Systemy Kodiaqa - co mamy włączone.

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
KrzysiekZet
Posty: 33
Rejestracja: 30 lis 2018, 15:13
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI 190KM DSG

Systemy Kodiaqa - co mamy włączone.

Post autor: KrzysiekZet »

Już wkrótce stane się posiadaczem Miśka Sportline z Virtual Cocpitem. Wiem, że tam można wyświetlić od groma informacji.
Pytanie do posiadaczy Kodiaqów i nie tylko. Jakie systemy macie włączone cały czas, a jakie sporadycznie i czy nie przeszkadza wam "choinka" na blacie? To żółty, to zielony, to biały...



Sponsor

Systemy Kodiaqa - co mamy włączone.

Sponsor


Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Systemy Kodiaqa - co mamy włączone.

Post autor: stingerA6 »

Na pewno w ruchu miejskim nie sprawdza się line assist.
VC możesz pod siebie dopasować.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

KrzysiekZet
Posty: 33
Rejestracja: 30 lis 2018, 15:13
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI 190KM DSG

Re: Systemy Kodiaqa - co mamy włączone.

Post autor: KrzysiekZet »

Nie sprawdza, ale czy przeszkadza? Czy go ktoś wyłącza?

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Systemy Kodiaqa - co mamy włączone.

Post autor: stingerA6 »

Przeszkadza w ruchu miejskim.
Ale tylko w teorii, bo działa on od 60 km/H, a tyle oczywiście nikt nie jeździ 😀
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Systemy Kodiaqa - co mamy włączone.

Post autor: D10ni »

KrzysiekZet pisze:
16 lut 2019, 11:40
Już wkrótce stane się posiadaczem Miśka Sportline z Virtual Cocpitem. Wiem, że tam można wyświetlić od groma informacji.
Pytanie do posiadaczy Kodiaqów i nie tylko. Jakie systemy macie włączone cały czas, a jakie sporadycznie i czy nie przeszkadza wam "choinka" na blacie? To żółty, to zielony, to biały...
Przesiadłem się z octavki z pięknym monochromatycznym wyświetlaczem na VC. Nie jest źle. Pierwsze kilkadziesiąt wyjazdów to była zabawa i ciągłe zmiany widoku. Ostatnio wszystko się poukładało, jeżdżę głównie na widoku z dwoma okrągłymi zegarami w ustawieniu "custom", gdzie w jednym kręgu mam zasięg a w drugim spalanie od uruchomienia. Pomiędzy zegarami zazwyczaj telefon bo prawą rolką można przewijać ostatnie rozmowy i kontakty i nie trzeba dotykać radia. Czasem tylko zmieniam na nawigację (po środku), albo wskazówki do celu albo wyświetlanie mapy gdy jadę "na czuja".
Odpowiadając na pytanie jakie systemy - chyba wszystkie co mam z wyjątkiem systemu "auto-stop" :-D bo wywaliłem. No i bez asystenta świateł, bo przydaje się tylko poza miastem i trzeba go po każdym uruchomieniu aktywować. Ale to się wkrótce rozwiąże bo znalazłem kodowanie i z OBDEleven można to ustawić na stałe (asystent nie resetuje się po wyłączeniu samochodu).
stingerA6 pisze:
16 lut 2019, 11:43
Na pewno w ruchu miejskim nie sprawdza się line assist.
No nie do końca. Na początku włączałem tylko na trasie, ostatnio w mieście LA cały czas mam włączony razem z TJA. Jak się korkowato robi to tylko pstrykam mniejszą lewą dźwignią i auto samo jedzie. Kilka razy LA pomógł mi w sytuacji gdy za dużo rzeczy na raz robiłem.
stingerA6 pisze:
16 lut 2019, 12:01
Ale tylko w teorii, bo działa on od 60 km/H, a tyle oczywiście nikt nie jeździ
"U mnie działa" :-) w połączeniu z TJA czy jakoś tak.
Obrazek
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
DymJr
Posty: 84
Rejestracja: 09 lis 2018, 12:52
Samochód: Kodiaq Style 2.0tdi DSG

Re: Systemy Kodiaqa - co mamy włączone.

Post autor: DymJr »

Ja jeżdżę z włączonymi systemami. LA na początku może irytować ale warto przeczekać z miesiąc i w pewnym momencie zapomnieć o tym. W końcu to asysta dla bezpieczeństwa. Ja wyłączyłem tylko raz na mocno zaśnieżonej drodze i podczas opadów.
Zgadzam się, że na VC najlepszy widok z dwoma tarczami i mapą pośrodku. Ogólnie wskazań dużo ale po jakimś czasie nic nie rozprasza.
Zresztą w przypadku korzystania z wszystkich dostępnych systemów część wskazań takich podstawowych jak zegar, czy przebieg jest zastąpiona tymi dodatkami, więc zawsze jest mniej wiecej tyle samo informacji wyświetlanych.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Systemy Kodiaqa - co mamy włączone.

Post autor: stingerA6 »

Potwierdzam odnośnie VC. Po zabawie, pozostały dwa zegary, bo tak pasuje mi najbardziej.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Systemy Kodiaqa - co mamy włączone.

Post autor: D10ni »

A propos VC, nie wiem czy odkryliście, że customizacja dwóch pól wewnątrz dwóch zegarów wpływa (powtarza się) na inne ekrany - te same dane pojawiają się w innym widoku. W przypadku zasięgu, możemy zmieniać czy są to dane od tankowania, startu czy długoterminowe. Podoba mi się :-)
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

KrzysiekZet
Posty: 33
Rejestracja: 30 lis 2018, 15:13
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI 190KM DSG

Re: Systemy Kodiaqa - co mamy włączone.

Post autor: KrzysiekZet »

Właśnie dziś przywitałem się z moim Miśkiem. Póki co "obwąchałem" z kilku stron. Do domu zabiorę go w czwartek.
Fajnie wyglądają te zegary na VC. Teraz pozostanie mi dokodować co się da i będą testy, testy, testy. Dużo tego, ale mam nadzieję, że coś się ułoży.

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Systemy Kodiaqa - co mamy włączone.

Post autor: TOMEQ »

D10ni pisze:
19 lut 2019, 19:02
A propos VC, nie wiem czy odkryliście, że customizacja dwóch pól wewnątrz dwóch zegarów wpływa (powtarza się) na inne ekrany - te same dane pojawiają się w innym widoku. W przypadku zasięgu, możemy zmieniać czy są to dane od tankowania, startu czy długoterminowe. Podoba mi się :-)
Gdzie ustawia się to czy średnie spalanie pokazuje od uruchomienia czy od tankowania? Bo jakiś czas temu średnie spalanie przełączyło mi się na od tankowania i nigdzie nie umiem tego zmienić, a na ustawieniach pod drugiego kierowcę w dalszym ciągu jest od uruchomienia.
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

ODPOWIEDZ