Spalanie

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Dawid123321
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2020, 6:13
Samochód: Skoda kodiaq 2.0 tdi 4x4 190km

Re: Spalanie

Post autor: Dawid123321 »

Kto pomoze chcem zakupic kodiaq 2.0 tdi nie wiem ktory silnik wziazc 150km czy 190km 4x4 ludzie napiszcie ile to tak naprawde spala glownie chodzi mi o tdi 150km i 190 chcem zobaczyc czy znacznie duza roznica jest w spalaniu



Sponsor

Re: Spalanie

Sponsor


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Spalanie

Post autor: bubuś »

MałGorzata pisze:
17 sty 2020, 8:56
Wskazań komputera samochodu nie można traktować z dokładnością "co do mililitra" gdyż nie mają możliwości kalibracji wobec bardziej precyzyjnych przyrządów pomiarowych co czyni je niedokładne z założenia :)
W pierwszym poscie pisałem, że wskazania komputera pokładowego mam w głębokim poważaniu, że interesuje mnie jedynie zużycie średnie rozliczane z tankowania do pełna.
Problem wskazań komputera podniosłem jedynie dla zasady, że jeżeli coś ma pokazywać, to niech podaje dane rzetelne/dokładne. Elektronika niestety na to pozwala (wolałbym skalibrowany pomiar i wskazania średniego zużycia paliwa, zamiast epatowania ekranem VC).
Dawid123321 pisze:
19 sty 2020, 6:21
Kto pomoze chcem zakupic kodiaq 2.0 tdi nie wiem ktory silnik wziazc 150km czy 190km 4x4 ludzie napiszcie ile to tak naprawde spala glownie chodzi mi o tdi 150km i 190 chcem zobaczyc czy znacznie duza roznica jest w spalaniu
Nie pomogę, nie znam się na tym. Wielkość spalania nigdy nie była dla mnie wyznacznikiem wyboru auta. Kupuję takie auto, w takiej konfiguracji, jaka jest mi potrzebna do moich zastosowań, a nie dlatego by szpanować, że mało konsumuje paliwa.
Tak na marginesie mała złośliwość:
-poddani królowej angielskiej twierdzą, że gdy ktoś pyta ile auto spala paliwa, to znaczy, że go na to auto nie stać,
-wg mnie słusznym wydaje się w Twoim przypadku nabycie auta tańszego, a zaoszczędzoną kwotę przeznaczyć na wykupienie kursu j. polskiego, z ukierunkowaniem na poznanie zasad ortografii i interpunkcji. Sorry, ale niechlujne pisanie tekstów odbieram jako brak szacunku dla czytającego. Tego co napisałeś najzwyczajniej nie daje się czytać (braku znaków interpunkcyjnych nie tłumaczy pisanie posta ze smartfonu, one też mają stosowne znaki).
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Dawid123321
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2020, 6:13
Samochód: Skoda kodiaq 2.0 tdi 4x4 190km

Re: Spalanie

Post autor: Dawid123321 »

Człowieku pytałem o spalanie a nie o to czy stawiałem przecinki kropki w zapytaniu to czy mnie stac to juz nie twoja sprawa chcem dowiedziec sie tylko jaka jest róznica mniej wiecej także żenujaca była twoja wypowiedź

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Spalanie

Post autor: stingerA6 »

Panowie
1.Bez osobistych wycieczek - takowe na priv
2. Temat dotyczy spalania i tego się trzymajmy
3. Starajmy się o higienę wypowiedzi, wraz z odpowiednią składnią i ortografią
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Dawid123321
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2020, 6:13
Samochód: Skoda kodiaq 2.0 tdi 4x4 190km

Re: Spalanie

Post autor: Dawid123321 »

Witam Kto pomoże chcę zakupić kodiaq 2.0 tdi nie wiem który silnik wziąść 150km czy 190km 4x4 ludzie kto rozsądnie doradzi ile to tak naprawdę spala głownie chodzi mi o tdi 150km i 190 chcę zobaczyć czy znacznie duża różnica jest w spalaniu. Myślę, że najczęściej poruszał bym się prędkością 110km/h

[Korekta ortografii moderator]

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Spalanie

Post autor: stingerA6 »

Kolego @Dawid123321
1. Witamy Cię tu - bo nie uczyniłeś tego w odpowiednim dziale
2. Ponawiam prośbę o poprawną pisownię
3. Przejrzyj proszę ów wątek o spalaniu - na pewno znajdziesz odpowiedź
4. Ciężko będzie znaleźć kogoś z Koleżanek/Kolegów, który podróżuje tym autem z tym silnikiem z prędkością 110 km (nie wiem czy to prędkość stała, średnia?)

