Maty samochodowe zamiast dywaników

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Maty samochodowe zamiast dywaników

Post autor: michalmiko »

Witajcie!
Na facebookowej grupie Kodiaqa pojawiło się ogłoszenie mat samochodowych, które chyba zostało skasowane przez adminów i wątek się nie rozwinął. Ogłoszenie pochodziło z polskiej firmy, która jak do Kodiaqa ma dość dobrą cenę, która na chwilę obecną wynosi 299zł. Co dziwne do mniejszych samochodów typu Mokka maty są droższe. Może wchodzi więcej materiału, inny profil - nie wiem :roll:
Maty zdają się być o tyle fajne, że chronią również elementy podłogi, które są wyłożone welurem i są trudne w odkurzaniu, chłoną wodę.
Myślałem o czymś takim szczególnie na zimę, gdzie wnosi się do samochodu sporo śniegu, a z tyłu jeździ dwójka dzieci. Mam katalogową gumową osłonę tunelu i gumowe dywaniki Rezaw-Plast, ale chciałbym jeszcze bardziej zabezpieczyć podłogę.
Szukałem opinii o sprzedawcy i ogólnie o tym rozwiązaniu, ale nie znalazłem za wiele. Jedna opinia była, że słaba jakość, a reszta raczej w porządku. Zastanawiam się, czy nie kupić :D Może ktoś z Was miał coś takiego u siebie?
Polski sklep: https://brisk.net.pl/produkt/czesci-sam ... oda-kodiaq

Zdjęcie poglądowe z googla:
Obrazek



Sponsor

Maty samochodowe zamiast dywaników

Sponsor


SlawekW
Posty: 148
Rejestracja: 24 wrz 2018, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Maty samochodowe zamiast dywaników

Post autor: SlawekW »

Też myślałem na takimi matami.
Wyskoczyło mi coś takiego na aliexpress i stąd zainteresowałem się tematem (https://pl.aliexpress.com/item/Dobra-ja ... 70026.html)

Ale... mam obawy. Wygląda to mocno festyniarsko i jeśli na żywo będzie podobnie - to wstyd zakładać.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Maty samochodowe zamiast dywaników

Post autor: D10ni »

Mam podobne odczucia. Gdyby to był jednolity dobry materiał, to być może co innego. Jak widzę te obszycia, to od razu "dziękuję". Wolę zwykłe oryginalne maty gumowe na zimę i tekstylne na lato.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Maty samochodowe zamiast dywaników

Post autor: michalmiko »

Te z aliexpress to faktycznie "wiocha", ale te z polskiego sklepu nie są tak ekstrawaganckie, z jednolitego materiału, bez zbędnych zdobień :) Zobaczcie je.
D10ni, stosuję podobnie jak Ty. Na zimę guma, na lato mam oryginalne "premium" materiałowe. Chcę tylko jak najlepiej ochronić oryginalne wnętrze przed dziećmi, które nie zawsze otrzepią dokładnie buty ze śniegu, czy błota :/ Żona też wydaje mi się, że czasami się zapomni, a ja nie mogę się później odsprzątać ;)

Malenstwo8
Posty: 2589
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Maty samochodowe zamiast dywaników

Post autor: Malenstwo8 »

A może macie coś sprawdzonego do prania tapicerki. Młody rozlał mi herbatę na jasny fotel i za cholerę nie mogę doczyścić. Prałem już 3 razy przez weekend 😬

RobKos
Posty: 321
Rejestracja: 26 kwie 2018, 9:34
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190KM Style DSG 4x4

Re: Maty samochodowe zamiast dywaników

Post autor: RobKos »

Domestos🙃

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Maty samochodowe zamiast dywaników

Post autor: stingerA6 »

Oddaj do zawodowców, zanim coś nie zapsujesz.
Co do mat, to wyglądają jarmarcznie.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Maty samochodowe zamiast dywaników

Post autor: michalmiko »

Malenstwo8 pisze:
17 lut 2019, 20:06
A może macie coś sprawdzonego do prania tapicerki. Młody rozlał mi herbatę na jasny fotel i za cholerę nie mogę doczyścić. Prałem już 3 razy przez weekend 😬
Czym prałeś? Ja mam Karcher Puzzi 8/1 i nie ma szans, żeby został ślad po tego typu zabrudzeniu, szczególnie jak jest świeże :)
Jak nie masz sprzętu, to zrób jak radzi StingerA6. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej. Za takie "punktowe" pranie zapłacisz parę groszy i powinni to zrobić na poczekaniu :)

Kurczę, trochę mnie zbiliście z tropu :P Myślałem dokładnie nad tymi matami. Aż taka wiocha? :
Obrazek

Malenstwo8
Posty: 2589
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Maty samochodowe zamiast dywaników

Post autor: Malenstwo8 »

Dzięki za info. Prałem jakimś środkiem do tkanin przemysłowych, nie pamiętam czym, ale ręcznie nie karcherem.
Problem w tym, że nie znam w mojej okolicy jakiegoś sprawdzonego punktu. Musze poszperać w necie.

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Maty samochodowe zamiast dywaników

Post autor: michalmiko »

Malenstwo8 pisze:
18 lut 2019, 8:43
Dzięki za info. Prałem jakimś środkiem do tkanin przemysłowych, nie pamiętam czym, ale ręcznie nie karcherem.
Problem w tym, że nie znam w mojej okolicy jakiegoś sprawdzonego punktu. Musze poszperać w necie.
Musi być odkurzacz piorący, który "wyciągnie" brud.
Większość auto-spa, firm detailingowych ma taki sprzęt. Myjnie z obsługą, albo samo pranie dywanów, wykładzin - tam szukaj :)

ODPOWIEDZ