Klocki hamulcowe

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: pstad »

Kupowalem z Allegro gdzie niby aukcja dotyczyla kompletu dla Kodiaqa .Po kontakcie ze sprzedajacym musialem przeslac zdjecie nalepki pod kolem zapasowym i na tej podstawie gosc "niby oryginalny dystrybutor na aledrogo" ,zakupilem a zakladal lokalny mechanik.
Niestety nie posiadam zadnych namiarow ,ale dzis wybralbym z frezem ,niedawno mialem oferte od brembo ale tez nie moge odszukac.Napisz do oficjalnego dystrybutora Brembo ( na aledrogo) jest tego pelno.I byla jeszcze oferta Mikoda chyba od firmy heinkiel.
Ale serio wolalbym dolozyc do frezowanych z brembo.Niby huczenie nie przeszkadzalo w hamowaniu bo naprawde efektywne ,ale wkurzajace jako dzwiek.
Obecne dojade a nastepne to raczej w Brembo wentylowane,nawiercane i frezowane.

Kazdy ze sprzedawcow Ci dobierze,ale staraj sie u oficjalnych dystrybutorow.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Klocki hamulcowe

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: MałGorzata »

Tu moja wymiana klocków z czerwca 2020 roku na fakturze.

viewtopic.php?p=32994#p32994

Obrazek
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Przemo81
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2020, 19:45
Samochód: Kodiaq, Style, 190 tdi 4x4

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Przemo81 »

Dzieki za informacje.

Ja dzis wlasnie wymienilem swoje na Zimmermann 600.3243.52 z klockami tez od zimermanna. W weekend czeka mnie kilkaset km do zrobienia i raczej nie w trybie eco ;) Jak cos to opisze wrazenia po weekendzie

Awatar użytkownika
AROO
Posty: 127
Rejestracja: 19 lis 2017, 12:32
Samochód: Kodiaq STYLE 2.0 TSI 4x4 DSG

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: AROO »

Po wyminie na ZIMMERMANNy różnica zauważalna.
Przy okazji wyszło że tłoczek w jednym zacisku był źle zamontowany od nowości i nie odbijał do końca przez co zjadło mi całkowicie klocka z tej strony. Dobrze że to była strona z czujnikiem więc widziałem o wymianie. Koszt zestawu naprawczego w Inter Cars 45 zł i cały zacisk działa jak nowy. Dzwoniłem do ASO to powiedzieli że nie namawiają zacisków a koszt kompletnego zacisku 1700 zł + wymiana.
Więc wymiana hamulców na przednią oś w serwisie kosztowałaby jakieś 3k a tak wydałem około 400 zł.

Przemo81
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2020, 19:45
Samochód: Kodiaq, Style, 190 tdi 4x4

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Przemo81 »

U mnie tez zmiana zauwazalna przede wszystkim to odczuwalna roznica w hamowaniu + mniejsze pylenie czyt felgi nie sa takie ubabrane co chwila czarnym pylem. Nie powiedzialbym ze droga skrocila sie nagle nie wiadomo ile, ale widac/czuc roznice, gdy zajdzie potrzeba naglego hamownia. Chociaz wiadomo ze fizyki sie nie oszuka i zeby nie wiem co sie robilo to pewien okreslony dystans jest potrzebny na zatrzymanie tej masy.

Byc moze moje uczucia wynikaja z faktu ze moje stare klocki byly juz na wykonczeniu i nawt jakbym zalozyl takie same nowe to tez bym zauwazyl roznice. Nimniej dla mnie zmiana bardzo pozytywna i jak ktos sie zastanawia czy warto - to ja powiem ze tak.

