Kodiaq 1.5tsi

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Dzozefin
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2019, 6:41
Samochód: Skoda Kodiaq 1,5 Tsi

Re: Kodiaq 1.5tsi

Post autor: Dzozefin »

Dzięki za odpowiedź :)

Nie jesteś demonem prędkości bo samochód nie daje rady, czy po prostu z zasady nie szalejesz?



Sponsor

Re: Kodiaq 1.5tsi

Sponsor


czekus
Posty: 78
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:37
Samochód: Kodiaq 1.5TSI 4x2 manual - in progress ;)

Re: Kodiaq 1.5tsi

Post autor: czekus »

jankess4 pisze:
17 paź 2019, 16:32
Mam silnik 1,4 TSI. Załadowany do pełna z platforma i boxem i 6 osobami na pokładzie jeżdzę kilka razy do roku. Demonem prędkości wtedy nie jestem ale nie narzekam. Przyspieszanie jest w normie, wyprzedzanie nigdy nie było przy pełnym obciążeniu jakimś wyzwaniem. Też miałem obawy przed zakupem i nie żałuje. I tak większość czasu jeżdzę po mieście i w korku.
Mam 1.5 tsi i bardzo podobne odczucie. Jesli sie duzo jezdzi w trasie i duzo dynamicznie to jest troszke za slaby przy pelnum obciazeniu. Ale jewli kazdq jest normalna czytaj nie szalencza to jest w zupelnosci wystarczajacy. Mnie doplacac do 2.0 tsi szkoda bylo pieniedzy a i spalanie sporo nizsze w 1.5 tsi

czekus
Posty: 78
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:37
Samochód: Kodiaq 1.5TSI 4x2 manual - in progress ;)

Re: Kodiaq 1.5tsi

Post autor: czekus »

Dzozefin pisze:
17 paź 2019, 16:51
Dzięki za odpowiedź :)

Nie jesteś demonem prędkości bo samochód nie daje rady, czy po prostu z zasady nie szalejesz?
Jesli macie watpliwosc wezcie z mezem demo w salonie na dluzsza przejazdzke np. 2-3 godziny (salony.maja taka opcje jalo np najem) i go.dobrze przetestujcie na jakiejs wylotowce
W mojej ocenie do 140km/h radzi sobie niezle

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Kodiaq 1.5tsi

Post autor: golob »

Dzozefin pisze:
17 paź 2019, 15:42
Hej, zamowilismy kodiaka 1,5 tsi dcg i moj maz ciagle sie martwi czy auto nie będzie za słabe z powodu silnika 1.5. Nie znamy się zbytnio na autach, ale jeździmy 10 k km rocznie, nie przekraczamy 120-130 km/h, ale moze sie zdarzyć że auto będzie zapakowane po brzegi podczas wyjazdu na wakacje, ferie itp (mamy wersję 7 osobowa) i moj maz sie boi, że ten motor nie uciagnie auta ;)
Czy mogą się dowiedzieć właściciele samochodów z takim silnikiem? Jak sobie daje radę? Bo mój już rozważa wycofanie się z zamówienia i zamówienie od nowa z silnikiem 2.0 :/ oczywiscie tsi
W zupełności Wam wystarczy. Wiadomo że mocy nigdy nie za dużo, ja ciągam nim dodatkowo przyczepę kempingową 1300kg i daje sobie spokojnie radę (miałem Superba TDI 170KM więc do niego najbardziej porównuję). Załadowany po brzegi czy nie, jeździ się bezproblemowo. A i średnie spalanie w moim przypadku równe 8L/100km na dystansie 10000km. Mowa o 1.5 tsi DSG 4x2.

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Kodiaq 1.5tsi

Post autor: TOMEQ »

Tak jak napisał czekus, chyba każdy salon przynajmniej nieoficjalnie oferuje możliwość wynajęcia samochodu nawet na weekend. Nieraz jest to za drobną opłatą, która po złożeniu zamówienia na kupno samochodu odliczana jest od ceny końcowej samochodu, więc w praktyce wychodzi, że nic się nie płaci za takie wypożyczenie, chociaż może być trudno znaleźć salon z demówką z silnikiem 1,5 TSI. Ja osobiście miałem ten sam dylemat czy silnik 1,5 czy 2,0TSI z tym, że ten pierwszy rozważałem z manualną skrzynią biegów i w takim przypadku różnica w cenie wynosiła około 30 tysięcy, ale jeśli Wy bierzecie pod uwagę skrzynie DSG to różnica zmniejsza się niemal o połowę co raczej nie powinno być aż taka przeszkodą jak w moim przypadku, a za tą kwotę nie dość że dostaje się mocniejszy silnik to i napęd 4x4 który nie wiadomo kiedy może się przydać, więc lepiej go mieć niż nie mieć. Drugą kwestią była moc czy oby silnik 1.5 nie będzie za słaby na samochód o takich gabarytach, bo może jego waga nie jest za duża, to już jego rozmiary i idące za tym opory powietrza już mogą mieć znaczenie. Po przeczytaniu chyba wszystkich opinii na forum, może nie do końca obiektywnych, można dojść do wniosku, że będzie to wystarczająca jednostka do celów przez ciebie opisanych. Trzecią kwestią u mnie było spalanie i sądziłem że silnik 2.0 będzie miał o wiele wyższe spalanie, ale z opinii użytkowników forum obu wersji silnikowych wychodzi, że spalanie jest bardzo zbliżone czyli można dość do wniosku że silnik 1.5 musi się troche namęczyć przy takich gabarytach samochodu i przez to spalić odpowiednią ilość paliwa, a silnik 2.0 przy o niewiele wyższym spalaniu o wiele sprawniej i żwawiej radzi sobie z tym niedźwiadkiem, co by przemawiało jednak za tą mocniejsza jednostka, ale dla mnie wciąż zaporowa była różnica w cenie przeszło 30 tysięcy złotych między 1.5 manual, a 2.0 DSG i 4x4 który tylko i wyłącznie występuje w takiej konfiguracji. Na podstawie opisanych powyżej kwestii początkowo wybrałem silnik 1.5 ale w związku z tym, że przy wersji Sportline z tym silnikiem nikt nie gwarantował mi krótszego okresu oczekiwania niż 8/9 miesięcy a nawet i rok co było o 6 miesięcy dłużej niż w przypadku silnika 2.0 a także problemami z kangurowaniem tego silnika i wstrzymaniem jego produkcji, mogących świadczyć o powazniejszych problemach z tym silnikiem, zdecydowałem się jednak na wybór silnika 2.0, po czym jak się okazało auta z silnikiem 1.5 produkowały się szybciej niż z 2.0, ale już nie zmieniałem wyboru, bo uważam że nic nie dzieje się bez powodu, a że autem mam zamiar pojeździć nawet kilkanaście lat, o ile będzie to możliwe to stwierdziłem, że będzie to dobra inwestycja.
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Dzozefin
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2019, 6:41
Samochód: Skoda Kodiaq 1,5 Tsi

