Skręcona kierownica w nowym egzemplarzu

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
piotrd
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2019, 21:02
Samochód: 1.5 TSI DSG

Skręcona kierownica w nowym egzemplarzu

Post autor: piotrd »

Po pierwszych kilku dniach jazdy moim nowym egzemplarzem zauważyłem że kierownica w pozycji do jazdy prosto jest skręcona kilka stopni w lewo w stosunku do kokpitu. Czy mógłbym prosić forumowiczów u sprawdzenie jak jest u was? Zastanawiam się czy to problem z moim modelem czy to taki standard Skody.

Aby uściślić - auta nie znosi mi na bok. W Kodiaqu jest wyczuwalne na kierownicy czy mamy ją ustawioną prosto czy nie, bo jest taki lekki opór przy wychodzeniu z wyprostowanych kół. Patrząc jednak na kokpit, widzę że moja kierownica w tej pozycji jest lekko skręcona w lewo. Nie mam innego punktu odniesienia niż kokpit, więc zakładam że kokpit jest moim poziomem. Jeżeli złapę palcami tylną część kierownicy i ten element kokpitu w który ona wchodzi i ustawię poziomo do siebie, samochód skręca w prawo.



Sponsor

Skręcona kierownica w nowym egzemplarzu

Sponsor


Online
Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Skręcona kierownica w nowym egzemplarzu

Post autor: stingerA6 »

No cóż, wizyta w ASO się zapowiada, bo TTTNM (Ten Typ Tak Nie Ma)
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Skręcona kierownica w nowym egzemplarzu

Post autor: Vibor »

sprawdź jeszcze czy ciśnienie w oponach masz właściwe ;) , jeśli tak to niezwłocznie do ASO bo to nie jest normalne a wręcz niebezpieczne

cola
Posty: 61
Rejestracja: 03 maja 2018, 21:03
Samochód: KODIAQ w planie.

Re: Skręcona kierownica w nowym egzemplarzu

Post autor: cola »

Mam wrażenie że u mnie też tak jest, nie zgłaszałem do ASO i jeżdżę tak od roku. Na początku to mnie wkurzało ale teraz mi przeszło. U mnie to jest bardzo minimalne.

MILeq
Posty: 69
Rejestracja: 07 kwie 2019, 21:46
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI DSG Style 4x4

Re: Skręcona kierownica w nowym egzemplarzu

Post autor: MILeq »

Zbieżność warto sprawdzić.

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skręcona kierownica w nowym egzemplarzu

Post autor: Malenstwo8 »

cola pisze:
30 cze 2019, 14:40
Mam wrażenie że u mnie też tak jest, nie zgłaszałem do ASO i jeżdżę tak od roku. Na początku to mnie wkurzało ale teraz mi przeszło. U mnie to jest bardzo minimalne.
U mnie też jest delikatnie skręcona jak jadę na wprost. W Mondeo też tak miałem i we Fieście również. W Skodzie ten odchył jest najmniejszy. Dawno się do tego przyzwyczaiłem, w zasadzie nie ma sie do czego przyzwyczajać, bo odchył jest bardzo mały.

piotrd
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2019, 21:02
Samochód: 1.5 TSI DSG

Re: Skręcona kierownica w nowym egzemplarzu

Post autor: piotrd »

Byłem dziś w ASO, mechanik się przejechał, stwierdził że kierownica jest przekrecona delikatnie i samo ułozenie kierownicy poprawił w 20 minut. Dowiedziałem się również że do 1000km nie powinno się regulować zbieżności. Szybko i fachowo, teraz jest idealnie jak trzeba.

ODPOWIEDZ