Spalanie

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Mlodymeyer
Posty: 7
Rejestracja: 21 paź 2019, 23:33
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda, Kodiaq 2.0 TDi 190 KM

Re: Spalanie

Post autor: Mlodymeyer »

Ja mogę potwierdzić spalanie 2.0 TDI 4x4. Tryb miejski- mam podobnie spalanie około średnio 9,5 litra, głównie krótkie dystanse. Natomiast w trasie przy spokojnej jeździe 120-130 można osiągnąć naprWde przyzwoite wyniki.

Przemo81 pisze:
17 wrz 2020, 16:30
Hugus pisze:
24 sie 2020, 23:09
Przeczytałem te 88 stron i stwierdzam, że 80% komentarzy dotyczy 2.0 TSI. Ja mam nadzieję odebrać w piątek 2.0 TDI 190km DSG 4x4 i chętnie dowiedziałbym się jak to pali. Naprawdę tak mało na forum jest tego silnika? Myślałem, że jest w miśkach najpopularniejszy 😲
Nie wierz w bajki ze to auto z tym silnikem (TDI 190 4x4) ta waga i areodynamika kiosku bedzie palic 6 czy 7 litrow. Chyba ze chcesz brac udzial w konkursie eko.... Polecam tez moj wczesniejszy post w ktorym jasno zobaczysz jak latwo jest malnipulowac wynikami spalania.

viewtopic.php?f=9&t=99&p=31655#p31655

Moja Srednia z 25tys to 9.5L liczona z dystrybutora. Fakt nie jezdze wolno, ale staram sie jezdzic tak samo jak wczesniejszym autem ktore nie bylo SUVem. Nie po to zmienialem auto zeby zmieniac styl jazdy, tylko po to zeby bylo wygodniej...

W miescie jezdze powoli maks +10km/h do limitu, ale za to w trasie sky is the limit :P. Predkosc z jaka jade(gdy mi sie nie spieszy) na E i A to ok 160km/h. Nie mam tez problemu z "zamykaniem" licznika jezeli sa ku temu sprzyjajace warunki, odpowiednia droga i czas nagli.

PS na co dzien mieszkam w jednym z duzych miast z fantastycznymi korkami :P



Sponsor

Re: Spalanie

Sponsor


swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Spalanie

Post autor: swider »

Na świeżości: trasa 1100 z czego 900 km dwupasmowka 200 km lokalne drogi. 2 kodiaqi tsi 190hp i tdi 190 HP - 4 osoby po ok 100 kg + bagaz w kazdym i spalanie z całej trasy 11.3 tdi., 17.0 tsi nie z kompa tylko z dystrybutora. Przekłamanie miedzy komputerem a faktycznym zużyciem w tdi 1 L( pokazywało na komp 10.3) tsi 1,4 ( pokazywalo 15,6). Jechały cały czas razem.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Spalanie

Post autor: D10ni »

Super, i to jest solidny raport zużycia. I fajne porównanie. BTW, o ile dobrze pamiętam, to przekłamanie można zlikwidować z pomocą OBDEleven.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Przemo81
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2020, 19:45
Samochód: Kodiaq, Style, 190 tdi 4x4

Re: Spalanie

Post autor: Przemo81 »

Dla zainteresowanych skrajnymi wynikami spalania kodiaq 190Tdi (4x4) - jade sam w obu ponizszych przypadkach

1) Cisniecie po tylko autostradzie z domykaniem licznika. Jak widac srednia i tak jest taka sobie bo okolo 150km/h - sredni ruch wiec bylo ciut hamowania i przyspieszania. Spalanie z dystrybutora prawie 12L (nie bede pisal po przecinakach bo to nie skelp zeby sie bawic w 0,99 :P)

Obrazek

2) Postanowilem podajc wyzwanie eko zeby nie bylo ze nie sprobowalem. Z calej trasy 50km to byl ekspres reszta krajowka. Tryb eko, wszedzie zgodnie z przepisami, na ekspresowce nie przekraczalem 100 + wyprzedzanie ciezarowek tylko kiedy bylo duuuuzo wolnego...

Obrazek

Jak widac mozna, ale dla mnie to wyjatek potwierdzajacy regule i raczej nie moj styl jazdy

Teraz tak, jezeli mieskzasz w miescie gdzie masz korki to niestety licz sie ze spalaniem ok 9L i tu mowimy o jezdzie bez szalenstw. Bez problemu mozna to wywindowac do ok 13/14L jak ktos ma ciezsza noge.
Po krajowkach zgodnie z limitami ok 6,5L da sie wyrobic ale znowu mowimy o spokojnej jezdzie.
Po Eskach/Autostradach z limitami jakies ok 8L przy spokojnej jazdzie
W zaleznosci od tego ile kto jezdzi i w jakich to srednia z wzystkiego wyjdzie gdzies ok 8L - z zalozeniem spokojnej jazdy, gdyz Misiek ma bardzo duzy apetyt podczas dynamicznego przyspieszania.