Mmigel
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2021, 17:16
Samochód: Kodiaq 2.0 190km

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Mmigel »

To może opiszę swój przypadek. Niedźwiedzia mam od lipca zeszłego roku. Przez ten czas przejechałem 16000. po 5000 wymieniłem olej i tyle mnie widzieli w ASO. W ramach kupna dostałem pakiet serwisowy i pogwarancyjny więc cokolwiek zrobią na przeglądach idzie na ich koszt. Jakieś 2 tygodnie temu dostałem telefon ze trzeba wymienić olej (pierwszy wymieniałem poza harmonogramem na własny koszt). Umówiłem się na dzisiaj i miało to zająć godzinę. Po upływie tego czasu zajrzałem przez okno hali i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem że do zmiany oleju koniecznie należy zdjąć koła... Zapytałem się uprzejmej Pani z obsługi klienta co się dzieje bo nie kojarzę bym zlecał takie usługi... Pani nieco się przestraszyła ale poszła zapytać mistrza zmiany. No i uwaga.
Okazuje się że problem klocków nadal występuje. Otóż w moim przypadku po numerze Vin po cichu... Została dodana usługa wymiany tarcz oraz klocków. I teraz faktycznie czytając Wasze komentarze przypominam sobie że słyszałem wiele razy odgłos huczenia przy hamowaniu szczególnie silnym lub z dużych prędkości. Odgłos ten jednak pojawiał się czasami i zrzuciłem to na system odzyskiwania energii który z tego co wiem jest zamontowany w moim samochodzie. Okazuje się że nie ma co prawda wezwania do warsztatu ale po cichu wymieniają nawet nie informując klientów... Serwis AutoWimar w Warszawie. Po własnych oględzinach klocki są zdecydowanie inne i mają albo jakaś dodatkowa osłonę albo obudowa klocka jest metalowa błyszcząca. Nie widać oznaczeń producenta. Tarcza nówka standard.

Tak podsumowując. Buczenie słyszałem ale też często słucham głośno muzyki 😁 więc polecam sprawdzić Wasze miśki i być może wymienić za fri zestaw z tyłu...

Awatar użytkownika
jeżu
Posty: 103
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:22
Samochód: Sportline 2.0 TDI DSG 150KM 4x2

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: jeżu »

Ja napisałem email do skody i czekam na odpowiedź. U mnie hałas pojawił się dopiero po przekroczeniu 30kkm i serwis od razu odprawił mnie z kwitkiem. Ale teraz jak mi wycenili wymianę tarcz i klocków przód plus tył za niemal 5000zł to lekko się zagotowałem.

Przemo81
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2020, 19:45
Samochód: Kodiaq, Style, 190 tdi 4x4

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Przemo81 »

Mialem to samo jezeli chodzi o buczenie przy przebiegu ok 30k km. Na serwisie bylem ze stanem 30400km i Pani "uprzejmie" mi powiedziala ze nie moga na gwaracji bo gwarancja tylko do 30k km i nie przejdzie u gwaranta.
Nie majac ochoty kłócic sie z nimi, wystawilem opinie do skody co mysle na temat salonu i podejscia do klienta. Zlalem to i wymienilem sam za polowe ceny proponowanej przez nich. Tym bardziej ze to tylko klocki...

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: MałGorzata »

jeżu pisze:
16 lis 2021, 14:55
Ja napisałem email do skody i czekam na odpowiedź. U mnie hałas pojawił się dopiero po przekroczeniu 30kkm i serwis od razu odprawił mnie z kwitkiem. Ale teraz jak mi wycenili wymianę tarcz i klocków przód plus tył za niemal 5000zł to lekko się zagotowałem.
Taniej chybaa się nie da:
viewtopic.php?p=32994#p32994
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

ROBAL26
Posty: 12
Rejestracja: 25 paź 2020, 19:00
Samochód: KODIAQ STYL 4X4 DFGA

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: ROBAL26 »

Ja niestety zakupiłem Kodiaqa z przebiegiem 32kkm i niestety poprzedni był pi..a bo tego nie zgłosił mimo iż już było to i słychać i widać . Plus tego że przy zakupie cenę zbiłem o 2tyś. a sam zakupiłem i wymieniłem komplet na tył firmy Bosch za 460zł i po problemie bez proszenia się.

ODPOWIEDZ