Ciekawe dodatki do Misia

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: D10ni »

bubuś pisze:
03 mar 2019, 14:33
Kombinuję gdzie by zamocować radio CB i ręce opadają. Nie ma dogodnego miejsca.
A nie myślałeś o czymś takim http://radiokom.pl/cb-radio/557-president-william.html albo o innym z http://radiokom.pl/41-cb-ze-zdalnym-panelem-sterujacym


Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Sponsor

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Sponsor


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: bubuś »

D10ni pisze:
03 mar 2019, 15:13
bubuś pisze:
03 mar 2019, 14:33
Kombinuję gdzie by zamocować radio CB i ręce opadają. Nie ma dogodnego miejsca.
A nie myślałeś o czymś takim http://radiokom.pl/cb-radio/557-president-william.html albo o innym z http://radiokom.pl/41-cb-ze-zdalnym-panelem-sterujacym
Nie dopuszczam myśli, by stosować któreś z zalinkowanych radyjek. A to z prostego powodu (przynajmniej dwóch):
- wszystko w jednym (czyli radio, mikrofon i głosnik) nie wróżą niczego dobrego dla jakości głosu i dobrego zasięgu. Ponadto takiego "ręczniaka" i tak nie byłoby w Kodiaqu gdzie kłaść, by był pod ręką i gwarantowało to swobodny dostęp,
- używam trzech osobnych sprzętów, na moje życzenie odpowiednio stuningowanych przez bodaj najlepszego w Polsce fachowca od sprzętów CB - firmę KONEKTOR: radio, mikrofon (powieszony przy lusterku wstecznym na zwijaku pozwalającym przybliżyć do ust), głośnik (ten zwyczajowo zapinam pod zagłówkiem fotela, w pobliżu mojego ucha, przez co dla pasażera komunikaty z radia są ledwie słyszalne).

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: D10ni »

Ładny zestaw. Co do tych podlinkowanych, to tam są dwa modele Albrechta z panelami które montuje się osobno. Używałem coś takiego, także a gruchą ze wzmocnieniem i echem. Pudło było pod fotelem a panel w octavii wyprowadzony do ..popielniczki. Po zamknięciu popielniczki tylko grucha na uchwycie przy prawym kolanie zdradzała że coś mam.
Ale rozumiem że skoro taki sprzęt, to antena na stałe? Coś więcej niż 19tka?
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

szymonwc
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2018, 14:56
Samochód: Kodiaq style 2.0 217KM 463Nm 4x4 automat Box Vtec

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: szymonwc »

Kodiaq style 2.0 217KM 463Nm 4x4 automat Box Vtech oraz PedalBox DTE

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: michalmiko »

Szymonwc, Również mam te zasłonki na tylnych szybach. Fajnie przyciemniają słabo przyciemnione fabryczne okna, ale ostatnio miałem okazję jechać na tylnej kanapie. Nieprzyjemnie się przez nie patrzy jak samochód jest w ruchu. Chyba za jakiś czas po prostu przyciemnię szyby folią, a te zasłonki zdemontuję.
Stopnie progowe sam montujesz, czy ASO? Pochwal się nimi jak już będziesz miał. Daj dużo zdjęć, bo sam się do nich przymierzam już od dłuższego czasu :)

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: D10ni »

Ostatnio założyłem folię na Amundsena https://www.ebay.pl/itm/2x-Displayschut ... 2186106706
1/4 ceny tego co u nas dostępne i przede wszystkim matowa. Kto używał matowej w słoneczny dzień na telefonie, ten wie o co chodzi. W końcu nie ma śladów paluchów no i nie ma odblasków.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

szymonwc
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2018, 14:56
Samochód: Kodiaq style 2.0 217KM 463Nm 4x4 automat Box Vtec

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: szymonwc »

michalmiko pisze:
09 mar 2019, 0:29
Szymonwc, Również mam te zasłonki na tylnych szybach. Fajnie przyciemniają słabo przyciemnione fabryczne okna, ale ostatnio miałem okazję jechać na tylnej kanapie. Nieprzyjemnie się przez nie patrzy jak samochód jest w ruchu. Chyba za jakiś czas po prostu przyciemnię szyby folią, a te zasłonki zdemontuję.
Stopnie progowe sam montujesz, czy ASO? Pochwal się nimi jak już będziesz miał. Daj dużo zdjęć, bo sam się do nich przymierzam już od dłuższego czasu :)
Michalmiko co do zasłonek to chyba odczucie subiektywne. Jechałem z tyłu i dałem radę. Dzieciaki mają dobre zacienienie, a i przyzwyczajone do jazdy z takimi kotarami 😁. Progi będę sam montował, chyba że nie poradzę to podjadę do znajomych macherow. Już je dostałem ale na razie nie mam czasu się zabrać za ich montaż. Zdjęcia wstawię jak już będę miał ogarnięte wszystkie tematy. Na chwilę obecną zamontowałem tablety i musze powiedzieć ze wygladaja super.
Kodiaq style 2.0 217KM 463Nm 4x4 automat Box Vtech oraz PedalBox DTE

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: bubuś »

Misiowi nade wszystko potrzebny jest aktywny wydech:

- za 6 tys. zł

- a marzeniem byłby za 21 tys. zł
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: D10ni »

Czy dobrze rozumiem że całą istotą tego urządzenia jest sprawianie wrażenia że ma się pod maską coś innego niż dał producent czy "ma somsiad"? Jeśli tak, to chyba tylko dla tych co potrzebują coś sobie kompensować? ;-)
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: root »

michalmiko pisze:
09 mar 2019, 0:29
Chyba za jakiś czas po prostu przyciemnię szyby folią, a te zasłonki zdemontuję.
Niestety folia Cię nie zabezpieczy przed słońcem. Mam dość mocno przyciemnione i wciąż potrzebuję zasłonek…
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

ODPOWIEDZ