Spalanie

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Spalanie

Post autor: Peterka »

Wy żartujecie a ja poważnie wypowiadam się na temat spalania.
Jutro mam dostać na 24 godziny Kodiaqa 2.0 TSI DSG. Będę mógł go jeszcze raz przetestować pod względem spalania.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2019, 7:52 przez Peterka, łącznie zmieniany 1 raz.


Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

Sponsor

Spalanie

Sponsor


JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Spalanie

Post autor: JED »

Peterka pisze:
29 sie 2019, 7:08
Od razu zaznaczam ze nie porównuje Mazdy 6 do Kodiaqa . Inny typ samochodu. Inne opory itd. Chodzi mi o jednostki napędowe.
Temat nie dotyczy jednostek napędowych, tym bardziej w różnych markach, proponuję więc zakończyć ten off-topic pod tytułem: co by było, gdyby Mazda miała wąsy.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Spalanie

Post autor: Peterka »

Naprawdę wszyscy jesteście zadowoleni z takiego spalania w 2.0 TSI DSG? 2-3 litry więcej na 100 km nie robi Wam różnicy?
Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Spalanie

Post autor: golob »

Peterka pisze:
29 sie 2019, 8:07
Naprawdę wszyscy jesteście zadowoleni z takiego spalania w 2.0 TSI DSG? 2-3 litry więcej na 100 km nie robi Wam różnicy?
Z cały szacunkiem, nie przyjmujesz żadnych argumentów które różni użytkownicy Ci podpowiadają, o czym tu dyskutować? TSI (i kazdy inny) pali ile pali i albo to akceptujesz albo nie. Uważasz że za dużo pali - OK masz prawo jak najbardziej tak uważać, i nie musisz go kupować. I lepiej zakończyć tą dyskusję bo nic do Ciebie nie dociera.

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Spalanie

Post autor: Malenstwo8 »

@Peterka sam sobie odpowiedziałeś kilka postów wyżej - że Kodiaq ma inne gabaryty i opory niż Mazda. No o czym tu jeszcze dyskutować?
Przyjmij do informacji, że Kodiaq z tym silnikiem tak będzie palił. Co w tym dziwnego? Co tu przeżywać. Mnie to nie pasowało, to wziąłem diesela. Średnie spalanie z 40 kkm mam 6,2 i elegancko. Mówisz o oszczędności rzędu 1500 zł/rok przy aucie za prawie 200 tys? Gdzie tu logika. Już Ci wcześniej chłopaki napisali, że fizyki nie oszukasz.
Przepraszam, że to napiszę, ale kiedyś na innym forum mieliśmy taki przypadek i w końcu gość (myślę, że nudzący się dzieciak) został zbanowany przez admina i bo gadka była o niczym. Tutaj admin jest mega cierpliwy, a i ludzie traktują Cie serio, ale za chwilę pewnie się to zmieni, bo co wątek czy pytanie, to coraz gorzej. Pytasz, odpowiadają - źle i tak w kółko, jeden schemat. Najpierw wybieraliśmy Ci auto, teraz regulujemy Ci spalanie. Co będzie następne? Kolor? Będziemy Ci malować auto, żeby kup ptasich nie było widać?
Przepraszam, ale ja zaczynam traktować Cię niepoważnie. Jak będziesz tak się zastanawiał, to za chwilę ludziom się leasingi/kredyty pokończą, posprzedają auta i nie będzie z kim gadać, a i Kodiaqa wiecznie produkować nie będą, ot i problem sam się rozwiąże.

Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Re: Spalanie

Post autor: Peterka »

Dla mnie kazde forum jest po to aby wymienc sie infroamcjami, przekazac swoje zdanie ( nawet to glupie). Nie jest moją intencją denerwowanie kogokolwiek. Moze pisalem juz, ze Mazde kupilem totalnie w ciemno i bardzo tego zaluje. Dlatego teraz zadaje duzo pytan.
Co do spalania, to ok przyjmuje do wiadomosci ze ten silnik tyle pali ( niestety). Dlatego zastanawiam sie na 1,5 TSI. i dziekuje Wam za pomoc przy wyborze samochodu, za Wasze uwagi. Wszystkie te samochpdy testowe maja maksymalnie 5 tys km, wiec pewnie po przejechaniu 10-15 tys caly samochpd sie ulozy ( tak jak bylo to w Mazdzie)mi spalanie moze byc ciut mniejsze.
Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Spalanie

Post autor: root »

Mam Superba z 1.8 TSI 180 KM z automatem. Jest to starsza generacja obecnego silnika 2.0 TSI 190 KM z Kodiaqa. Tyle, że Superb jest lżejszy i nie ma 4x4.
Jeżdżąc w Warszawie do pracy 8 km o godzinie 7 rano, gdzie kompletnie nie ma korków, osiągam spalanie 10-11 l/100 km w zależności od świateł. Jeżeli będę jechał bardzo oszczędnie (a męczy mnie to strasznie), może się udać zejść do 9 l. I na tak krótkim odcinku naprawdę trudno o lepszy wynik.
Za to jadąc z pracy po południu osiągam już wyniki rzędu 12-14 l, bo korki zdecydowanie większe. I tak jest, musisz to przyjąć. Jak pracowałem dalej i przejeżdżałem codziennie 15 km, to dało się zejść nawet poniżej 8 l (7,8-7,9) rano i nawet 10 l (w porywach do 11 l) po południu. Dużo pomaga płynny przejazd jakąś lepszą trasą, np. wisłostradą z zieloną falą.

Dla TSI najlepsza jazda, to prędkości 100-130 km/h, bez świateł i korków. Na trasie 1000 km do Włoch miałem średnie spalanie 7 l, ale jechałem w praktyce nie szybciej niż 135 km/h. Na miasto to lepiej wybrać Citygo z 3-cylindrowym silnikiem 1.0 albo ostatecznie tego Kamiqa. Mając pod nogą 200 KM w benzynowym dynamicznym silniku naprawdę ciężko oczekiwać dobrych wyników przy tak krótkich dystansach…

P.S. Dla cięższego i mniej opływowego Kodiaqa i jeszcze z 4x4 należy do powyższych wyników dodać co najmniej 1 l…
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Spalanie

Post autor: root »

Malenstwo8 pisze:
29 sie 2019, 8:29
Przepraszam, że to napiszę, ale kiedyś na innym forum mieliśmy taki przypadek i w końcu gość (myślę, że nudzący się dzieciak) został zbanowany przez admina i bo gadka była o niczym. Tutaj admin jest mega cierpliwy, a i ludzie traktują Cie serio, ale za chwilę pewnie się to zmieni, bo co wątek czy pytanie, to coraz gorzej.
Jestem cierpliwy, bo choć problemy Peterki są specyficzne (i dla niektórych denerwujące), to jednak są adresowane w odpowiednich tematach, a Peterka nie reaguje na zaczepki tych zdenerwowanych (a sam miałbym ochotę im czasem odpowiedzieć).
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Spalanie

Post autor: Malenstwo8 »

root pisze:
29 sie 2019, 9:01
Malenstwo8 pisze:
29 sie 2019, 8:29
Przepraszam, że to napiszę, ale kiedyś na innym forum mieliśmy taki przypadek i w końcu gość (myślę, że nudzący się dzieciak) został zbanowany przez admina i bo gadka była o niczym. Tutaj admin jest mega cierpliwy, a i ludzie traktują Cie serio, ale za chwilę pewnie się to zmieni, bo co wątek czy pytanie, to coraz gorzej.
Jestem cierpliwy, bo choć problemy Peterki są specyficzne (i dla niektórych denerwujące), to jednak są adresowane w odpowiednich tematach, a Peterka nie reaguje na zaczepki tych zdenerwowanych (a sam miałbym ochotę im czasem odpowiedzieć).
Rozumiem i szanuję. Nikt tu nie chce być niemiły, natomiast czasami ręce opadają :)

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Spalanie

Post autor: JED »

Czasami nie opadają.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

ODPOWIEDZ