Holowanie przyczepy Kodiaqiem (masy, DMC, haki, wrażenia i problemy itp. itd.)

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
Fatboy
Posty: 179
Rejestracja: 30 sty 2018, 13:51
Lokalizacja: Kielce
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0TSI 180KM 4x4 DSG (Mar 2018)

Re: Holowanie przyczepy Kodiaqiem (masy, DMC, haki, wrażenia i problemy itp. itd.)

Post autor: Fatboy »

RobKos pisze:
21 mar 2019, 7:02
Gliniak pisze:
20 mar 2019, 23:03
nigdy bym nie przypuszczał że dach panorama ma taki wpływ na wartość DMC na haku ....
Dach panorama to o ok. 100 kg cięższy samochód
Mysle, ze gdy zamiast dachu panoramy mamy kawal zelaza to auto nie zlozy sie jak harmonijka w przypadku np: czolowego zderzenia ciagnac za soba ciezka przyczepe. Dach panoramiczny raczej nie utrzyma 2200kg, lepiej poradzi sobie z 1600kg.


Skoda Kodiaq Sportline 4x4 DSG 2.0TSI 180KM (Marzec 2018)

Sponsor

Re: Holowanie przyczepy Kodiaqiem (masy, DMC, haki, wrażenia i problemy itp. itd.)

Sponsor


Mefju
Posty: 85
Rejestracja: 14 kwie 2017, 8:08
Lokalizacja: Skierniewice
Samochód: Kodiaq 2.0 tdi 140 KW

Re: Holowanie przyczepy Kodiaqiem (masy, DMC, haki, wrażenia i problemy itp. itd.)

Post autor: Mefju »

Dobrze że nie brałem panoramy :-)
2.0 tdi 4x4 style 5 miejsc ale z początku produkcji i 2.500 na haku.

Awatar użytkownika
Gliniak
Posty: 122
Rejestracja: 18 lut 2019, 21:11
Samochód: 4x4/DSG/140kW/tdi/Style/szary steel

Re: Holowanie przyczepy Kodiaqiem (masy, DMC, haki, wrażenia i problemy itp. itd.)

Post autor: Gliniak »

Fatboy pisze:
21 mar 2019, 11:04
RobKos pisze:
21 mar 2019, 7:02
Gliniak pisze:
20 mar 2019, 23:03
nigdy bym nie przypuszczał że dach panorama ma taki wpływ na wartość DMC na haku ....
Dach panorama to o ok. 100 kg cięższy samochód
Mysle, ze gdy zamiast dachu panoramy mamy kawal zelaza to auto nie zlozy sie jak harmonijka w przypadku np: czolowego zderzenia ciagnac za soba ciezka przyczepe. Dach panoramiczny raczej nie utrzyma 2200kg, lepiej poradzi sobie z 1600kg.
fakt , człowiek czasem nie myśli o pewnych powiązaniach , które to mogą być dość istotne
ja Kodiaqa wybrałem z powodu własnie holowania przyczepy i myślę że dobrze sie sprawdzić o czym przekonam sie juz za chwile :-0
gust frajera jest nieodgadniony ! :lol:

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Holowanie przyczepy Kodiaqiem (masy, DMC, haki, wrażenia i problemy itp. itd.)

Post autor: golob »

Przy DMC przyeczpy i homologacjach jest dużo więcej zależności i czynników, dlaczego jest tak a nie inaczej, niż to by się wydawało. Sama panorama waży swoje, ale wątpie aby chodzi o wytrzymałość, przyczyny są jakies bardziej zawiłe. Mam Superba z panoramą i nie ma tam żadnych ograniczeń w stosunku do "blachy". Cały czas w cenniku jest brak homologacji na holowanie i możliwości zamówienia haka do Kodiaqa TDI 150KM 7miejsc 4x4 manual, przy DSG juz nie ma problemu, ale manual ma z jakiegoś powodu problem.

Obrazek

DSG może a manual nie może, jakaś dziwna przyczyna pewnie jest takiego stanu rzeczy.

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Holowanie przyczepy Kodiaqiem (masy, DMC, haki, wrażenia i problemy itp. itd.)

Post autor: bubuś »

golob pisze:
21 mar 2019, 12:11
Przy DMC przyeczpy i homologacjach jest dużo więcej zależności i czynników, dlaczego jest tak a nie inaczej, niż to by się wydawało. Sama panorama waży swoje, ale wątpie aby chodzi o wytrzymałość, przyczyny są jakies bardziej zawiłe. Mam Superba z panoramą i nie ma tam żadnych ograniczeń w stosunku do "blachy". Cały czas w cenniku jest brak homologacji na holowanie i możliwości zamówienia haka do Kodiaqa TDI 150KM 7miejsc 4x4 manual, przy DSG juz nie ma problemu, ale manual ma z jakiegoś powodu problem.

Obrazek

DSG może a manual nie może, jakaś dziwna przyczyna pewnie jest takiego stanu rzeczy.
I słusznie, że dla 7. osobowych wersji nie dokładają haka, bo ilu chętnych na hak będą mieli?
Jeśli ktoś potrzebuje auta 7. osobowego bo ma 4 czy 5 dzieci i holuje przyczepę kempingową, to kupuje vana lub busika (towosa) i tym śmiga.

