Ciekawe dodatki do Misia

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
thortorun
Posty: 74
Rejestracja: 13 lut 2019, 22:09
Samochód: Škoda

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: thortorun »

michalmiko,

poproszę o link gdzie zamawiałeś manetki do DSG.

czy takie "zaślepki" na tunel środkowy są przydatne?

Wypada coś stamtąd?


Obrazek

Obrazek


Krzyżak z Torunia

Sponsor

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Sponsor


Kodik
Posty: 23
Rejestracja: 17 lut 2019, 15:19
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI 180 KM DSG 4x4

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: Kodik »

michalmiko pisze:
23 lut 2019, 12:05
Malenstwo8 nie rozumiem Twojej ironii. Pilot jest przypięty do innych kluczy i na chromie zobaczyłem jedną małą ryskę spowodowaną zarysowaniem przez klucz w kieszeni. Auto kupiłem na kilka dobrych lat i chcę je (jak i jego akcesoria) zachować jak najdłużej w idealnym stanie. Staram się po prostu dbać o swoje rzeczy i utrzymywać je w perfekcyjnym stanie, co nawet potwierdzają późniejsi nabywcy.
Ja kolegę w pełni rozumiem - też tak podchodzę do auta, jego kondycji oraz estetyki :) W końcu to nie zakup taczki...

Ja natomiast - jak dotąd - "zainwestowałem" w następujące akcesoria:
1. komplet wysokiej jakości pokrowców na siedzenia z alcantary (polska produkcja, atesty PIMOT na boczne poduszki itd.);
2. osłonę tunelu przy tylnych siedzeniach (oryginał z e-sklepu Skody);
3. ochronne szkło hartowane na wyświetlacz komputera (produkcja dalekowschodnia, ale wysokiej jakości);
4. etui antykradzieżowe do pilota systemu Keyless (polska produkcja z wysokiej jakości materiałów, zagłusza sygnał bardzo skutecznie - sprawdziłem);
5. model Kodiaqa w skali 1: 18 (też e-sklep Skody) :D ;
Ostatnio zmieniony 23 lut 2019, 15:33 przez Kodik, łącznie zmieniany 1 raz.

Kodik
Posty: 23
Rejestracja: 17 lut 2019, 15:19
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI 180 KM DSG 4x4

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: Kodik »

Malenstwo8 pisze:
23 lut 2019, 12:55
michalmiko pisze:
23 lut 2019, 12:05
Malenstwo8 nie rozumiem Twojej ironii. Pilot jest przypięty do innych kluczy i na chromie zobaczyłem jedną małą ryskę spowodowaną zarysowaniem przez klucz w kieszeni. Auto kupiłem na kilka dobrych lat i chcę je (jak i jego akcesoria) zachować jak najdłużej w idealnym stanie. Staram się po prostu dbać o swoje rzeczy i utrzymywać je w perfekcyjnym stanie, co nawet potwierdzają późniejsi nabywcy.
Źle mnie zrozumiałeś. To nie ironia. Po prostu z doświadczenia wiem, że utrzymanie auta w udealnym stanie przez lata jest bardzo trudne, jest to przedmiot użytkowy na który działa szereg czynników niezależnych od Ciebie. Kamienie, pogoda, ktoś zarysuje Ci auto na parkingu, ktoś ubrudzi tapicerkę, coś rozleje. Jest masa takich rzeczy na które nie masz wpływu, więc jak już się staną, to wtedy co? Zawał? Oczywiście szanuję Twoje podejście i uwierz mi kiedyś też taki bylem, dopóki nie zrozumiałem tego o czym piszę. Bardzo dobrze mi się z Tobą pisze, więc powtórzę raz jeszcze - o ironii nie ma mowy i przepraszam jeżeli uraziłem 😉
O.K., każdy ma swoją filozofię życia - nic mi do tego. Ale skoro już rozmawiamy, to powiem tylko, że ryzyko wystąpienia większości tych zdarzeń, o których piszesz, można mocno zminimalizować, z dużym prawdopodobieństwem powodzenia. Na fruwające spod kół kamienie, to może radę znaleźć rzeczywiście trudno, ale już na zarysowania, wgniotki, ubrudzenia - a i owszem. Ja np. mam zasadę , że:

1. nigdy na parkingach np. pod centrami handlowymi nie pcham się pod samo wejście, tam gdzie wszyscy. Parkuję dalej, gdzie na ogół nie ma nikogo, mam do przejścia 30-50 m dalej (dobrze dla zdrowia), a dzięki temu radykalnie zmniejszam ryzyko nieprzyjemnych przygód; czyli mówiąc krótko - nie parkuję byle gdzie i byle jak;
2. nigdy niczego w aucie ani ja ani domownicy nie jemy i nie pijemy, nie wozimy niezabezpieczonych napojów, landrynek itp. - to też naprawdę da się zrobić bez bólu, a problem brudnych siedzeń praktycznie znika w 100%, tym bardziej, że mam pokrowce.

Trochę uwagi, przytomności umysłu, a zapewniam, że auto nawet po wielu latach może wyglądać świetnie. Mówię z autopsji :)

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: Malenstwo8 »

Zapewne masz rację, tyle, że auto to nie świątynia. Nie wiem jak Ty ale ja nie wygłupiłbym się tekstem w trasie do żony czy do dzieci, żeby nie napili się jak tego potrzebują, bo pobrudzą mi auto. Żeby nie było dbam o czystość a aucie i o samo auto, ale bez przesady. Regulamin u mnie w aucie nie wisi 🙂
To tylko auto jedno z wielu i do jeżdżenia, a nie do patrzenia. Bylem kiedyś na myjni. Przyjechał starszy facet (75 lat na oko) nową Octavią. Kolejka jak skurczybyk, a on dal swoją ścierkę, gąbkę, płyn i przez 40 min stał oboki mówił gościowi jak ma myć. Jakie ruchy, że za blisko podszedł z karcherem. Nogawki cale mokre, poprawek ze 40, gość przejęty. Tak wiem, to były być może oszczędności Jego życia, w każdym razie przykre. Nawet nie chcę myśleć co by facet przeżył (bądź nie) jakby rozbił to auto.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: root »

Ale odbiegacie od tematu, a tu dyskutujemy na temat dodatków.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: MałGorzata »

thortorun pisze:
23 lut 2019, 12:57
czy takie "zaślepki" na tunel środkowy są przydatne?

Wypada coś stamtąd?
Mogę smiało stwierdzić, że nie wypada :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: jankess4 »

Ale nie wypada zaślepek czy nic z tamtąd nie wypada ? . Stoję także na stanowisku że nie wypada.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: stingerA6 »

Te zaślepki moim zdaniem są niepraktyczne, bo nie wiem jaki ma być ich sens? Zrobić z ala uchwytów....no, właśnie co?
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: MałGorzata »

jankess4 pisze:
23 lut 2019, 22:04
Ale nie wypada zaślepek czy nic z tamtąd nie wypada ? Obrazek. Stoję także na stanowisku że nie wypada.
Stamtąd z czyli z zaślepionego otworu nic nie wypada.

Nawet nie wypada :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

thortorun
Posty: 74
Rejestracja: 13 lut 2019, 22:09
Samochód: Škoda

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: thortorun »

Dziękuje, dobrze wiedzieć.

Zakładałem, że jak jest na Ali to było takie zapotrzebowanie.
Krzyżak z Torunia

ODPOWIEDZ