Starając Ci się pomóc, w pierwszych krokach z Kodiaqiem, mogę podpowiedzieć, że różnica między 150 a 190 nie będzie duża, a spalanie osiągane, w dużej mierze zależy od charakterystyki i stylu jazdy.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Spalanie

Post autor: root »

I potraktuj to jako ostrzeżenie. Dalsze ignorowanie zasad języka polskiego i atakowanie użytkowników (w drugim swoim poście, sic!) poskutkuje banem.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Spalanie

Post autor: swider »

Dawid123321 pisze:
19 sty 2020, 6:21
Kto pomoze chcem zakupic kodiaq 2.0 tdi nie wiem ktory silnik wziazc 150km czy 190km 4x4 ludzie napiszcie ile to tak naprawde spala glownie chodzi mi o tdi 150km i 190 chcem zobaczyc czy znacznie duza roznica jest w spalaniu
Poniekąd popieram zdanie bubusia odnosnie pytania o spalanie bo musisz pomyslec do vzego "sluzyc" ma Ci samochod, to że bez interpunkcji czy gramatyki czy błędy w pisowni absolutnie mi nie przeszkadzają bo ja akurat jestem tu na forum żeby podzielić się opinią i wrażeniami z jazdy kodiaqiem czy też uzyskać informacje o w.w samochodzie. I tak do meritum : kodiaqa 190 KM 400 NM 4x4 miałem na weekend do testów - jeździłem "ostrzej" niż swoim prywatnym zrobiłem 300 km przez 2 dni i spalanie ( po wzięciu w sobotę z salonu zajechalem na stację zatankowalem do pełna i w poniedziałek rano przy zwrocie na tej samej stacji wykonałem tą samą czynność co w sobotę rano) wyszlo 11.1 na 100 % jeżdżąc delikatnie 1 ,1-5 litra zejdziesz mniej, dla porównania mam aktualnie kodiaqa rs 240 km i 500 NM i spalanie waha się przy jeździe dynamicznej ( na weekend testowke 190 KM mocniej dociskalem)80% miasto 11,2 - 12 L. Kilka samochodów już miałem i tak z doświadczenia mogę Ci powiedzieć że różnica w spalaniu między 150 km a 190 km będzie wynosić około 1 L, a jeśli będziesz jechał tak jak napisałeś 110 km/h to może i tej różnicy nie bedzie. W mieście między 150 a 190 KM różnicy prawie nie poczujesz dopiero przy prędkościach powyżej 100 km/h będzie odczuwalna roznica w dynamice bo jest aż o 60 NM więcej.

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Spalanie

Post autor: swider »

Dawid123321 pisze:
19 sty 2020, 6:21
Kto pomoze chcem zakupic kodiaq 2.0 tdi nie wiem ktory silnik wziazc 150km czy 190km 4x4 ludzie napiszcie ile to tak naprawde spala glownie chodzi mi o tdi 150km i 190 chcem zobaczyc czy znacznie duza roznica jest w spalaniu
Do swojej poprzedniej wypowiedzi dołączam zrzut ekranu testu spalania z "autocentrum" Kodiaqa 190 KM i Tiguana 150 KM. Dawid123321 weź poprawkę że Tiguan jest lzejszy o niemal 300 kg więc myślę że tak z 10 % doliczyć należało by do śr. spalania. Więc reasumując jak w poprzednim poście spalanie jest niemal identyczne porównując dwa silniki 150 KM i 190 KM

Obrazek

Obrazek

daniel_gw
Posty: 99
Rejestracja: 23 paź 2019, 7:07
Samochód: Kodiaq 2.0TDI 110kW

Re: Spalanie

Post autor: daniel_gw »

Dodam od siebie użytkownik 2.0 TDI 150km 4x4 przejechane 2000tys km, silnik na dotarciu - połowa to dojazdy do pracy 14km w jedną stronę krajowkami i 14 spowrotem. Druga połowa jazda w mieście na krotkich dystansach około 2 czy 4 kilometry.
Z tankowania średnio 8,5litra ON
Były też jakieś 3 trasy po 170km autostradą. Średnia prędkość 38km/h

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