AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: Tomala72 »

Odświeżę temat bo roczek mija i pewnie za chwilę sporo osób będzie musiało odnowić ubezpieczenie.
Samochód w momencie zakupu w 2017 w leasingu wartość 183 000 zł. Obecnie przejechane 36 000 km i z kalkulacji VAS ubezpieczenia wartość 139 000 zł. i kwota do zapłaty za kolejny rok OC/AC/NNW 4300 zł.
Znacie może inne oferty?



Sponsor

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Sponsor


WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: WuWu »

Nie wiem jak to jest z elastycznością przy leasingach ale jeżeli za granicę latasz samolotem a kodiaq- iem jeździsz w PL to można urwać sporą sumę na ubezpieczeniu.

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: Tomala72 »

Tak i mi się wydaje. Samochód jeździ jak do tej pory tylko w Polsce. Dziwi mnie kalkulacja obecnej ceny auta. Walą po podstawowej konfiguracji Style nie uwzględniając dodatkowego wyposażenia.

Misiu___
Posty: 59
Rejestracja: 20 paź 2018, 23:39
Samochód: Mercedes W 204

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: Misiu___ »

według mojego dealera ubezpiecznie skody w leasingu skody to koszt 3.2% wartości i tak będzie przez 3 lata bo na ten okres można wykupować promocyjne pakiety, co będzie później nie wiem...ciekaw jestem tylko czy policzą mi to od netto czy brutto (pewnie brutto) i ciekaw jestem czy za rok (bo pewnie nie w 1 roku) policzą mi to od wartości podstawowej style (czyli wyższej niż przy zakupie) czy jakiejś zamortyzowanej.. na obecną chwilę ma mi wyjść około 3900-4000

Anubis
Posty: 104
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:58
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Kodiaq Style 2.0.TDI DSG 190KM

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: Anubis »

W drugim roku np. jak masz wersje STYLE z dodatkami, to przy wyliczaniu wartości samochodu podajesz swojemu agentowi dodatkowe wyposażenie i wtedy masz cenę kalkulowaną z eurotax z dodatkowym wyposażeniem. Musisz o tym powiedzieć, bo z dowodu agent nie wie jakie masz dodatki. Ja przynajmniej dopytuje swoich Klientów. Co do wartości netto, netto+50% czy brutto. Ty decydujesz, kwestia jak rozliczasz podatek VAT. Nie warto brać zawsze od netto bo taniej, wbrew pozorom nie ma dużej różnicy, a przy naprawie z AC czy szkodzie całkowitej będzie płacz.

blazej
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2019, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TSI

Ubezpieczenie OC/AC

Post autor: blazej »

Mam pytanie: ile płaciliście za AC/OC? Czy ktoś brał Kodiaqa w leasingu i wykupywał oc/ac na własną rękę?

RobKos
Posty: 321
Rejestracja: 26 kwie 2018, 9:34
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190KM Style DSG 4x4

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: RobKos »

3200 Aviva

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Ubezpieczenie OC/AC

Post autor: JED »

blazej pisze:
23 cze 2019, 19:45
Mam pytanie: ile płaciliście za AC/OC? Czy ktoś brał Kodiaqa w leasingu i wykupywał oc/ac na własną rękę?
Ja mam w leasingu konsumenckim.
Wartość auta 207000, pełne ubezpieczenie + różne pakiety
4700 PLN.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

SlawekW
Posty: 148
Rejestracja: 24 wrz 2018, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: SlawekW »

Odkopię wątek.
Leasing w VW Leasing, ubezpieczenie dealerskie w Allianz.
Ubezpieczenia na 2 rok (i kolejne lata) warto szukać samemu czy przedłużyć obecne ? Przerabiał ktoś ostatnio ?

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: root »

Warto, ale to zależy od tego jakie zniżki posiadasz. No i pamiętaj, że musisz zapłacić VWL za „rozpatrzenie formularza” w przypadku obcego ubezpieczenia, więc musi być ono dodatkowo niższe o te (chyba, sprawdź w swojej umowie) 350 zł.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

ODPOWIEDZ