Ciekawe dodatki do Misia

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
szymonwc
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2018, 14:56
Samochód: Kodiaq style 2.0 217KM 463Nm 4x4 automat Box Vtec

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: szymonwc »

Dodatkowe usb to tylko zasilanie. Monitory podpiete sa pod stale zasilanie pod gniazdko zapalniczki w tylnym tunelu ale z możliwością odcięcia zasilania po to jest tam ten wlacznik/wyłacznik. Link pod monitory w poprzednich postach w tym watku. Jakosc monitorow przeszla moje oczekiwania wygladaja lepiej niz na zdjeciach. Obawialem sie jakosci ,,małych chinskich raczek,, a jest naprawde bardzo dobrze. Monitory sa full HD z wejsciem usb i hdmi. Postawione są na androidzie z tego co pamiętam chyba 7. Obraz rewelacja . Koszt wyniósł mnie z podatkiem naliczonym na granicy ok. 1700 PLN. Z zasilaniem do monitorów były jaja, serwis nie chciał się podjąć a i profesjonalna firma która zajmuje się instalacja różnych rzeczy w autach między innymi tv, audio wymyslala że trzeba wyjmować fotele i ściągnąć z nich tapicerkę. Ponieważ nie za bardzo mi to pasowało i jak zwykle było co się nie da jak się da i nikt nie będzie mi tu bzdur mowil to pojechalem do castoramy kupilem 1,5 metra przewodu elektrycznego miedzianego fi 4mm (jest twardy ale na tyle giętki że można go kierować pod tapicerka odpowiednio dociskając palcami) i wprowadziłem pod tapicerka przy mechanizmie regulacji foteli od strony tunelu. Na fotel zeszło mi po pół godziny. Największy problem był u góry siedzenia gdzie są przeszycia ale idzie to ogarnąć. Po przepchnieciu przewód posłużył mi za pilota dla oryginalnego kabla zasilania. Ponieważ pręty od zagłówki są zamontowane na stałe to w kodiaq zamontowano pierścienie na tapicerkę zatrzaskowe inaczej niż w superbie. Niestety musiałem je rozpiac i poprowadzić kabel pomiędzy nimi. Nie da się ich połączyć przy przeprowadzonym kablu ale element mocowania monitorów pozwala docisnąć je od góry że nie widać tego przejścia.


Kodiaq style 2.0 217KM 463Nm 4x4 automat Box Vtech oraz PedalBox DTE

Sponsor

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Sponsor


Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: michalmiko »

Znalazłem link :) Dziękuję za instruktarz odnośnie przeciągania przewodu, na pewno wcześniej czy później skorzystam, bo niesamowicie mi się ten patent podoba. Nie lubię nieestetycznie wystających kabli. W dodatku córki będą zachwycone, a samochód dodatkowo zyska :D Brałeś może opcję ze słuchawkami, czy bez? Jeżeli z, to jak ich jakością?

szymonwc
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2018, 14:56
Samochód: Kodiaq style 2.0 217KM 463Nm 4x4 automat Box Vtec

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: szymonwc »

Ze słuchawkami. Szału nie ma jeżeli chodzi o dźwięk ale dzieciakom na razie wystarcza. W audiofili nie będą się bawić do oglądania filmów i gier wystarczą. Jest wyjście audio także jak ktoś woli to zawsze jest opcja czegoś lepszego po kablu. Dodatkowo jest Bluetooth więc może takie podejda, ale jeszcze nie próbowałem.
Kodiaq style 2.0 217KM 463Nm 4x4 automat Box Vtech oraz PedalBox DTE

Remi
Posty: 25
Rejestracja: 27 sty 2019, 20:10
Samochód: Kodiaq

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: Remi »

Obrazek

Obrazek

profesjonalny hosting

Ciekawy dodatek przy sześciolatce.
Alcantara jest piękna ale ciężko schodzi ketuchp z McD.
Jak mała podrośnie to zdejmę chociaż wyglądają jak obszyte skórą

szymonwc
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2018, 14:56
Samochód: Kodiaq style 2.0 217KM 463Nm 4x4 automat Box Vtec

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: szymonwc »

Remi gdzie kupowales pokrowce? Masz podgrzewane siedzenia , jak tak to jak czuć grzanie przy tych pokrowcach, nie blokuje czucia ciepła? Czy mają przeszycia na poduszki w fotelach?
Kodiaq style 2.0 217KM 463Nm 4x4 automat Box Vtech oraz PedalBox DTE

Awatar użytkownika
jampiter
Posty: 39
Rejestracja: 19 sie 2017, 16:46
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: KODIAQ Style 1,4 TSI 150KM DSG

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: jampiter »

"szymonwc" bardzo interesują mnie zdjęcia po a nawet i w trakcie montażu stopni. Troche się dowiadywałem o sposobie ich montażu i jeśli sie nie myle trzeba wycinać plastiki pod podłogą w miejscu montażu uchwytów. Wrzuć proszę kilka fotek od spodu jak rozwiązałeś ten problem. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Gliniak
Posty: 122
Rejestracja: 18 lut 2019, 21:11
Samochód: 4x4/DSG/140kW/tdi/Style/szary steel

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: Gliniak »



ciekawe dlaczego w Polsce nie możemy doposażyć miśka w dodatkową podłogę . swoją droga ciekawe wykorzystanie :-)
gust frajera jest nieodgadniony ! :lol:

szymonwc
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2018, 14:56
Samochód: Kodiaq style 2.0 217KM 463Nm 4x4 automat Box Vtec

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: szymonwc »

jampiter pisze:
28 mar 2019, 23:21
"szymonwc" bardzo interesują mnie zdjęcia po a nawet i w trakcie montażu stopni. Troche się dowiadywałem o sposobie ich montażu i jeśli sie nie myle trzeba wycinać plastiki pod podłogą w miejscu montażu uchwytów. Wrzuć proszę kilka fotek od spodu jak rozwiązałeś ten problem. Pozdrawiam
Po bitych trzech godzinach z zegarkiem w ręku progi zamontowane. Tak potwierdzam bez wycinania plastiku się nie obejdzie przy przednich uchwytach. Przy tylnych są zaślepki drmontowalne. Niemniej jednak aby wszystko dopasowac i podokrecac trzeba zdemontowac cala oslone. Ponizej pare zdjęć, jakość może marna ale robiona na szybko.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Kodiaq style 2.0 217KM 463Nm 4x4 automat Box Vtech oraz PedalBox DTE

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: michalmiko »

Szymon, dobra robota! Dzięki za zdjęcia - na pewno przydadzą się przy montażu. Fajnie Misiek wygląda z tymi progami. Tak z ciekawości, jak one mają się do wysokości otwierania drzwi innych osobówek? Chodzi mi o to, czy takie drzwi zatrzymają się na progu, czy przechodzą nad nim? Mi już jakiś matoł zrobił wgniotkę na tylnych drzwiach :evil:
Tylko to jak już coś uchroni przed uderzeniem przednimi drzwiami (sprawcy), może wózkami sklepowymi, bo tylne w większości samochodów zachodzą na tylne nadkole i przechodzą wyżej nad przeszkodą

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: D10ni »

ObrazekNa takie wgniotki to najlepsze coś takiego http://www.superskoda.com/Skoda/KODIAQ/ ... s-4pcs-set
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

ODPOWIEDZ