Spalanie

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Spalanie

Post autor: Sublime »

MałGorzata pisze:
25 gru 2020, 12:43
średnia ok. 53km/h i spalanie również odpowiednie. Na tempomacie?
Własna noga, tempomatu się muszę nauczyć:)



Sponsor

Re: Spalanie

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Spalanie

Post autor: MałGorzata »

To nieźle wg mnie na tak krótkiej trasie no chyba, że to dwupasmówka i mało skrzyżowań.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Spalanie

Post autor: herman00 »

Zastanawiam się nad Twoim wynikiem w kontekście mojego Miśka, gdzie "średnie" spalanie na 100km wzrasta wraz z przebytym dystansem - jak samochód był "niedotarty" miał 500km przebiegu to "średnie" spalanie było mniejsze na takiej samej trasie (być może to subiektywne odczucie), ale teraz po Warszawie "z dziadowaniem" w trybie normal ciężko mi się zmieścić w 13L/100km.
Patrzę na Twój wynik, bo na jeździe próbnej wziąłem m.in. 2,0 TSi z Wimaru na Modlińskiej i poleciałem mostem na Żoliborz do Marymontu i potem Kasprowicza, i z powrotem mostem do Modlińskiej i do Jabłonny i do Wimaru - też około 30km tylko nie dojechałem do Legionowa i średnie spalanie wyszło wtedy 11,8L/100km. Magia jakaś :-)

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Spalanie

Post autor: polrob »

Wydaje mi się, że tak niski wynik w 2.0TSI można wykręcić jedynie przy spokojnej jednostajnej jeździe i pewnie przy znikomym ruchu na drodze (pewnie wynik z I dnia świat).
W normalnych warunkach miejskich gdzie są światłą, ciągłe ruszanie takie auto jak Kodiaq w benzynie, musi swoje wypić.
Ja w swoim 1.5 TSI mam średnie spalanie tylko z miasta około 11l. Tylko że jest to szarpana jazda typowo miejska.

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Spalanie

Post autor: Sublime »

Bardzo możliwe,że to "objawy"pustki na drogach z okazji Świąt. Dziś pokręciłem się troche po L-wo, Nasielsk, Pułtusk-dwie osoby na pokładzie, trochę gratów. Tryb "Normal",również płynna jazda, bez dziadowania+trochę zabawy manetkami. Jak widać da się. Ten silnik ma spory apetyt na paliwo i żaden problem wykręcać w korkach, czy przy ciężkiej nodze powyżej 12l. Ale piszę to też dlatego,że czy tu czy na FB ludzie często gęsto hejtują spalanie i pierdzielą smuty,że juz przy 2.0TSi "to ponizej dychy zapomnijcie". Nic bardziej mylnego- da się, wystarczy płynna jazda,odczywiście dogodne warunki drogowe i troche smaku. A jak jestes szarpidrutem to i w Tico spalisz 10l :)
Mam nieco ponad 400km zrobione tym autem i uczę się zarówno jazdy nim jak i samego DSG.
Obrazek

Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki🙃

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Spalanie

Post autor: MałGorzata »

Też przyzwoicie. Jeszcze dopytam: 4x4?
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Spalanie

Post autor: Sublime »

Tak, 4x4

tomeqm
Posty: 18
Rejestracja: 17 mar 2020, 17:30
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Spalanie

Post autor: tomeqm »

Obrazek

A to mój wynik z dzisiaj. Trochę dróg lokalnych, wojewódzkich, S17, nowo otwarty fragment południowej obwodnicy Warszawy S2 + wjazd do Warszawy. Na ekspresówce 130 km/h na tempomacie. Tryb normal. 3 osoby na pokładzie + pełny bagażnik. Również 2.0 TSI 4x4.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Spalanie

Post autor: MałGorzata »

Dobre te wyniki. Takie w moim stylu. Mój long-term od 3,5 roku to: ok.8 latem i ok.9 zimą

Przebiegi ok. 35 000km rocznie. Właśnie mi puknęło 112 000km a zostało 6 miesięcy jezdżenia.

W zasadzie nie ruszam się bez tempomatu i nie przekraczam dopuszczalnych ograniczeń prędkości. Lubię przyspieszenie, lubię coasting.
ACC sport, DCC komfort.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Spalanie

Post autor: klimas7 »

U mnie 27.12 kiedy był bardzo silny wiatr na S7 (podmuch potrafił przesunąć Kodiaqa...) przy 140-150 km/h spalanie wyniosło 12.0l :( Wcześniej na S7 przy 160 km/h misiek palił 10,5l, także kwestia pogody + jazda na w trybie Sport (na początku "cackałem" się z nowym samochodem, teraz jeżdżę normalnie) robi swoje.

TSI 2.0 4x4, 10k przebiegu.

ODPOWIEDZ