Re: Kodiaq 1.5tsi

Post autor: Dzozefin »

TOMEQ pisze:
17 paź 2019, 18:35
Ja osobiście miałem ten sam dylemat czy silnik 1,5 czy 2,0TSI z tym, że ten pierwszy rozważałem z manualną skrzynią biegów i w takim przypadku różnica w cenie wynosiła około 30 tysięcy, ale jeśli Wy bierzecie pod uwagę skrzynie DSG to różnica zmniejsza się niemal o połowę co raczej nie powinno być aż taka przeszkodą jak w moim przypadku
Różnica jest ok 17.000 zł co dla nas tez stanowi dużą kwotę i jezeli nie jest to całkowicie uzasadnione przy naszym stylu jazdy, wolałabym jej nie wydawać.

Ale dziękuję za tak obszerne rady i wyjaśnienia i prosze o więcej!

czekus
Posty: 78
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:37
Samochód: Kodiaq 1.5TSI 4x2 manual - in progress ;)

Re: Kodiaq 1.5tsi

Post autor: czekus »

No dla mnie 17 tys. tylko dla 2.0 to jednak sporo. 1.5 tsi mieli w poznaniu gdzie kupowalem (skodex) do potestowania.
Z tego co piszesz odbosnie stylu to oceniam ze 1.5 Wam raczej wystarczy. A co do spalania to cóż, ostatnio zrobilem 400km w trasie z czego 100 km autostrada 160km/h... reszta jazdy nieoszczednie...auto zapakowane w komplet. Wyszlo 6.5 litra na 100km. Szczerze watpie ze 2.0 moze z tym konkurowac...w miescie srednio 10l nieoszczedzajac.

Dzozefin
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2019, 6:41
Samochód: Skoda Kodiaq 1,5 Tsi

Re: Kodiaq 1.5tsi

Post autor: Dzozefin »

Szczerze mówiąc w ogole nie chodzi nam o spalanie, jedynie o to czy będzie się jeździło bez zmulania i czy auto da radę. Spalanie nie gra roli.

dratuszny
Posty: 180
Rejestracja: 31 lip 2019, 20:21
Lokalizacja: Kontrachcice:)
Samochód: Passat B7 DSG TDI 170 KM

Re: Kodiaq 1.5tsi

Post autor: dratuszny »

Dzozefin pisze:
17 paź 2019, 19:31
Szczerze mówiąc w ogole nie chodzi nam o spalanie, jedynie o to czy będzie się jeździło bez zmulania i czy auto da radę. Spalanie nie gra roli.
Ja na pewno wezmę 2.0 TSI I nie chodzi o to że silnik 1.5 jest słabszy. Kupując samochód na ładne pare-paręnaście lat(mój przypadek) ten silnik na pewno będzie bardziej wyeksplatowany, niż w 2.0 i nikt mi nie wmówić że będzie inaczej. Do takiej budy nie ujmując absolutnie nic 1.5, ten silnik jest ciut za słaby.

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Kodiaq 1.5tsi

Post autor: WuWu »

Ja mam 1,4 manual, przez 2,5 roku przejechane niecałe 30tys (70% miasto, 10% lokalne drogi i 20% autostrady) i uważam że w zupełności wystarczające. Na dalsze trasy zapakowany + BOX + bagażnik na hak z 4 rowerami i nie ma żadnego problemu.
Jeżdżę normalnie, bez zamulania po mieście, a na autostradzie bez problemu wśród tych co jadą lewym pasem nikogo nie blokując.
Na tą chwilę nie żałuję że nie dopłaciłem kolejnych 32 tys zł do mocniejszego silnika 2.0 z dsg (dodatkowo wg mnie mocno subiektywnie, dsg zjada trochę mocy i bez łopatek i pewnie chipa bym go nie kupił).
Jakby różnica w cenie nie miała znaczenia to by nie było pytania czy warto. Więc trzeba sobie odpowiedzieć czy chcecie dopłacić xxx zł i tyle ;).

ODPOWIEDZ