Co powinno być zmienione w Kodiaqu po liftingu

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Co powinno być zmienione w Kodiaqu po liftingu

Post autor: D10ni »

JED pisze:
18 cze 2019, 15:58
Nie mogę odebrać rolką, bo to zależy od tego, który kokpit mam ustawiony (sprawdzę raz jeszcze) - tak samo jest z kończeniem połączenia - muszę nacisnąć "home" I tam połączenie zakończyć.
Gdy ktoś do Ciebie dzwoni, na pierwszych trzech ekranach (licząc od tego z dwoma okręgami) pokazuje się połączenie z możliwością odebrania i odrzucenia. Niezależnie co tam miałeś ustawione po środku. Oczywiście w tym samym czasie połączenie pokazuje się także na infotainmencie. Kolejny ekran to ekran minimalistyczny, OIDP zasięg po lewej, prędkość po prawej, po środku duża pusta przestrzeń na której pojawiają się wskazówki nawigacji wbudowanej (nie mapa). I ostatni to ekran "sportowy" z jednym okręgiem. Na tych dwóch ekranach nie pojawia się połączenie. Ale wystarczy nacisnąć raz lub dwa View aby połączenie (i możliwość odebrania/odrzucenia) pojawiło się na VC na ekranie z dwoma zegarami. Bez odrywania rąk od kierownicy.
Nadal utrzymuję że jest to ergonomiczne i logiczne rozmieszczenie przycisków i funkcji. Tak, nie jest to wszystko łatwe do ogarnięcia za pierwszym razem, ale tak będzie to wyglądać w kolejnych modelach, albo bardziej. Czasy starszych audi gdzie auto miało z pisiąt przycisków minęły bezpowrotnie. Cóż, parafrazując tytuł niezłego filmu, "to nie jest auto dla starych ludzi" ;)


Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Sponsor

Re: Co powinno być zmienione w Kodiaqu po liftingu

Sponsor


Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Co powinno być zmienione w Kodiaqu po liftingu

Post autor: stingerA6 »

JED Twój ostatni post nic nie wniósł do tematu, poza wycieczkami osobistymi.
Wracamy do meritum.
Posprzątałem w temacie przy okazji.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Co powinno być zmienione w Kodiaqu po liftingu

Post autor: bubuś »

Odkryłem kolejną, irytującą mnie, przypadłość elektroniki.
Otóż podłączenie przyczepy/bagażnika rowerowego skutkuje dezaktywacją czujników martwego pola oraz automatycznego hamowania przy cofaniu w sytuacji zlokalizowania zagrożenia.
Po odłączeniu elektryki przyczepy/bagażnika rowerowego ww. czujniki nie są automatycznie aktywowane. Nie wiedząc o tym - a ja się zorientowałem dopiero gdy nie było w lusterkach sygnalizacji martwego pola - można się nieźle nadziać.
Uważam, że ponowna aktywacja powinna się dokonywać automatycznie, a nie manualnie.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Co powinno być zmienione w Kodiaqu po liftingu

Post autor: JED »

"pieknie".

Lane assist - przy przekroczeniu linii (pasa) powinno byc jakies drganie nna kierownicy czy ostrzezenie - a takowe jest jedynie, jesli czujnik wykryje samochod na owym pasie.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Co powinno być zmienione w Kodiaqu po liftingu

Post autor: MałGorzata »

Jak wyłączysz automatyczną korektę pasa ruchu to powinien być ten efekt o którym piszesz.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Co powinno być zmienione w Kodiaqu po liftingu

Post autor: JED »

Czyli, jak dla mnie, kolejny idiotyzm :(
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Co powinno być zmienione w Kodiaqu po liftingu

Post autor: MałGorzata »

Moim zdaniem ciężko pogodzić sygnalizowanie niezamierzonej zmiany pasa ruchu z automatyczną korektą toru jazdy.

Jak jest automat to na kierownicy czuć, że tor jazdy jest korygowany. Mi takie rozwiązanie pasuje, wg mnie jest logiczne.

Przy wyłączonym automacie samochód daje znać, że coś jest nie tak i pozostawia reakcję kierowcy.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

mike1986
Posty: 79
Rejestracja: 19 wrz 2020, 18:24
Samochód: Ford Focus ST170

Re: Co powinno być zmienione w Kodiaqu po liftingu

Post autor: mike1986 »

Wygląda na to, że wersja MY2021 będzie mieć możliwość bezprzewodowego AA dzięki trzeciej generacji systemu infotainment (MIB 3): https://newsabc.net/wireless-apple-carp ... -to-mib-3/

ODPOWIEDZ