Ciekawe dodatki do Misia

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Pawelen88
Posty: 11
Rejestracja: 13 gru 2019, 22:11
Samochód: Skoda kodiaq 2.0 tsi

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: Pawelen88 »

Widaiałem, że dużo osób ma problemy z tym gdzie dać np. telefon, na ali szukając aksesiriów znalazłem coś takiego może komuś się przyda:
https://m.pl.aliexpress.com/item/330610 ... ba3&is_c=N



Sponsor

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Sponsor


Shazan
Posty: 153
Rejestracja: 20 cze 2019, 19:53
Samochód: Kodiaq RS RM2020 raceblue :)

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: Shazan »

Mam to u siebie zamontowane. Nawet fajnie spasowane, nie trzeszczy, obite zamszem. Ale na duże telefony średnio się sprawdza bo dość płytkie są kieszonki i tel lubi wylecieć. Idealne na piloty od bram, karty, kupony, dlugopis itp.
Obrazek

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: stingerA6 »

"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: MałGorzata »

Skrzydła i szpony jakieś takie mało kurze.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: TOMEQ »

Idealnie będzie prezentował się na twoim czarnym KODIAQu ;-)
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: TOMEQ »

Kodiaq standardowo ma 3 gniazda zapalniczki i tylko 1 gniazdo USB, zamawiając kodiaqa zastanawiałem się nad dodatkowym gniazdem USB w drugim rzędzie, ale występuje ono wraz z gniazdkiem 230W za 800zł co jest trochę za dużo jeśli zależy tylko na samym gniazdku USB. Różne modele samochodów jak się nie mylę m.in. VW Tiguan ma standardowo 2 gniazdka USB z tyłu przedniego podłokietnika, co bardzo mi się podobało i szukałem czegoś takiego do kodiaqa ale niestety nie udało mi się nic takiego znaleźć, aż tu dzisiaj przypadkowo na aliexpress trafiłem na coś takiego
Obrazek
nad czym się poważnie zastanawiam, bo i tak zwykle gniazdko zapalniczki w drugim rzędzie chyba do niczego innego nie będzie wykorzystywane jak tylko do podłączenia ładowarki USB. Wiem że za mniejsze pieniądze można mieć ładowarkę z kilkoma gniazdami USB, ale w chwili obecnej mam tak właśnie podłączona ładowarkę do której mam podłączony wideorejestrator, żeby nie blokować przedniego gniazdka USB, ani uniemożliwiać zasunięcia wnęki z gniazdami, ale jakimś cudem prawdopodobnie dzieci zahaczyły nogami przez co ładowarką się wysunęła trochę z gniazdka i nie było zasilania do wideorejestratora o czym ani nie wiedziałem, dlatego wolałbym aby były to od razu gniazdka USB.

Pod powyższą ofertą jest dużo ciekawy rzeczy do kodiaqa np.

- bezprzewodowa ładowarka do przedniego podłokietnika https://a.aliexpress.com/PSStQszur
Obrazek

- organizer do przedniego podłokietnika https://a.aliexpress.com/PI1GAQ1oB
Obrazek

- podświetlana gałka DSG https://a.aliexpress.com/CyyCDsIdz
Obrazek

- podświetlenie Ambiente https://a.aliexpress.com/CyyCDsIdz
Co ciekawe na zdjęciu widac szerszą paletę kolorów niż jest to standardowo i wśród elementów dekoracyjnych jest klapka górnego schowka przed pasażerem, czyżby tam też było jakieś podświetlanie podobnie jak to jest w superbie?
Obrazek

- carbonowe obudowy lusterek zewnętrznych https://a.aliexpress.com/mW5QjAGkT
Obrazek
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: D10ni »

TOMEQ pisze:
12 sty 2020, 10:53
Kodiaq standardowo ma 3 gniazda zapalniczki i tylko 1 gniazdo USB, zamawiając kodiaqa zastanawiałem się nad dodatkowym gniazdem USB w drugim rzędzie, ale występuje ono wraz z gniazdkiem 230W za 800zł co jest trochę za dużo jeśli zależy tylko na samym gniazdku USB. Różne modele samochodów jak się nie mylę m.in. VW Tiguan ma standardowo 2 gniazdka USB z tyłu przedniego podłokietnika, co bardzo mi się podobało i szukałem czegoś takiego do kodiaqa ale niestety nie udało mi się nic takiego znaleźć, aż tu dzisiaj przypadkowo na aliexpress trafiłem na coś takiego
Obrazek
nad czym się poważnie zastanawiam, bo i tak zwykle gniazdko zapalniczki w drugim rzędzie chyba do niczego innego nie będzie wykorzystywane jak tylko do podłączenia ładowarki USB. Wiem że za mniejsze pieniądze można mieć ładowarkę z kilkoma gniazdami USB, ale w chwili obecnej mam tak właśnie podłączona ładowarkę do której mam podłączony wideorejestrator, żeby nie blokować przedniego gniazdka USB, ani uniemożliwiać zasunięcia wnęki z gniazdami, ale jakimś cudem prawdopodobnie dzieci zahaczyły nogami przez co ładowarką się wysunęła trochę z gniazdka i nie było zasilania do wideorejestratora o czym ani nie wiedziałem, dlatego wolałbym aby były to od razu gniazdka USB.
Zamiast kombinować z panelem, w miejsce gniazda zapalniczki można zamontować to:
Obrazek
https://allegro.pl/oferta/usb-quick-cha ... 8046203947
Do tego dwa konektory żeńskie izolowane. Raptem 10 minut dłubania ze szczypcami uniwersalnymi. Oczywiście możesz od tego sprzedawcy wziąć 2xUSB standarowe. Ja wolałem to, bo z Power Delivery ogarnę ajfona i laptopa, a drugie ładuje wszystkie telefony łącznie z najnowszymi QC.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: michalmiko »

Wytłumaczcie mi proszę, dlaczego zaczęli teraz montować w nowych Skodach USB-c zamiast tradycyjnego gniazda USB? Przecież każdy standardowy przewód jest zakończony z jednej strony tradycyjnym wtykiem USB, a z drugiej strony pasującej do danego urządzenia. To tak wygląda, jakby można było podłączyć powerbank u próbować przez to gniazdo naładować samochód :lol:

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: MałGorzata »

Nowe ładowarki/kable USB-c mają z dwóch stron USB-c zamiast USB po stronie ładowarki
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: stingerA6 »

Nowy standard - podobno niebawem wymuszony w EU
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

ODPOWIEDZ