Krynica wiedzy o kosmetyce furmanki

Czyli jak dbać o nasze samochody
bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Krynica wiedzy o kosmetyce furmanki

Post autor: bubuś »

Dla chcących traktować swój pojazd, jak brylanick https://kosmetykaaut.pl/


Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Sponsor

Krynica wiedzy o kosmetyce furmanki

Sponsor


root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Krynica wiedzy o kosmetyce furmanki

Post autor: root »

To ma być reklama czy jak?
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Krynica wiedzy o kosmetyce furmanki

Post autor: bubuś »

root pisze:
12 maja 2019, 17:57
To ma być reklama czy jak?
Poczytasz to forum, to sam ocenisz, czy to reklama, czy kopalnia wiedzy dla userów chcących zadbać o blachę i wnętrze auta.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Krynica wiedzy o kosmetyce furmanki

Post autor: michalmiko »

Kosmetykaaut to ciekawe forum (można się np. zapisać do programów rabatowych poszczególnych sklepów), ale prawdę mówiąc więcej dowiedziałem się z grup facebookowych na temat autodetailingu czy kanałów na Youtube jak MX Nowicki czy Swagtv. Oczywiście trzeba też mieć dystans do tego co ludzie piszą, gdzie przykładem mogą być zachwalane wszędzie produkty RRC. Kupiłem od nich jeden czy dwa preparaty. Coś mi w nich nie podeszło, nawet sama etykieta na butelce nie wygląda zachęcająco (ale wiadomo nie ocenia się książki po okładce). Wczoraj widziałem zagorzałą dyskusję, że to pracownicy w większości promują ich produkty w internecie :D Osobiście do codziennej pielęgnacji jestem zwolennikiem produktów ADBL.

Geegs
Posty: 82
Rejestracja: 30 kwie 2018, 10:41
Samochód: Kodiaq 2.0tsi

Re: Krynica wiedzy o kosmetyce furmanki

Post autor: Geegs »

Trzeba dość długo się przekopywać na tym forum do wartościowych informacji, niestety jest mocno napędzane przez sklepy i sponsorów, trzeba filtrować :). Ale też zaglądam na to forum, gdy mam jakieś wątpliwości. Koniec końców na temat produktów zdanie wyrabiam sobie dopiero po testach na własnym lakierze :)

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Krynica wiedzy o kosmetyce furmanki

Post autor: Tomala72 »

Pytanie zasadnicze.
Jak przywrócić blask zmatowiałym chromom ramek okien? Ewidentnie spartolone na etapie produkcji elementu a serwis odmawia wymiany w ramach gwarancji twierdząc, że użyto "złej chemii" do pielęgnacji auta.
Co ciekawe ramki zmatowiały w bocznych drzwiach a grill i ramki tylnych bocznych szybek są lśniące.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Krynica wiedzy o kosmetyce furmanki

Post autor: stingerA6 »

Widziałem naprawę tych chromów, pastą do chromów Würtha. Około godzina polerowania i blask powrócił.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Krynica wiedzy o kosmetyce furmanki

Post autor: Tomala72 »

stingerA6 pisze:
13 maja 2019, 21:11
Widziałem naprawę tych chromów, pastą do chromów Würtha. Około godzina polerowania i blask powrócił.
Dziękuję za podpowiedź. Pamiętasz może nazwę produktu?

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Krynica wiedzy o kosmetyce furmanki

Post autor: michalmiko »

Tomala72 pisze:
13 maja 2019, 21:07
Pytanie zasadnicze.
Jak przywrócić blask zmatowiałym chromom ramek okien? Ewidentnie spartolone na etapie produkcji elementu a serwis odmawia wymiany w ramach gwarancji twierdząc, że użyto "złej chemii" do pielęgnacji auta.
Co ciekawe ramki zmatowiały w bocznych drzwiach a grill i ramki tylnych bocznych szybek są lśniące.
Z tego co czytam na forach, to ludzie polecają pastę Autosol do chromów, ponoć działa, ale tylko piszę co czytałem. Nie testowałem, ale po zdjęciach widać, że działa.
A może to po prostu to tzw. Water spoty, czyli osad z kamienia, po twardej wodzie? Wygląda to jak zaschnięte krople wody. Miałem takie coś na masce. Niczym nie mogłem tego wyczyścić, zostawała ewentualna polerka. Kupiłem Gyeon water spot, zaaplikowałem na fibrę i jak ręką odjął. Banalna aplikacja a efekt w końcu bez plam na lakierze :)

ODPOWIEDZ