Klocki hamulcowe

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Geegs
Posty: 82
Rejestracja: 30 kwie 2018, 10:41
Samochód: Kodiaq 2.0tsi

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Geegs »

Mi też zrobili na gwarancji tył komplet, dudniły. Przebieg 20 tys. Czas oczekiwania na części miesiąc z hakiem.



Sponsor

Re: Klocki hamulcowe

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Malenstwo8 »

Mój sąsiad (za moja namową) odebrał tydzień temu Miśka. Wziął rocznego po jakimś managerze ze Skody. Auto z przebiegiem 28 kkm i na jeździe próbnej dudniły i biły wszystkie hamulce. Oczywiście wymienione od ręki :)

martii
Posty: 82
Rejestracja: 03 lis 2017, 7:58
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TDI 190KM

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: martii »

Potwierdzam wymieniają bez przeszkód. Wczoraj zglosilem swojego (maj 2018) z przebiegiem 24k, dzisiaj wymienione klocki i tarcze na nowe.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: stingerA6 »

Do 30 tys. przebiegu, wymiana jest z "klucza"
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Anubis
Posty: 104
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:58
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Kodiaq Style 2.0.TDI DSG 190KM

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Anubis »

Kupowałem Miśka od dealera z przebiegiem 27 tys. Szkoda że nie wiedziałem że jest taka przypadłość. Tarcze z tyłu były z nalotem rdzy. Misiek stał, zrozumiałe. Po przejechaniu 200 km i hamowaniem dosyć mocnym, jedna tarcza wróciła do normy, druga nie, ( ale jest lepiej ). Wymieniałem z tyłu klocki po około 40-44 tys ( dokładnie nie pamiętam ). Wymiana w zaprzyjaźnionym warsztacie ( uczciwy serwis - serwisowali mi mondeo po gwarancji - osobna historia, dzięki nim zaoszczędziłem kilka tys :-) ) Informacja zwrotna, tarcza ok, jeździć i się nie przejmować .

Wczoraj wracając z trasy od klienta, komunikat sprawdź klocki hamulcowe , z tyłu są ok, więc stawiam na przód. Przejechane ok 55 tys. Jadę jutro do nich. Wynik słaby, tym bardziej że 90% moich przebiegów to trasa.

Zapytam ich od razu o przegląd i wymianę oleju, zostało mi 10 dni i zobaczę koszt, wtedy podejmę decyzję czy ASO czy u nich. Wymiana oleju w DSG dochodzi - zobaczymy ile ASO zaśpiewa. Martwi mnie tylko że skoda ma książkę przeglądów wirtualną, przy sprzedaży będę musiał wyciągać od księgowej FV. Gwarancja się kończy w październiku, będę przedłużał, ale nie w ASO więc ich serwis nie jest mi do niczego potrzebny.

Ktoś pytał a co jak samochód w leasingu. Jako że zajmuję się tym zawodowo, to odpowiem. Żaden leasing nie jest w stanie wymusić na Was przeglądów w ASO, także ewentualnych napraw po dzwonie. Mowa o samochodzie w leasingu. Inna sprawa to wynajem itd.

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: JED »

Przy sprzedaży weźmiesz wyciąg z aso.

Kodiaq nie podaje które klocki są do wymiany?!
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Anubis
Posty: 104
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:58
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Kodiaq Style 2.0.TDI DSG 190KM

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Anubis »

JED pisze:
08 wrz 2019, 16:11
Przy sprzedaży weźmiesz wyciąg z aso.

Kodiaq nie podaje które klocki są do wymiany?!
Tak wiem że wyciąg z ASO, ale jak będę serwisował poza ASO, to FV :-)

Nie podaje które, mam tylko komunikat sprawdź klocki

Anubis
Posty: 104
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:58
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Kodiaq Style 2.0.TDI DSG 190KM

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Anubis »

Klocki wymieniłem w zaprzyjaźnionym serwisie, koszt 350 ze wszystkim. Zerknąłem na klocki z tyłu ( wymieniane wiosną ) około połowy nie ma, a samochód robi głównie trasy. Słabo to wygląda. Zauważyłem że po wymianie klocków, aplikacja skody dalej krzyczy awaria hamulców.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: stingerA6 »

ACC w trasie robi pewnie swoje.
Tak zgaduję, bo aktywny tempomat używa tylnych hamulców, więc jeśli sporo tras na tempomacie, to taki jest skutek.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Anubis
Posty: 104
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:58
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Kodiaq Style 2.0.TDI DSG 190KM

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Anubis »

stingerA6 pisze:
10 wrz 2019, 21:44
ACC w trasie robi pewnie swoje.
Tak zgaduję, bo aktywny tempomat używa tylnych hamulców, więc jeśli sporo tras na tempomacie, to taki jest skutek.
Może tak być, bo powiem szczerze to odpalam ACC 160 km i jadę. Asystent skody działa rewelacyjnie. W mondeo było słabo, tu jedzie sam. Wspólnik się już przyzwyczaił i nie modli się jak skoda kieruje :-)

ODPOWIEDZ