Ciekawe dodatki do Misia

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
stysiek
Posty: 197
Rejestracja: 01 gru 2020, 21:48
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: stysiek »

mrash pisze:
09 wrz 2020, 23:27
Ja w RM2020 problem z brakiem bezprzewodowego CarPlay załatwiłem przez re-stream C2A - działa świetnie !
czy działa przyciemnianie ekranu (przechodzenie w tryb nocny)?



Sponsor

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Sponsor


mrash
Posty: 62
Rejestracja: 24 lip 2019, 17:22
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: mrash »

stysiek pisze:
24 sie 2021, 10:24
mrash pisze:
09 wrz 2020, 23:27
Ja w RM2020 problem z brakiem bezprzewodowego CarPlay załatwiłem przez re-stream C2A - działa świetnie !
czy działa przyciemnianie ekranu (przechodzenie w tryb nocny)?
Jeżeli pytasz o dark mode np. w mapach googla itp. to odp brzmi tak.

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: klimas7 »

Po roku zauważyłem, że lakier pod klamkami jest strasznie porysowany od paznokci (kolor biały, więc co by było na czarnym...). To pewnie po części zasługa szponów żony, ale nowe lakiery są strasznie delikatne (nie tylko Skoda), więc kupiłem folie pod klamki w tej samej firmie gdzie prawie rok temu kupiłem folie na reflektory, lepiej późno niż wcale.

Niestety asortyment do Miśka w tej firmie strasznie się skurczył, kiedyś było z 15 elementów, teraz 1/3. Bawicie się w takie folie? Ja z folii na reflektory (założyłem, bo po 2 msc reflektory były już mocno porysowane) jestem zadowolony, nic nie schodzi.

Przemo81
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2020, 19:45
Samochód: Kodiaq, Style, 190 tdi 4x4

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: Przemo81 »

Jezeli chodzi o folie to ja tez mam i polecam. Mam zalozona taka wersje jak to okreslil serwis "biniki". Caly przod czyli zderzak, nadkola, swiatla, maska, slupki i jakies 10 cm dachu. Do tego wszystkie te czarne slupki przy drzwiach, wszystkie, "wnetrza" pod klamkami, lotke nad tylnia szyba, i ten maly pasek tuz pod bagaznikiem.
- uratowala mi juz 4 litry bo ktos chyba jakis pieszy czyms zniszczyl mi kawalek folii takie moze 1cm na 0.3mm ale tylko folii lakier nietkniety, gdzies zadrapalem tez jak wkladalem cos do bagaznika.
- latwosc czysczenia po dluzszej trasie przez las wieczorem. Robaczki nie przywieraja tak jak do lakieru no i nawet jak umyjesz kilka dni pozniej to nie wypali Ci na lakierun na sloncu
- jak bede sprzedawal to moge zerwac i chwalic jaki to piekny lakier mam albo zostawic kolejnemu wlascicielowi + podniesienie wartosci auta
- minus jest podobno taki ze czesci pod folia ponoc wolniej blakna na sloncu i widac ponoc roznice jak sie sciagnie wolnie po kilku latach - ale to tylko zaslyszana opinia wiec zobacze...

Na reszcie samochodu mam powloke i jestem nawet zadwolony. Bo brud tak nie przywiera i latwiej sie czysci auto. Innych zyskow nie zauwazylem tej opcji wiec nie wiem czy bym na przyszlosc to tez zrobil.

Reszte co dokupilem to mozna znalezc juz w tym watku (np oslona do akumulatora, na slupki przed uszkodzeniem od pasow, szybki na wyswietlacze) - godne polecenia.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: MałGorzata »

SlawekW pisze:
21 lut 2019, 20:43
3. Osłonki wylotów powietrza. Też nie zamontowane. Miałem spore obawy czy nie będzie śmierdziało plastikiem (szczególnie zimną przy intensywnym ogrzewaniu) - ale wyglądają nadspodziewanie dobrze i leżąc na biurku nie walą "chińskim plastikiem" :)
Obrazek

Czy korzystał ktoś z tych osłonek?
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

stysiek
Posty: 197
Rejestracja: 01 gru 2020, 21:48
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: stysiek »

MałGorzata pisze:
24 lut 2024, 23:21
SlawekW pisze:
21 lut 2019, 20:43
3. Osłonki wylotów powietrza. Też nie zamontowane. Miałem spore obawy czy nie będzie śmierdziało plastikiem (szczególnie zimną przy intensywnym ogrzewaniu) - ale wyglądają nadspodziewanie dobrze i leżąc na biurku nie walą "chińskim plastikiem" :)
Obrazek

Czy korzystał ktoś z tych osłonek?
ja mam. są, nie odpadają. wyglądają dobrze

SlawekW
Posty: 148
Rejestracja: 24 wrz 2018, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: SlawekW »

MałGorzata pisze:
24 lut 2024, 23:21
Czy korzystał ktoś z tych osłonek?
Cześć, tak - zaraz po wrzuceniu tamtego posta zamontowałem te osłonki i do dzisiaj jeźdzą w aucie (u nowego właściciela).
Jest to w zasadzie must-have jeśli nie chcesz żeby jakiś drobiazg wpadł do kanałów i grzechotał podczas jazdy.

Awatar użytkownika
DymJr
Posty: 84
Rejestracja: 09 lis 2018, 12:52
Samochód: Kodiaq Style 2.0tdi DSG

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: DymJr »

Ta, tez posiadam.

To nawet nie chodzi o to ze cos wpadnie ale fabrycznie wygląda to marnie, jakby zapomnieli to wykończyć.

Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 83
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: Marcelus »

DymJr pisze:Ta, tez posiadam.

To nawet nie chodzi o to ze cos wpadnie ale fabrycznie wygląda to marnie, jakby zapomnieli to wykończyć.
A jak często zaglądasz pod fotel aby móc zauważyć że nie ma osłonek? :)

Awatar użytkownika
DymJr
Posty: 84
Rejestracja: 09 lis 2018, 12:52
Samochód: Kodiaq Style 2.0tdi DSG

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: DymJr »

Dla mnie to kwestia estetyki, wiem.. Kodiaq to tylko Skoda ale mnie takie drobiazgi przeszkadzają.

ODPOWIEDZ