Spalanie

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Re: Spalanie

Post autor: Peterka »

Oczywiście cały czas w trybie ECO. Czy można gdzie ustawić aby tryb ECO załączam się automatycznie pi włączeniu silnika? Teraz za każdym razem pojawiał się trzy Normal i
Musiałem przestawiać na ECO.


Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

Sponsor

Re: Spalanie

Sponsor


JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Spalanie

Post autor: JED »

Nie można.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

czekus
Posty: 78
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:37
Samochód: Kodiaq 1.5TSI 4x2 manual - in progress ;)

Re: Spalanie

Post autor: czekus »

Jak napisal JED bardzo malo. Jednak ja chcialbym zwrocic uwage na to, ze musiales jechac mega oszczednie w 2.0tsi zeby osiagnac taki rezultat. Tymczasem z tego co piszesz wiodacym jest wlasnie spalanie, to zapytam; jaki jest sens brania takiego silnika? Mysle ze stosujac podobne zasady jazdy
1.5tsi weznie spokojnie 1.5-2.0 litry mniej. Ja mam co prawda manual, ale jak jade oszczednie to spokojnie ponizej 6 litrow schodzi w trasie i 10 w.miescie przy czym mam 2.600km wiec silnik sie jeszcze uklada

Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Spalanie

Post autor: Peterka »

2.0 ma napęd 4x4 i jest mocniejszy niż 1,5. Może przyjdzie taki czas ze ta różnica uratuje mi życie. Kiedyś była opcja 1,5 z napędem 4x4 teraz nie można takiego zamówić.
Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

czekus
Posty: 78
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:37
Samochód: Kodiaq 1.5TSI 4x2 manual - in progress ;)

Re: Spalanie

Post autor: czekus »

To niestety komentarz najwlasciwszy to.....: "nie mozna miec wszystkiego"

Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Re: Spalanie

Post autor: Peterka »

Dlaczego niewłaściwy? W 2.0 ceną płace za gotowość ewentualnego uratowania mi życia lubbwyjscia z opresji jak np ba śniegu
Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

czekus
Posty: 78
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:37
Samochód: Kodiaq 1.5TSI 4x2 manual - in progress ;)

Re: Spalanie

Post autor: czekus »

Zgadza sie...i placisz tez wiecej za paliwo bo atrybuty takiego tzw. Bezpieczenstwa rowniez generuja spalanie...pozostaje sie z tym pogodzic i nie dziwic bo w koncu cos za cos...irytuje Cie spalanie generujace 1500zl kosztow rocznie wiecej, Tymczasem placisz kilkadziesiat tys. Za cos, co byc moze kiedys opcjonalnie Ci pomoze....zatem za te opcje byc moze wyjscia kiedys z opresji placisz ciezka kase przy zakupie a potem w paliwie... i tyle... trzeba sie z tym pogodzic

PiotrekM
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 21:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Re: Spalanie

Post autor: PiotrekM »

PiotrekM pisze:
19 lut 2018, 20:16
Jak to wygląda u mnie jak się trochę nauczyłem jeździć.

Obrazek
Trasa w trybie Eco, ale prędkość pewnymi okresami wcale nie była niska. Sporo wyprzedzania tirów. 5 pasażerów i bagaż.

Obrazek
Typowa jazda miejska.

Obrazek
I tak to wygląda sumarycznie.

Generalnie w spokojnej jeździe da się bez problemu zejść poniżej 8l/100km, ale nie przekraczając 100km/h i z małą ilością rozpedzania/hamowania. No i nie na krótkiej trasie, bo póki silnik się nie rozgrzeje nie ma szans na niskie spalanie. Bez problemu można też na tej samej drodze mieć 10l/100km, dużo zależy od stylu jazdy.
Update po półtora roku - teraz na liczniku 30kkm. Nie wiem do końca dlaczego, ale zużycie paliwa spadło. Być może silnik się ułożył, a może ja zmieniłem styl jazdy (nie zauważełem, ale to sprawa subiektywna). Na autostradzie do Chorwacji i z powrotem - średnia 8.6l/100km. W trasie pozamiejskiej często poniżej 8l/100km, nawet czasem bliżej 7, bez specjalnego wysiłku. W mieście zdarza się poniżej 10l, ale jednak zazwyczaj nieznacznie powyżej 10l. Zimą będzie pewnie troszkę więcej.

Awatar użytkownika
ncb
Posty: 109
Rejestracja: 19 maja 2019, 21:38
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI 190KM DSG 4x4 2019

Re: Spalanie

Post autor: ncb »

Miałem okazję przez ostatnie kilka dni pojeździć po Warszawie. Tutaj spalanie przy wieczornych korkach powyżej 16 jest w zasadzie normą, nie jest też niczym nadzwyczajnym jak sądzę spalenie powyżej 20 które miałem na odcinku 10 km. U mnie w mieście praktycznie max to 12-13. Dlatego też gdybym mieszkał w Warszawie chyba bym jednak rozważał coś co mniej pali, na szczęście nie muszę :)

PiotrekM
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 21:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Re: Spalanie

Post autor: PiotrekM »

Widać zależy jaka trasa, bo ja jeżdżę właśnie po Warszawie, a takiego spalania jak wyżej nie widziałem. No chyba że nowsza wersja silnika jest bardziej paliwożerna, Ale to by było dziwne.

ODPOWIEDZ