Co powinno być zmienione w Kodiaqu po liftingu

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Co powinno być zmienione w Kodiaqu po liftingu

Post autor: MałGorzata »

Nigdy nie wiesz co jest sprawdzone. Wszystko wymaga czasu. Postęp zawsze ma przeciwników.
Poza tym to co dla jednych jest dobre nie musi być dla innych.

Obrazek


----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Sponsor

Re: Co powinno być zmienione w Kodiaqu po liftingu

Sponsor


PiotrekM
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 21:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Re: Co powinno być zmienione w Kodiaqu po liftingu

Post autor: PiotrekM »

Nie bądźmy juz tacy zrzędliwi. Czasem postęp niesie sensowne zmiany, czasem niekoniecznie. Systemy bezpieczeństwa w Kodiaqu mają np. duży sens. A system StartStop nie do końca, chociaż i tak jest lepszy niż w wielu innych markach. Tak samo poza motoryzacją. Telewizory 3D okazały się chwilową modą, a np. nowszej generacji automatyczne odkurzacze są super.

A wracając do wątku. Sądzę, ze po liftingu będzie Kodiaq w wersji PlugIn Hybrid, bo takiego Superba już Skoda zapowiedziała. Pewnie niestety tylko w wersji 5 osób, bo gdzieś baterie muszą się zmieścić. Ale przy elektr. zasięgu ok. 50 km do miasta i tak będzie to super opcja.

Pełny elektryk to może w kolejnych generacjach.

Awatar użytkownika
borek
Posty: 402
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Co powinno być zmienione w Kodiaqu po liftingu

Post autor: borek »

Ja chce zamówić to auto że względu na ciąganie przyczepy kempingowej. Na dzień dzisiejszy poza tym autem i może Mazda Cx5 nie ma fajnego suva (w tej klasie, z silnikiem benzynowym i kwocie powiedzmy do 170000) który by się do tego nadawał. Akurat ja jestem zmuszony jeździć benzyna a z racji przyczepy to też z napędem na 4 koła. Pozostałe auta poza dwoma wymienionymi to albo mają za słabe silniki, albo są połączone z hybryda gdzie mają bardzo mały uciag na haku, a dodatkowo większość przechodzi na skrzynie bezstopniowe ala CVT i patrząc z mojej perspektywy za chwilę nie będzie aut pod przyczepy. No może poza pickupami, lub dużymi suvami które niestety są poza zasięgiem cenowym. Pozostanie import np z USA + gaz. Więc akurat ja chcialbym mieć możliwość wyboru hybryda lub spalinowiec, a nie jak np w przypadku Toyoty odejście całkowite od tylko silnika spalinowego.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Bartosz
Posty: 118
Rejestracja: 24 sie 2018, 12:22
Samochód: Sportline 2.0TSI 190KM 2020

Re: Co powinno być zmienione w Kodiaqu po liftingu

Post autor: Bartosz »

Wszystko to biznes + marketing i nie inaczej jest w przypadku e-samochodów. Z drugiej strony, nie kreowano by tej mody, gdyby nie UE i główna przyczyna – niezliczone tony chemicznego ścierwa ze spalin w atmosferze i środowisku. Co jak co, ale ten problem to nie żadna ściema. W przypadku motoryzacji, na chwilę obecną nie ma innego rozwiązania, którego wprowadzenie możnaby rozważać w skali globalnej. Elektryfikacja to jednak "rozwiązanie" bardziej niż dalekie od wad i boję się, jak koncerny będą chciały sobie odbić grube miliardy zainteresowane w ten proces.

Co do Kodiaqa, ja dopiero czekam na swój, ale z chęcią będę brać pod uwagę kupno nowszej wersji (planuję mieć obecnie zamówionego 3, góra 5 lat), jeśli będzie w niej:
- nowocześniejszy infotainment z łatwiejszą obsługą androida, a najlepiej z możliwością ściągania i korzystania apek typu Spotify bezpośrednio z infotainment
- lepsze materiały wnętrza i jego nowocześniejszy design
- nowocześniejszy wygląd zewnętrzny, bo obecny już trochę się starzeje
- wyciągany trzeci rząd
- lepsze wyciszenie

Marzenia, bo marzyć sobie można :) :
- mocniejsza benzynka :)
- LED Matrix HD + night vision
- Innovision Cockpit 15" ;)

