Spalanie

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
daniel_gw
Posty: 99
Rejestracja: 23 paź 2019, 7:07
Samochód: Kodiaq 2.0TDI 110kW

Re: Spalanie

Post autor: daniel_gw »

Z diesla będziesz zadowolony, kodiaq jest dobrze wyciszony od odgłosów silnika i diesel nie męczy. W superbie z 2018 TDI we wnętrzu jest głośniejszy jak w kodiaqu z 2019.
TDI nie ma takiego odejścia jak TSI, ale i tak czuć dobrą dynamikę po wciśnięciu pedału gazu, a w TDI nie trzeba też co 450km podjeżdżać pod dystrybutor, ale wystarczy co 650km
Koszt wersji 150km w TDI 4x4 drożej chyba tylko o 3tys od TSI 190km. W przyszłości diesle podobno mają zdrożeć.
U mnie też od zawsze jeździłem PB, ale po jezdzie kilkoma wysokimi autami w PB spalanie oscylowało w okolicy 12 -14litrow utwierdziłem się że, jedyna decyzja przy zakupie kodiaqa był TDI, a rocznie robię tylko 15tys km.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Spalanie

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Spalanie

Post autor: MałGorzata »

Nie jest tak źle.


Obrazek
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Spalanie

Post autor: polrob »

skonek2000
A co ty w końcu zamówiłeś Miśka czy Tiguana w TDI. To nie Ty na innym forum pisałeś wczoraj, że zamówiłeś Tiguana w wersji Long?

skonek2000
Posty: 7
Rejestracja: 04 lut 2019, 9:34
Samochód: Superb III

Re: Spalanie

Post autor: skonek2000 »

No coś Ty, SKODY nie zdradzę....miałem Felke, Fabie która teraz żona dobija, ja użytkuje Octavię ll 1.6MPI....Dzieci podrosły i czas powitać MIŚKA w rodzinie. Osobiście bryła nadwozia bardziej mi się podoba niż Tig Allspace, jest tańszy i wydaje mi się lepiej wyposażony. Dieslami wcześniej nie jeździłem stad moje wątpliwości. Jak popatrzyłem na realne zasięgi na Auto Centrum i to ze dziennie robię ~100km to wybór jest chyba tylko jeden MISIEK 2.0TDI. Mam nadzieje tylko ze filtr nie będzie się zatykał, ale z tego co się dowiedziałem to jest teraz to ustrojstwo poprawione i po mieście można tez śmigać.
Dziękuje Wam za utwierdzenie ze MISIEK w TDI to dobry wybór, nie urażając nikogo kto ma TSI to tez fantastyczny silnik:-)
P.S
Wszystkiego dobrego w Nowym 2020 Roku.

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Spalanie

Post autor: polrob »

Pytam bo na tamtym forum ewidentnie piszesz, że zamówiłeś Tiguana, no chyba, że ktoś używa takiego samego nika jak Ty.

https://vag-forum.pl/vw-tiguan-ii/zamaw ... auta/1080/

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Spalanie

Post autor: Malenstwo8 »

polrob pisze:
01 sty 2020, 1:29
skonek2000
A co ty w końcu zamówiłeś Miśka czy Tiguana w TDI. To nie Ty na innym forum pisałeś wczoraj, że zamówiłeś Tiguana w wersji Long?
Hmmm, no rzeczywiście posty są w zasadzie identyczne. Raczej nie ma tu zbiegu okoliczności.
@Peterka też zniknął 🙂

Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Re: Spalanie

Post autor: Peterka »

Peterka nie zniknął. Ma się dobrze . Kodiaqa ma być 14 w Poznaniu. Ale płynie też albo już jest w Emden Allspace. Styczeń zapowiada się dość.stresujaco . A wszystkim obecnym i przyszłym właścicielom Kodaiaqow składam wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Mam nadzieję że admin nie potraktuje tego postu zbyt surowo. A czytam te wasze posty o spalaniu w Kodiaqa i chyba nie wygląda tak źle. Żeby Kodiaqa miał ful ledy dynamiczne A nie tylko AFS. To decyzja była by łatwa.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka


Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Spalanie

Post autor: Malenstwo8 »

Peterka pisze:
01 sty 2020, 16:35
Peterka nie zniknął. Ma się dobrze Obrazek. Kodiaqa ma być 14 w Poznaniu. Ale płynie też albo już jest w Emden Allspace. Styczeń zapowiada się dość.stresujaco . A wszystkim obecnym i przyszłym właścicielom Kodaiaqow składam wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Mam nadzieję że admin nie potraktuje tego postu zbyt surowo. A czytam te wasze posty o spalaniu w Kodiaqa i chyba nie wygląda tak źle. Żeby Kodiaqa miał ful ledy dynamiczne A nie tylko AFS. To decyzja była by łatwa.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
O jest i on 🙂
Również Wszystkiego naj w 2020 🙂

Captainslow
Posty: 54
Rejestracja: 29 wrz 2019, 19:39
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM

Re: Spalanie

Post autor: Captainslow »

2.0tsi 190KM srednia z 1200km 11.3 litra, przy sredniej predkosci 33km/h
Mniej wiecej polowa to trasa, a druga polowa zakorkowane miasto.

Z jednej strony silnik na dotarciu wiec jezdze spokojnie, z drugiej strony podobno dotarty silnik pali troszke mniej wiec zobaczymy jak bedzie dalej.

janoush
Posty: 90
Rejestracja: 16 sie 2017, 14:06
Lokalizacja: Piaseczno
Samochód: Kodiaq Style 2.0TSI, Astra J 1.6

Re: Spalanie

Post autor: janoush »

No u mnie po dotarciu (prawie 30 tys.) wcale nie pali mniej. Jazda: Warszawa i okolice - spalanie od 10.7 do 11.5 l/km.
Ale po Chryslerze T&C i tak jest lepiej...
janoush

ODPOWIEDZ