Spalanie

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Spalanie

Post autor: JED »

czekus pisze:
10 sie 2019, 12:06
Mam swoja procedure. Tankuje na tej samej stacji w tym samym dystrybutorze,nalewam do pelna odczekuje chwile az wlasnie paliwo niejako osiadzie po spienieniu, potem dobijam do korka kilka razy. Robie tak od lat. Po przeliczeniu na przejechane km wyszlo mi 10l komputer pokazal 9.4l zaten przy przebiegu 500km na baku musialby dyatrybutor oszukac o 3 litry... wiec raczej w tym ukladzie komputer jest dla mnie tym ktory ma blad....albo na stacji rzeczywiscie maszyna liczy inaczej wydane litry...;)
Przy jakiej ilości paliwa zmierzyłeś tę "niedokładność"?


Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Sponsor

Re: Spalanie

Sponsor


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Spalanie

Post autor: bubuś »

D10ni pisze:
10 sie 2019, 13:34
czekus pisze:
10 sie 2019, 12:06
Mam swoja procedure. Tankuje na tej samej stacji w tym samym dystrybutorze,nalewam do pelna odczekuje chwile az wlasnie paliwo niejako osiadzie po spienieniu, potem dobijam do korka kilka razy. Robie tak od lat. [...]
No to sugeruję poczytać dlaczego w nowych samochodach tankujemy tylko do pierwszego odbicia. Też tak kiedyś robiłem, teraz zdecydowanie nie.
https://www.motofakty.pl/artykul/szkodl ... korek.html
https://www.autocentrum.pl/publikacje/p ... pod-korek/

Co do tych rozbieżności w zużyciu, na kilku forach czytałem że w większości Kodiaki zużywają więcej. Co ciekawe, można to sobie samemu skorygować z OBDeleven. Tak samo jak można sobie skorygować wskazania prędkościomierza, żeby na przykład mieć identyczne wskazania z tymi według GPS.
Zawsze tankuję do pełna (na ogół wlewam 47-50 litrów i to też raczej na tej samej stacji), przy czym czynię to zgodnie z instrukcją, czyli do pierwszego odbicia pistoletu.

Co ciekawe w moim przypadku, to jest to, że komputerowe wskazania konsumpcji/100 km są przeciętnie o 0,4-0,6 litra/100 km wyższe do rozliczenia wg tankowania do pełna.

W ogóle staram się nie patrzeć na wskazania komputerowe zużycia, bo mnie najzwyczajniej w świecie irytują. Lekko dotknę pedału gazu na 1 biegu i pokazuje się 40-35 litrów/100, to samo podczas jazdy na pedale na wyższych biegach: wyświetla się np. 15 l, uruchamiam tempomat i spada do 7-8, czy 9 litrów.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Spalanie

Post autor: MałGorzata »

Są litry dystrubutorowe i litry komputerowe i na pewno są to inne litry. Tak w skrócie :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

czekus
Posty: 78
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:37
Samochód: Kodiaq 1.5TSI 4x2 manual - in progress ;)

Re: Spalanie

Post autor: czekus »

JED pisze:
10 sie 2019, 13:45
czekus pisze:
10 sie 2019, 12:06
Mam swoja procedure. Tankuje na tej samej stacji w tym samym dystrybutorze,nalewam do pelna odczekuje chwile az wlasnie paliwo niejako osiadzie po spienieniu, potem dobijam do korka kilka razy. Robie tak od lat. Po przeliczeniu na przejechane km wyszlo mi 10l komputer pokazal 9.4l zaten przy przebiegu 500km na baku musialby dyatrybutor oszukac o 3 litry... wiec raczej w tym ukladzie komputer jest dla mnie tym ktory ma blad....albo na stacji rzeczywiscie maszyna liczy inaczej wydane litry...;)
Przy jakiej ilości paliwa zmierzyłeś tę "niedokładność"?
Nie pamietam ale chyba ok 50 litrow

czekus
Posty: 78
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:37
Samochód: Kodiaq 1.5TSI 4x2 manual - in progress ;)

Re: Spalanie

Post autor: czekus »

D10ni pisze:
10 sie 2019, 13:34
czekus pisze:
10 sie 2019, 12:06
Mam swoja procedure. Tankuje na tej samej stacji w tym samym dystrybutorze,nalewam do pelna odczekuje chwile az wlasnie paliwo niejako osiadzie po spienieniu, potem dobijam do korka kilka razy. Robie tak od lat. [...]
No to sugeruję poczytać dlaczego w nowych samochodach tankujemy tylko do pierwszego odbicia. Też tak kiedyś robiłem, teraz zdecydowanie nie.
https://www.motofakty.pl/artykul/szkodl ... korek.html
https://www.autocentrum.pl/publikacje/p ... pod-korek/

Co do tych rozbieżności w zużyciu, na kilku forach czytałem że w większości Kodiaki zużywają więcej. Co ciekawe, można to sobie samemu skorygować z OBDeleven. Tak samo jak można sobie skorygować wskazania prędkościomierza, żeby na przykład mieć identyczne wskazania z tymi według GPS.
Dzieki za tip. Nie wiedzialem ze tak jest. Do tej pory robilem jak robilem i nic sie niw dzialo. Ale lepiej eliminowac takie ryzyka

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Spalanie

Post autor: JED »

Zużycie na autostradzie z tempomatem ustawionym na widoczne wartości oraz jazda po bardzo podrzędnej, krętej wiejskiej drodze (ostatni).
Tempomat ustawiony na Sport.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Re: Spalanie

Post autor: Peterka »

Dzisiaj miałem okazje testowac Koduiaqa 2.0 TSI DSG 4x4. Przejechalem ok 25 km w trybie ECO i osiagnałem spalanie 11,2 l/100km (wskazanie od uruchomienia i wyzerowania) i mialem 73 punkty ECO. Slabiutko. Spodziewałęm sie ok 9,8 l/100km
Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Spalanie

Post autor: golob »

Peterka pisze:
28 sie 2019, 20:34
Dzisiaj miałem okazje testowac Koduiaqa 2.0 TSI DSG 4x4. Przejechalem ok 25 km w trybie ECO i osiagnałem spalanie 11,2 l/100km (wskazanie od uruchomienia i wyzerowania) i mialem 73 punkty ECO. Slabiutko. Spodziewałęm sie ok 9,8 l/100km
Musisz wziąć pod uwagę że w TSI rozrzut w spalaniu będzie większy niż w TDI i tyle. No i na krótkich dystanasach TSI bywa paliwożerny. Lepiej nie patrzeć na jakieś tam pojedyncze wyniki z krótkich tras, tylko całościowo z dłuższych przebiegów.

Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Spalanie

Post autor: Peterka »

Ale ja do pracy mam 5 km!!!
aprpos TDI. Chwile wczesniej na takiej samej trasie jechalem 2.0 TDI DSG 4x4. Spalilem 9,8 l/100km ( tryb ECO). Ale ten TDI jest wolowaty w porownaniu z TSI.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ostatnio zmieniony 28 sie 2019, 20:59 przez Peterka, łącznie zmieniany 1 raz.
Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Spalanie

Post autor: JED »

Myślę, że osiągnąłeś REALNE spalanie.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

ODPOWIEDZ