Malenstwo8
Posty: 2589
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Co powinno być zmienione w Kodiaqu po liftingu

Post autor: Malenstwo8 »


😂😂😂
Przejechane 56 km z prędkością 130 km/h na tempomacie (tak naprawdę 125 km/h), potem korek i...ładowanko 40 min 😂😂😂
Rewelacja po prostu. Ja w tym czasie już bym wracał 🙂, a tu 40 min czasu, na rozmyślania, podziwianie innych aut, lub zapychanie się z nudów hot dogiem. Pełne ladowanie 1h31m. Do klienta nad morze jechałbym z tydzień chyba, biorąc pod uwagę prędkość na poziomie 180 km/h 😂😂😂 Nie no sprzedaje Kodiaqa i lecę po to „cudo” 😂😂😂
Przepraszam za OT, już nie będę obiecuję 🙂
Ostatnio zmieniony 06 mar 2019, 21:25 przez Malenstwo8, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fatboy
Posty: 179
Rejestracja: 30 sty 2018, 13:51
Lokalizacja: Kielce
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0TSI 180KM 4x4 DSG (Mar 2018)

Re: Co powinno być zmienione w Kodiaqu po liftingu

Post autor: Fatboy »

Zapomnialem dodać, że oprócz tych 6-ciu rakiet przydałby sie w Kodiaqu normalny schowek, w ktorym zmieszcze dokumenty A4... Tymczasem mam 2 schowki i musze papiery zwijac...
Skoda Kodiaq Sportline 4x4 DSG 2.0TSI 180KM (Marzec 2018)

nasty
Posty: 137
Rejestracja: 29 maja 2017, 9:21
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: Co powinno być zmienione w Kodiaqu po liftingu

Post autor: nasty »

D10ni pisze:
06 mar 2019, 9:11
A od czego schowek z wbudowanym ładowaniem bezprzewodowym? Działa doskonale.
Tia, raz zapomnę wyjąć z kieszeni telefon i... trup. Dzięki, wolę aby to jednak było wbudowane w radio. Używanie telefonu do tego celu nie ma żadnych zalet, robię to z konieczności.

Dorzucę jeszcze: google maps na virtual cockpit.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Co powinno być zmienione w Kodiaqu po liftingu

Post autor: stingerA6 »

Co do zmian w Kodiaqu w kierunku elektryki, to raczej nie przewiduję. W tym roku elektryczna Skoda to CityGo.
Kodiaq jeśli będzie w drugiej generacji, jako zmieniony model, to może za 4 lata będzie elektrykiem.
Obyśmy nie zobaczyli na poboczu Kodiaqa w takiej sytuacji
Obrazek
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

janoush
Posty: 90
Rejestracja: 16 sie 2017, 14:06
Lokalizacja: Piaseczno
Samochód: Kodiaq Style 2.0TSI, Astra J 1.6

Re: Co powinno być zmienione w Kodiaqu po liftingu

Post autor: janoush »

RobKos pisze:
06 mar 2019, 10:11
Świat idzie w kierunku hybryd i Twoje ekologiczne zaklęcia nie pomogą.
Nie do końca w stronę hybryd. W Norwegii sprzedają się pełne elektryki, a nie hybrydy. To samo w Szwecji.
Świat idzie raczej w stronę elektryków.
A co do RAV4, to potwierdzam słowa poprzednika. Do niczego się to auto nie nadaje. W korku szybko zjada prąd, na trasie (pow. 50 km/h) włącza się benzyna i nici z oszczędności.
janoush

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Co powinno być zmienione w Kodiaqu po liftingu

Post autor: root »

Bartosz pisze:
06 mar 2019, 20:03
Wszystko to biznes + marketing i nie inaczej jest w przypadku e-samochodów. Z drugiej strony, nie kreowano by tej mody, gdyby nie UE i główna przyczyna – niezliczone tony chemicznego ścierwa ze spalin w atmosferze i środowisku. Co jak co, ale ten problem to nie żadna ściema. W przypadku motoryzacji, na chwilę obecną nie ma innego rozwiązania, którego wprowadzenie możnaby rozważać w skali globalnej.
Jest inne rozwiązanie – wodór :)
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

ODPOWIEDZ