Spalanie

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Matelino
Posty: 78
Rejestracja: 23 mar 2017, 21:37
Samochód: Skoda Kodiaq 1.4 tsi DSG 150km

Re: Spalanie

Post autor: Matelino »

pmuchars pisze:
13 kwie 2017, 12:07
Matelino pisze:
13 kwie 2017, 9:40
pmuchars pisze:
13 kwie 2017, 9:20
W moim 1.4TSI 150KM DSG na razie po pierwszych 500 km średnie spalanie wyszło 8,3l/100 (trasa + miasto)
To całkiem przyzwoity wynik ☺
Napisz proszę jak Ci się jeździ z DSG , no i oczywiście czy moc jest wystarczają w tej budzie?
to mój pierwszy samochód z automatem (jeźdzę nim od paru dni).
Generalnie jeździ się całkiem dobrze, zależnie od trybu pracy DSG odczucia są różne:
- tryb Eco - mam wrażenie ze skrzynia jakoś nerwowo zmienia biegi (czasem mało przewidywalnie)
- tryb Standardowy - tu jest płynnie
- tryb Sport - silnik utrzymywany jest na wyższych obrotach, przyspieszenia są więc zauważalnie lepsze niż w trybach standard / eco

Czy moc jest wystarczająca to dość subiektywne odczucie. ja się przesiadłem z Octavii 1.4TSI 122KM i raczej nie mam co narzekać na obecny silnik (ale pewnie przy jeździe w trasie z częstym wyprzedzaniem lepiej będzie przestawić na tryb "sport" dla lepszej elastyczności).

Generalnie uważam ze raczej dobrze wybrałem, rozważałem jeszcze 2.0TSI ale różnica w mocy nie jest znacząca a spalanie na pewno wyższe.

Pzdr,
Piotrek
Dzięki, ja również przesiadam sie z oktawi 2 fl 1.4 tsi 122km. I liczę źe osiągi będą porównywalne licząc większą masę niedzwiadka☺ a to co mam w oktavce, to mi w zupełności wystarcza.
Pozdro
Adam☺



Sponsor

Re: Spalanie

Sponsor


Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Spalanie

Post autor: Skorek »

dreedmed pisze:
13 kwie 2017, 12:23
lighting pisze:
13 kwie 2017, 11:55
dreedmed pisze:
13 kwie 2017, 11:07
2.0 TSI, cieżko zejsc poniżej 10l /100 :D
Brzmi fatalnie :?
Ale takie sa realia. W dieslu tez nie ma co liczyc na cuda. Mozna wyciagnac 6,6 ale chyba bez dotykania gazu. W normalnych warunkach to musi byc conajmniej 8 :D
I tu nie do końca się z tobą zgodzę gdyż tak jak pisałem w innym temacie w ten weekend jechaliśmy dwoma Kodiaqami trasę po 250 km. W jednym spalanie 7,2 w drugim 7,0. Zupełnie inne trasy tylko miejsce docelowe zbieżne. Powrót mój 6,6 kolega 7,4. Zero jazdy na trybie Eko gdyż nie mi to zupełnie nie pasuje. Samochód jest jak dla mnie bardzo mułowaty. Wg mnie trzeba wyczuć auto i tyle. Ja np. mam takie spostrzeżenia, że jadąc 120 i zapinając tempomat samochód mniej pali niż przy 100. Poza tym od czterech lat jeździłem Superbem z tym samym silnikiem i automatem i wydaje mi się, że mam obczajone jak jeździć by z kieszeni ubywało jak najmniej.
Dla porównania dodam, że Superb palił średnio o około 1,5 l mniej na setkę

miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: Spalanie

Post autor: miro.t »

Mój znajomy ma Superba III z silnikiem 1.8 TSI, jeżdzi bardzo eco i bardzo przepisowo. Jak jechaliśmy do Austrii na narty to osiągnął spalanie 4,9l, dla mnie to był kosmos. Mój Superb II z 2.0 TDI najlepszy wynik jaki osiągnął to było 5,2l na trasie ok 800km z rodziną na wczasy.

