Ciekawe dodatki do Misia

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: JED »

szymonwc pisze:
24 maja 2019, 7:51
JED pisze:
23 maja 2019, 23:24
Gdzie są te namiary?
http://www.pokrowce.net/ zaznaczam nie jest tanio moje pokrowce wyszły w 2 rodzajach ekoskory z podwójnym przeszyciem 700pln.

Firma przesyła jak ktoś chce próbki materiałów. Trzeba tylko zadzwonić i podać które Cię interesują. Ponadto przy samym zamówieniu dokładnie dopytuja o wersję i dodatkowe wyposażenie które mogą mieć wpływ na szycie foteli. Generalnie bardzo przyjemnie się z nimi robiło to zamówienie.
Dzięki. Ja potrzebuję na tył jedynie, bo mi dzieci masakrę robią.


Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Sponsor

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: Malenstwo8 »

szymonwc pisze:
24 maja 2019, 7:51
JED pisze:
23 maja 2019, 23:24
Gdzie są te namiary?
http://www.pokrowce.net/ zaznaczam nie jest tanio moje pokrowce wyszły w 2 rodzajach ekoskory z podwójnym przeszyciem 700pln.

Firma przesyła jak ktoś chce próbki materiałów. Trzeba tylko zadzwonić i podać które Cię interesują. Ponadto przy samym zamówieniu dokładnie dopytuja o wersję i dodatkowe wyposażenie które mogą mieć wpływ na szycie foteli. Generalnie bardzo przyjemnie się z nimi robiło to zamówienie.
A jak z montażem?

szymonwc
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2018, 14:56
Samochód: Kodiaq style 2.0 217KM 463Nm 4x4 automat Box Vtec

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: szymonwc »

Malenstwo8 pisze:
24 maja 2019, 10:43
szymonwc pisze:
24 maja 2019, 7:51
JED pisze:
23 maja 2019, 23:24
Gdzie są te namiary?
http://www.pokrowce.net/ zaznaczam nie jest tanio moje pokrowce wyszły w 2 rodzajach ekoskory z podwójnym przeszyciem 700pln.

Firma przesyła jak ktoś chce próbki materiałów. Trzeba tylko zadzwonić i podać które Cię interesują. Ponadto przy samym zamówieniu dokładnie dopytuja o wersję i dodatkowe wyposażenie które mogą mieć wpływ na szycie foteli. Generalnie bardzo przyjemnie się z nimi robiło to zamówienie.
A jak z montażem?
Żeby było fajnie ponaciagane i nie było widać tapicerki trzeba się nagimnastykowac. Najgorzej jest z fotelem kierowcy z regulacją elektroniczną. Ale jak sie juz zrobi to jest cacy.
Kodiaq style 2.0 217KM 463Nm 4x4 automat Box Vtech oraz PedalBox DTE

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: Malenstwo8 »

szymonwc pisze:
24 maja 2019, 13:49
Malenstwo8 pisze:
24 maja 2019, 10:43
szymonwc pisze:
24 maja 2019, 7:51


http://www.pokrowce.net/ zaznaczam nie jest tanio moje pokrowce wyszły w 2 rodzajach ekoskory z podwójnym przeszyciem 700pln.

Firma przesyła jak ktoś chce próbki materiałów. Trzeba tylko zadzwonić i podać które Cię interesują. Ponadto przy samym zamówieniu dokładnie dopytuja o wersję i dodatkowe wyposażenie które mogą mieć wpływ na szycie foteli. Generalnie bardzo przyjemnie się z nimi robiło to zamówienie.
A jak z montażem?
Żeby było fajnie ponaciagane i nie było widać tapicerki trzeba się nagimnastykowac. Najgorzej jest z fotelem kierowcy z regulacją elektroniczną. Ale jak sie juz zrobi to jest cacy.
Trzeba wyciągać fotele?

szymonwc
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2018, 14:56
Samochód: Kodiaq style 2.0 217KM 463Nm 4x4 automat Box Vtec

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: szymonwc »

Nie trzeba wyciagac ale wymaga gimnastyki. Pewnie jakbym wyciągnął to byłoby szybciej. Lubię używać miedzianych przewodów elektrycznych do takich zabaw 😁
Kodiaq style 2.0 217KM 463Nm 4x4 automat Box Vtech oraz PedalBox DTE

