Test dwumetrowca...

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
BigDave
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2019, 15:24
Samochód: Skoda Yeti 1.8 tsi

Test dwumetrowca...

Post autor: BigDave »

Cześć Wszystkim.

Czy jest na forum ktoś kto ma powyżej 210cm wzrostu i jeśli tak czy mieści się za kierownicą? :) Od jakiegoś czasu szukam dla siebie przyszłego auta które godnie zastąpi moje Yeti.
Pytam gdyż na rynku jest tylko kilka aut do których się mieszczę. Byłem kiedyś w salonie i nie pamiętam czy siedziałem w wersji z panoramą ale się nie mieściłem niestety.

Z drugiej strony myślałem żeby wymienić fotel kierowcy na niżej profilowany , ewentualnie z jakiegoś sportowego audi... Niestety nic na rynku nie ma tyle miejsca nad głową jak ww. Yeti :)

Pozdrawiam forumowiczów i z góry dziękuję za spostrzeniena /sugestie



Sponsor

Test dwumetrowca...

Sponsor


Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Test dwumetrowca...

Post autor: stingerA6 »

Mam 190 cm i mnogo miejsca nad głową. Po odsunięcia fotela na maxa, nie dosięgam do kiery.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Test dwumetrowca...

Post autor: root »

Nie wiem skąd jesteś, ale może łatwiej będzie spotkać się z kimś i przymierzyć (szczególnie bez panoramy)? Bardzo wątpię, żebyś znalazł tutaj dużo osób powyżej 2 m…
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

RobKos
Posty: 321
Rejestracja: 26 kwie 2018, 9:34
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190KM Style DSG 4x4

Re: Test dwumetrowca...

Post autor: RobKos »

Obejrzyj recenzję Zachara na YT, Kodiaqa tez testował pod kątem dwumetrowca:)

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Test dwumetrowca...

Post autor: Mans »

BigDave pisze:
02 lip 2019, 19:52
Od jakiegoś czasu szukam dla siebie przyszłego auta ,które godnie zastąpi moje Yeti.
Niestety nic na rynku nie ma tyle miejsca nad głową jak ww. Yeti :)
Masz Kolego ponad 210cm wzrostu :shock:
@BigDave mieścisz się w Yeti a nie zmieścisz się w Kodiaqu :?
Trochę to dziwne :o

BigDave pisze:
02 lip 2019, 19:52
Byłem kiedyś w salonie i nie pamiętam czy siedziałem w wersji z panoramą ale się nie mieściłem niestety.
Moim zdaniem chyba najprościej podjechać do jakiegoś salonu Skody i po prostu jeszcze raz to sprawdzić ale w wersji bez panoramy ;)
Kodiaq to jedno z nielicznych aut na rynku, który oferuje właśnie bardzo dużo miejsca z przodu dla bardzo wysokich osób :?
W wersji bez panoramy Zachar się mieści i przy swoich 2 m wzrostu ma nad głową jeszcze dużo wolnej przestrzeni :)
Z drugiej strony 2 m to nie to samo co ponad 210cm wzrostu :?

BigDave pisze:
02 lip 2019, 19:52

Z drugiej strony myślałem ,żeby wymienić fotel kierowcy na niżej profilowany , ewentualnie z jakiegoś sportowego audi...
Jest przecież Kodiaq w wersji Sportline z siedzeniami sportowymi,
także przy maksymalnie opuszczonym fotelu powinno być ok. ;)


Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Test dwumetrowca...

Post autor: Malenstwo8 »

W Kodiaqu nie tylko jest bardzo dużo miejsca z przodu, ale jest też obłędnie dużo z tyłu.

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Test dwumetrowca...

Post autor: WuWu »

Mam i Yeti i Kodiaq-a. Jak mieścisz się do Yeti to w Kodiaq-u tym bardziej znajdziesz dla siebie wygodna pozycje. Trzeba pomanewrowac ustawieniami fotela i kierownicy i będzie OK.

Pawelen88
Posty: 11
Rejestracja: 13 gru 2019, 22:11
Samochód: Skoda kodiaq 2.0 tsi

Re: Test dwumetrowca...

Post autor: Pawelen88 »

No to mogę pomóc mam 213 ;)
Długo szukałem auta i wybrałem właśnie Kodiaqa.
Poprzednio jeździłem Rav 4 z 2014 i tam już było wystarczająco miejsca ale w Kodiaqu jest jeszcze więcej. Fotel ustawiony mam tak aby jechało mi się komfortowo i nie odjechałem nim do końca, za mną na spokojnie mieszczę fotelik dziecięcy, miejsca na głowę mam tak na 4 palce (dach bez panoramy) siedziałem w Kodiaqu z panoramicznym dachem i było tak na 2/3 palce.
Bardzo spodobał mi się Kodiaq w sportline ale posiedziałem w nim trochę dłużej i przez te „kubełkowe” fotele strasznie bolał mnie tyłek :/ stwierdziłem, że na dłuższe trasy może to być bardzo uciążliwe więc wybrałem zwykłego
Jeżeli Jesteś wysoki i potrzebujesz miejsca dla siebie i rodziny to dobry wybór.

ODPOWIEDZ