Ciekawe dodatki do Misia

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: MałGorzata »

Może po zaślepieniu stworzy się pewna zamknięta przestrzeń gdzie będzie można włożyć na przykład chustecki do nosa ewentualnie luzem jakiś kabelek do ładowarki i nic ponad to gdyż dolna powierzchnia jest tak gladka, że nic tam się nie utrzyma stabilnie :)


----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Sponsor

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Sponsor


sxill
Posty: 9
Rejestracja: 31 lip 2018, 11:15
Samochód: planuję kupić

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: sxill »

Kodik pisze:
23 lut 2019, 13:04
Ja natomiast - jak dotąd - "zainwestowałem" w następujące akcesoria:
1. komplet wysokiej jakości pokrowców na siedzenia z alcantary (polska produkcja, atesty PIMOT na boczne poduszki itd.);
Daj namiar na te pokrowce.

Kodik
Posty: 23
Rejestracja: 17 lut 2019, 15:19
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI 180 KM DSG 4x4

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: Kodik »

sxill pisze:
24 lut 2019, 17:36
Kodik pisze:
23 lut 2019, 13:04
Ja natomiast - jak dotąd - "zainwestowałem" w następujące akcesoria:
1. komplet wysokiej jakości pokrowców na siedzenia z alcantary (polska produkcja, atesty PIMOT na boczne poduszki itd.);
Daj namiar na te pokrowce.
Firma nazywa się POK-TER. Poniżej link bezpośrednio do pokrowców które zamówiłem, ale są jeszcze inne opcje:

https://pok-ter.pl/produkt15820_pokrowc ... aq-5m.html

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: D10ni »

Jak dla mnie najciekawszym dodatkiem do Kodiaq jest OBDEleven. Kupiłem u dystrybutora przez alledrogo i auto-stop przestał mnie irytować.
Pozda tym - dobra łopatka składana, płachta 3x4m z obiego do wyłożenia wnętrza gdy wiozę coś co wymaga złożenia foteli. Rolka ducktape i wiązka trytytek. Ciśnieniomierz do kół. Wszystko mieści się w kole zapasowym pod "podłogą".
No i jako że mam Amundsena a nie lubię ciągle podłączać fona, za 300zł na eBay kupiłem nowego CarSticka i przedłużacz kątowy. Car stick na stałe podpięty pod USB, wyszukiwanie celów on-line działa pięknie a mapa TomToma nie ustępuje googlowej.
Z wizualnych "pierdół" - wymieniłem znaczek na masce na czarny. W bagażniku wymieniłem diody led na znacznie mocniejsze. Jedyne nad czym się obecnie zastanawiam to folia na Amundsena bo palcuje sie okrutnie.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: michalmiko »

Malenstwo8 pisze:
23 lut 2019, 12:55
Źle mnie zrozumiałeś. To nie ironia. Po prostu z doświadczenia wiem, że utrzymanie auta w udealnym stanie przez lata jest bardzo trudne, jest to przedmiot użytkowy na który działa szereg czynników niezależnych od Ciebie. Kamienie, pogoda, ktoś zarysuje Ci auto na parkingu, ktoś ubrudzi tapicerkę, coś rozleje. Jest masa takich rzeczy na które nie masz wpływu, więc jak już się staną, to wtedy co? Zawał? Oczywiście szanuję Twoje podejście i uwierz mi kiedyś też taki bylem, dopóki nie zrozumiałem tego o czym piszę. Bardzo dobrze mi się z Tobą pisze, więc powtórzę raz jeszcze - o ironii nie ma mowy i przepraszam jeżeli uraziłem 😉
Maleństwo, nie chcę robić dalszego OT, więc napiszę tylko tyle: Wszystko jest w porządku, nie zrozumieliśmy się, bo pisałeś, że nie masz uszkodzeń pilota po roku, a ja muszę go zabezpieczać. Niestety, to tylko samochód i choć bardzo chcę, mogę tylko i wyłącznie nieco zminimalizować skutki "naturalnego" jego zużycia. Bardzo mi miło, że lubisz czytać moje wypowiedzi, i powiem Ci, że ja Twoje również :)
thortorun pisze:
23 lut 2019, 12:57
michalmiko,

poproszę o link gdzie zamawiałeś manetki do DSG.
Manetki zamawiałem dokładnie tutaj na Aliexpress za 6,71 usd (teraz trochę drożej) : https://pl.aliexpress.com/item/1Pair-Sh ... 5c0fax1mz4

U mnie mam zamontowany router WiFi Netgear 810s. Nie zajmuje mi gniazda USB, bo umieściłem go w okolicach dywanika pasażera z przodu. Do tego ma wbudowaną baterię i można korzystać z internetu nawet jak samochód jest wyłączony :)
Obrazek

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: Malenstwo8 »

@michalmiko 🤜

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: michalmiko »

Maleństwo8 🍻 :)

Jeszcze wrzucam jak wygląda router u mnie "w realu":
Obrazek

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: Malenstwo8 »

Nikt go tam nie skopie?

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: michalmiko »

Na zdjęciu tylko tak wygląda, bo normalnie jest nieco dalej. Jeździ już tak od lipca i jak widać cały :D Choć nie ukrywam, że martwiłem się o to, ale jeszcze nikt nawet go nie dotknął butem :)

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: bubuś »

A ja skromnie, bo i potrzeby już niewielkie (to co Misio miał mieć, zostało skonfigurowane przy zamówieniu).

Więc:
- wcześniej bardzo praktyczne podesty oraz chlapacze (t+p) oraz osłona tunelu,
- ostatnio -- dokładny ciśnieniomierz analogowy do kół (cyfrowy zaczął niedomagać), dla bezpieczeństwa, by rabuś nie dybał na sygnał z kluczyka stosowny pulersik (można w nim przechowywać i kartę bankową, prawo jazdy+ dowód rejestracyjny) oraz uszlachetniacz wspomagający olej silnikowy podczas wymieniany po 1500 km.

Kombinuję gdzie by zamocować radio CB i ręce opadają. Nie ma dogodnego miejsca. W kolejce czeka jeszcze zakup sportowego (mokrego) wkładu filtra powietrza, a w dalszej perspektywie czasowej podkręcenie mocy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

ODPOWIEDZ