Awatar użytkownika
dawajrapa
Posty: 147
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:06
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq TSI

Re: Spalanie

Post autor: dawajrapa »

miro.t pisze:
13 kwie 2017, 16:25
Mój znajomy ma Superba III z silnikiem 1.8 TSI, jeżdzi bardzo eco i bardzo przepisowo. Jak jechaliśmy do Austrii na narty to osiągnął spalanie 4,9l, dla mnie to był kosmos.
wydaje mi sie, ze w tej konfiguracji (Superb III 1.8 tsi) predzej bylbym w stanie wykrecic 14,9 niz wspomniane 4,9, w ktore troche nie chce mi sie wierzyc... ale nie przecze ;) swoja droga nie rozumiem sensu takich eco-oszczednosci, szczegolnie w aucie tej klasy i przy tak dlugiej trasie (np na narty). inna sprawa, ze krew mnie zalewa, kiedy przez takiego eco drajwera nie lapie kolejnych swiatel, bo ten postanowil dotoczyc sie bez gazu do skrzyzowania i podladowac baterie jak dynamo, nazfywajac to rekuperacja, czy innej masci oszczednoscia. nie wiem dlaczego, ale mam tez wrazenie, ze czesto to wlasie ci ecodrajwerzy lubia szeryfowac lewym pasem przy zwezeniach, nie rozumiejac idei jazdy na suwak i kilku innych zasad plynnej jazdy, ulatwiajacych wszystkim zycie, bardziej niz nieprzemyslany czy nieumiejetny "eco drajwing". ale to tylko moja prywatna opinia, i nie chce bic w rozsadnych eko kierowcow, ktorych pewnie kilku jest na tym forum ;)

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Spalanie

Post autor: root »

Superb 1.8, trasa do Włoch, średnie spalanie nieco ponad 7 l. Nie jeżdżę eko, tylko za granicą po prostu staram się nie przekraczać dozwolonej prędkości. Prawda jest taka, że takie prędkości w okolicach 120 km/h są optymalne dla tego silnika.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Mariusz
Posty: 28
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:18
Samochód: Kodiaq 1,4 TSI 150KM

Re: Spalanie

Post autor: Mariusz »

1.4 TSI150KM Wracając z salonu do domu ponad 200km w połowie jazda ekspresówką na początku z użyciem aktywnego tempomatu, który ciągle hamował i przyspieszał pokazał średnie spalanie 8.5, po wyłączeniu tempomatu zeszło do 7.8

Matelino
Posty: 78
Rejestracja: 23 mar 2017, 21:37
Samochód: Skoda Kodiaq 1.4 tsi DSG 150km

Re: Spalanie

Post autor: Matelino »

Mariusz pisze:
14 kwie 2017, 0:04
1.4 TSI150KM Wracając z salonu do domu ponad 200km w połowie jazda ekspresówką na początku z użyciem aktywnego tempomatu, który ciągle hamował i przyspieszał pokazał średnie spalanie 8.5, po wyłączeniu tempomatu zeszło do 7.8
Całkiem przyzwoicie ☺
Posiadasz wersję z DSG czy 4×4 ?

qubol
Posty: 12
Rejestracja: 25 sty 2017, 16:31
Samochód: Suberb III 2.0 TDI 140kW 4x4

Re: Spalanie

Post autor: qubol »

ja od wczoraj woze sie polarnym bilym miskiem (2,00 benzyna 4x4). zrobilem natenczas 200 km (miasto trasa 50/50) i spalanie niestey 10,5 l/ 100 km. nie sadze ze bedzie w przyszlosci mniej.

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Spalanie

Post autor: lighting »

Pozwoliłem sobie na zgrubną estymatę różnicy kosztów benzyna / diesel na podstawie różnicy w cenie samochodów i spalania.
Dla uproszczenia przyjmując, że
- wersja z dieslem jest 10 tys złotych droższa
- spali 2 litry mniej niż benzyniak na 100 km
- paliwo kosztuje 5zł / litr

Wychodzi, że przejazd dieslem będzie o 10 zł tańszy na 100km. Czyli dopiero przejeżdżając ponad 100 000km diesel zacznie się bardziej opłacać. Nie biorę pod uwagę innych kosztów, jak chociażby DPF
DO developer

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Spalanie

Post autor: Rafał »

masz rację, ale to chyba tylko pobożne życzenie, żeby benzyna paliła tylko 2 litry więcej od takiego samego diesla - w rzeczywistości ta różnica jest znacznie większa.
lighting - Ty lepiej pochwal się swoim wynikiem spalania, w końcu jako pierwszy i chyba na razie jedyny jeździsz 2.0tsi, a jak widać bardzo wiele osób z forum zamówiło takie auto

ODPOWIEDZ