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: michalmiko »

szymonwc pisze:
18 mar 2019, 10:43

Obrazek

Parę zdjęć z zasłonek monitorów i Dod-a a także dodatkowo blokada skrzyni. Zdjęcia nie porywają 😁 ale do katalogu nie idą.
Przewody dod-a dają się ładnie prowadzić podsufitka. Z racji tego że prowadziłem po stronie pasażera to jedynie w górnym rogu szyby jak schodzilem z zasilaniem po słupku był problem z włożeniem kabla, a nie chciałem rozbierać słupka więc tam delikatnie wystaje na odcinku 2 cm ale i tak nie widać bo maskuje to przyciemnianie szyby. W nogach u pasażera nogach zamontowany adapter zasilania blackvue power magic pro, podpięty w zasilanie gniazda zapalniczki. Monitory podpięty wraz z dodatkowym usb do tylnego gniazda zapalniczki. Dodatkowo do monitorów zamontowany wlacznik/wyłącznik zasilania.
Szymon powiedz mi jak sprawdza Ci się Blackwue power magic? Masz tak samo ustawiony próg odcięcia zasilania jak ja, czyli po 6 godzinach albo przy napięciu poniżej 12,1V. Czy jak robisz krótkie miejskie jazdy, to nie odcina za szybko zasilania? Ja zamontowałem go kilka dni temu i na razie testuję, ale boję się, że jak Aku mi trochę osłabnie przy częstych rozruchach sinika i dłuższych postojach, to tryb parkingowy nie będzie działać :(

szymonwc
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2018, 14:56
Samochód: Kodiaq style 2.0 217KM 463Nm 4x4 automat Box Vtec

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: szymonwc »

Ustawienia mam takie jak Ty, moim zdaniem to są optymalne, kilka razy zmieniłem jak wyjeżdżalem gdzieś dalej. Szczerze mówiąc nie zwracałem uwagi na to ale jak przeczytałem Twojego posta to sobie sprawdziłem że nagrywanie chodzi ok. Zrobiłem szybki tescik akumulatora wszystko jest ok
Mam taki booster i tym sprawdzalem NOCO GB150 JUMP STARTER BOOSTER 12V 4000A
Kodiaq style 2.0 217KM 463Nm 4x4 automat Box Vtech oraz PedalBox DTE

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: michalmiko »

Sprawdziłem u mnie i aku na postoju ma jakieś 12,3V, po czym jak włączę zegary i światła to kamerka nie startuje. Po wyłączeniu zapłonu jak jest aktywne comming home, to na akumulatorze jest 11,98V, czyli już poniżej minimalnej normy dla Blackvue i odcina zasilanie. Jak światła zgasną napięcie powraca do tych 12,3V, ale już moduł nie startuje :(
Obecnie jestem w trakcie zmiany kamery przedniej z Yi dash (która jest super, ale przede wszystkim nie ma trybu parkingowego), na Viofo A129G dual. Do Viofo jest specjalny zasilacz aktywujący tryb parkingowy i odcina napięcie poniżej 11,8V, co mi bardzo pasuje, ale nie ma timera. Chciałem do Blackvue podłączyć ten adapter Viofo, ale nic z tego...

szymonwc
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2018, 14:56
Samochód: Kodiaq style 2.0 217KM 463Nm 4x4 automat Box Vtec

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: szymonwc »

Do blackvue podlaczysz wszystko on działa niezależnie od rodzaju kamerek, zasilacz z kazdej kamerki podepniesz do blackvue. Trochę dziwna sprawa z tym napięciem że jest taki spadek. Ale fakt z tego co mi wiadomo to po odcieciu zasilania moduł Ci niewystartuje musi być odpalenie z zapłonu. Coś masz nie tak w ustawieniach. U mnie kamerka startuje z zapłonem po wyłączeniu pomimo comming home, wszystko działa bezproblemowo.
Kodiaq style 2.0 217KM 463Nm 4x4 automat Box Vtech oraz PedalBox DTE

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Ciekawe dodatki do Misia

Post autor: michalmiko »

Właśnie niezależna praca mi się spodobała, że nie wychodzi od niego przewód do dedykowanej kamerki, a podłącza się "swój" zasilacz. W przypadku Viofo i dedykowanego zasilacza o nazwie Hardwire Kit jest świetnie rozwiązana sprawa przełączania na tryb parkingowy. Od razu po zaniku napięcia na +ACC zasilacz podaje sygnał do kamerki Viofo, aby ta przełączyła się w wybrany tryb parkingowy (detekcja ruchu, albo tryb Low Bitrate). W przypadku zwykłego zasilacza kamera przechodzi w tryb parkingowy dopiero po 5 minutach bezruchu i ponoć mogą być przerwy w nagraniach.
W ustawieniach jest wszystko OK, bo jak odpalę silnik, gdzie akumulator zaczyna się ładować, wszystko działa jak należy. Teraz w sumie wystarczyła przejażdżka do sklepu i wszystko działa jak należy (jeszcze mam Yi dashcam) :D

Edit: Z ciekawości zobacz na naklejkę na Power Magic. U mnie jest do ustawienia graniczne odcięcie 12v albo 12,5v. Jak patrzę na zdjęcie na allegro, to jest 11,8v, albo 12v ale w opisie jest tak jak u mnie. Ciekawe która wersja była najpierw :D Długo masz ten moduł?

Allegro:
Obrazek

Mój:
Obrazek

ODPOWIEDZ