Kodiaq 7 osobowy, to przerost formy nad treścią ( w salonie dilera powiedzieli mi, że zapanowała jakaś dziwna moda na 7 osobowce , bo kupują je ludzie mający 1. czy 2. dzieci).
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Bartosz
Posty: 118
Rejestracja: 24 sie 2018, 12:22
Samochód: Sportline 2.0TSI 190KM 2020

Re: Holowanie przyczepy Kodiaqiem (masy, DMC, haki, wrażenia i problemy itp. itd.)

Post autor: Bartosz »

Każdy kupuje według potrzeby lub kaprysu. Szczerze mówiąc, mi było strasznie szkoda tych ~100 litrów (nie pamiętam już teraz ile), o które się pomniejsza bagażnik w wersji 7 osobowej przy złożonych siedzeniach. Fajnie mieć możliwość zapakowania dwóch dodatkowych osób/dzieciaków, ale jak często by człowiek z tego korzystał? Zwłaszcza, że to i tak tylko krótkie trasy...

Awatar użytkownika
Gliniak
Posty: 122
Rejestracja: 18 lut 2019, 21:11
Samochód: 4x4/DSG/140kW/tdi/Style/szary steel

Re: Holowanie przyczepy Kodiaqiem (masy, DMC, haki, wrażenia i problemy itp. itd.)

Post autor: Gliniak »

Bartosz pisze:
21 mar 2019, 13:33
Każdy kupuje według potrzeby lub kaprysu. Szczerze mówiąc, mi było strasznie szkoda tych ~100 litrów (nie pamiętam już teraz ile), o które się pomniejsza bagażnik w wersji 7 osobowej przy złożonych siedzeniach. Fajnie mieć możliwość zapakowania dwóch dodatkowych osób/dzieciaków, ale jak często by człowiek z tego korzystał? Zwłaszcza, że to i tak tylko krótkie trasy...
statystycznie to wykreowana potrzeba (sztucznie) , fikcja 7 osób pozbawionych bagażu jaki to ma sens? i jeszcze upodlonych fizycznie :-), dzieci ...5 szt hmmm statystycznie zobaczmy ile rodzin takich jest ...1-2% to wszystko
dobre jest to że w Skodzie trzeba dopłacić bo np chyba Kia czy Hyundai władował to w pakiet na pewnym poziomie wyposażenia i jest obligo wtedy mamy w "prezencie" wszystkie wady i ograniczenia ... niestety doswiadczyłem tego w Oplu Zafira, kupiłem auto bo stało w salonie wlasnie z opcją 7 ... nic przyjemnego zabiera miejsce ogranicza hak itd

przez dwa lata raz wsadziłem tam dwie osoby na trasie 3km ... w sumie to zamieszania tyle ze mogłem dwa razy obrócić tam i nazad na to samo by wyszło :-)
7 osób w T5 to już jest wyzwanie z pakowanie a co dopiero tutaj
gust frajera jest nieodgadniony ! :lol:

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Holowanie przyczepy Kodiaqiem (masy, DMC, haki, wrażenia i problemy itp. itd.)

Post autor: MałGorzata »

Ja właśnie potrzebuję 7 osób od przypadku do przypadku.
Rodzinę mam tak skonstruowaną, że zdarza się kilka razy w roku, że jedziemy w szóstkę, niecałą godzinkę na "zebranie rodzinne" :)


Przez ostatnie 10 lat tylko raz jechaliśmy w 6 osób nad morze 300km w jedną stronę i to było super rozwiązanie.
6 i 7 fotel jest rezerwowy to nie jest T5 czy inny Van tylko SUV :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
Gliniak
Posty: 122
Rejestracja: 18 lut 2019, 21:11
Samochód: 4x4/DSG/140kW/tdi/Style/szary steel

Re: Holowanie przyczepy Kodiaqiem (masy, DMC, haki, wrażenia i problemy itp. itd.)

Post autor: Gliniak »

MałGorzata pisze:
21 mar 2019, 18:36
Ja właśnie potrzebuję 7 osób od przypadku do przypadku.
Rodzinę mam tak skonstruowaną, że zdarza się kilka razy w roku, że jedziemy w szóstkę, niecałą godzinkę na "zebranie rodzinne" :)


Przez ostatnie 10 lat tylko raz jechaliśmy w 6 osób nad morze 300km w jedną stronę i to było super rozwiązanie.
6 i 7 fotel jest rezerwowy to nie jest T5 czy inny Van tylko SUV :)
potwierdza to tylko fakt że "wybór" jest tu najlepszym rozwiązaniem ;)
gust frajera jest nieodgadniony ! :lol:

Jan26
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2019, 9:28
Samochód: Kodiaq 2.0 tdi 140 kw

Re: Holowanie przyczepy Kodiaqiem (masy, DMC, haki, wrażenia i problemy itp. itd.)

Post autor: Jan26 »

Witam
Z tego co się orientuję to oprócz różnicy między wersją 5 a 7 miejscową istotne jest też wyposażenie kodiaqa ,ja odebrałem swojego z końcem lutego w wersji 5 miejscowej i mam dmc przyczepy 2500 a zestawu 4900

ODPOWIEDZ