tej reszty co jest w zwykłym powietrzu, między innymi wilgoci.
Jest kilka sensownie brzmiących artykułów, ale z doświadczenia wiem że w octavce na azocie przez cały sezon ciśnienie było idealne. Przy kasie jaką wydaję na opony i paliwo, 20 zł nie wydaje się przesadnym wydatkiem.
https://www.oponeo.pl/artykul/azot-w-oponach
https://wulkanista.pl/pompowanie-opon-azotem/
Jeśli dla Ciebie kolego miernik za ponad 100 zł jest cienizną i tandetą, to nie będę z takim poglądem polemizował, pozostaje mi tylko Twoją opinię przyjąć do wiadomości.
Nie użyłem określeń cienizna i tandeta. Cena nie jest dla mnie wyznacznikiem jakości. Kalibracja i walidacja to są dwa elementy które mają znaczenie. Dodanie Pro w nazwie nic nie zmieni. Kosztuje obecnie poniżej 70zł i https://www.revzilla.com/motorcycle/oxf ... e-pro-2018
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

ODPOWIEDZ