Ja dobilem aktualnie do 30k km i wyglada ze u mnie oscyluje to w okolicach ok 9.5L z dystrybutora, gdzy taki a nie inny mam styl jazdy

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Spalanie

Post autor: swider »

Przemo81 pisze:
29 paź 2020, 10:25
Dla zainteresowanych skrajnymi wynikami spalania kodiaq 190Tdi (4x4) - jade sam w obu ponizszych przypadkach

1) Cisniecie po tylko autostradzie z domykaniem licznika. Jak widac srednia i tak jest taka sobie bo okolo 150km/h - sredni ruch wiec bylo ciut hamowania i przyspieszania. Spalanie z dystrybutora prawie 12L (nie bede pisal po przecinakach bo to nie skelp zeby sie bawic w 0,99 :P)

Obrazek

2) Postanowilem podajc wyzwanie eko zeby nie bylo ze nie sprobowalem. Z calej trasy 50km to byl ekspres reszta krajowka. Tryb eko, wszedzie zgodnie z przepisami, na ekspresowce nie przekraczalem 100 + wyprzedzanie ciezarowek tylko kiedy bylo duuuuzo wolnego...

Obrazek

Jak widac mozna, ale dla mnie to wyjatek potwierdzajacy regule i raczej nie moj styl jazdy

Teraz tak, jezeli mieskzasz w miescie gdzie masz korki to niestety licz sie ze spalaniem ok 9L i tu mowimy o jezdzie bez szalenstw. Bez problemu mozna to wywindowac do ok 13/14L jak ktos ma ciezsza noge.
Po krajowkach zgodnie z limitami ok 6,5L da sie wyrobic ale znowu mowimy o spokojnej jezdzie.
Po Eskach/Autostradach z limitami jakies ok 8L przy spokojnej jazdzie
W zaleznosci od tego ile kto jezdzi i w jakich to srednia z wzystkiego wyjdzie gdzies ok 8L - z zalozeniem spokojnej jazdy, gdyz Misiek ma bardzo duzy apetyt podczas dynamicznego przyspieszania.

Ja dobilem aktualnie do 30k km i wyglada ze u mnie oscyluje to w okolicach ok 9.5L z dystrybutora, gdzy taki a nie inny mam styl jazdy
I u mnie diesle tez tyle palą ( ta większa wartość) i to zawsze, fakt jak napisałeś ze mozna zejść w okolice 6-7 ale tak się nie da jeździć, śmiem powiedzieć że to tępo zawali drogi kt potrzebuje 500 metrów prostej zeby wyprzedzi i uważam wszyscy Ci kt pokazują wyniki ze im 6 pali to idą na rekord, jechać z wiatrem z górki itd to się może może da.

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Spalanie

Post autor: pstad »

No to dochodzimy do wniosku ze TSI vs TDI w miescie podobnie a na trasie TSI wiecej przy wiekszych V.Mi przy 160-200 TSI 11-13 a w miescie licze 11 ale "but" od swiatel bezcenny Obrazek

Sluszny punkt ze przy Emeryt/eco mode nie da sie jechac zwlaszcza z DCC,bo za cicho,za przytulnie i za nudno Obrazek


P.S Wynik TSI Sz-n >>>Wolfsburg ,kazdy wie do ringu na limitach +10 a na A2 200-210 non toper.Obrazek

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Spalanie

Post autor: klimas7 »

TSI 2.0 190km, wg komputera, jazda umiarkowanie spokojna.
- Trasa "wolna": 9l/100km
- Trasa "szybka" (ACC 150-160km/h): 11l/100km
- Tryb mieszany: 10l/100km (bez stania w korkach, bo wtedy sporo więcej)

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Spalanie

Post autor: herman00 »

Mam podobnie. Nie ma cudów, koniki są do nakarmienia.
Dzisiejsze tankowanie przejechane 460km i zatankowane 53,6l do pierwszego odbicia pistoletu co daje 11,65L/100km jazda praktycznie tylko po mieście.

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Spalanie

Post autor: Sublime »

2.0 TSI. Podróż w trybie "Normal" Warszawa-Legionowo. Ja, żona, dzieci + trochę prezentów ;) Bez jakiegoś dziadowania, ale na spokojnie. Wesołych Świąt;)
Obrazek

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Spalanie

Post autor: MałGorzata »

średnia ok. 53km/h i spalanie również odpowiednie. Na tempomacie?
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

ODPOWIEDZ